Jogosan híreszteli tesom hogy én kisemmiztem az örökségből?
Anyukámmal felesbe fizettük vissza a lakáshitelt. Mikor lejárt a hitel anyu rám iratta a lakást.
Én vettem fel utána hitelt és kifizettem tesómnak a lakás 25%-t. Felét megvettem ugye az által h a fele hitelt én fizettem. A másik fele pedig fele fele. Így 1/4 rész járt neki.
Most hogy szeretném eladni a lakást tesóm háborog h utcára rakom ki van semmizve. Most többet ér a lakás(persze mert közbe újitgattam az én pénzemből) több pénz jár neki. Ha eladom újra kéri a részét.
Akkor 5 éve puszira adtam neki csak úgy 5 milliót? Nem értem ezt hogy gondolja. Otthon lakott nem fizetett soha semmibe. Gyüjthetett volna simán.
Mikor anya kezdett eluszni a lakáshitellel se mondta h ad bele. Én meg mondtam anyunak meg neki is h jó fizetem a felét meg az eddig befizetett összeg felét is oda adom,de akkor ha lejár a hitel az enyém 100%ba. Tesómat is kifizettem már.
Azt mondja meg támadja az ajándékozási szerződést mert megteheti.
Anyu már nem tud beleszólni a dolgokba mert meghalt.
Igen, az önrészt kifelejtettétek a nagy matekozásból.
Ettől függetlenül anyukád szíve joga volt neked ajándékozni, és neki nem adni semmit, bár azért az osztályra bocsátás szabályai is léteznek a Ptk-ban.
"amennyiben több leszármazó közösen örököl, mindegyik örököstárs köteles a hagyaték értékéhez hozzászámítani annak az ingyenes adománynak az értékét, amelyben őt az örökhagyó életében részesítette, feltéve, hogy ezt a hozzászámítást az örökhagyó kikötötte, vagy a körülményekből arra lehet következtetni, hogy a juttatást a hozzászámítás kötelezettségével adta."
A konkrét esetet megítélni nem tudjuk itt a fórumon, és nem is a mi dolgunk. Pláne, hogy csak a te szádból halljuk (gépelésedből olvassuk) a sztorit, amit azzal kezdtél, hogy elhordtad a tesódat mindennek, de azért gyanítom, ő nem épp ugyanígy mesélné... Adott esetben majd a bíróság dönt ebben a kérdésben.
Utolsó, ezt félreérted.
Ezt a jogszabályt úgy kell értelmezni, hogy ha több leszármazó örökös van egymás mellett, akkor az osztályra bocsátás szabályai szerint kell eljárni az örökhagyó életében valamelyikőjüknek adott ingyenes juttatást (=ajándékot).
Vagyis pont erre az esetre vonatkozik. Mivel két testvér az anyuka örököse. Örökös attól még, hogy ez az ingatlan (talán, mert amúgy ez sem biztos) már előtte az egyiküknek lett elajándékozva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!