Megtehetem, hogy nem adom el az örökölt házat?
Dióhéjban a sztori: kijöttem külföldre dolgozni, a házunkat rábíztam a nagyobbik bátyámra, aki a kintlétem alatt teljesen kiürítette a házunkat, eltűnt minden bútor, tárgy, cucc, levágta a fűtésrendszert, a gondatlanság miatt beázott, tönkrement a tető, stb. Próbáltuk szép szóval visszakéri a dolgainkat, végül rendőrségi ügy lett belőle, de a rendőrök azt mondták, hogy ez nem bűncselekmény, mert én bíztam meg a bátyámat, hogy a ház dolgait intézze, míg nem vagyunk otthon.
Ha majd megörököljük a szüleink házát hárman, dönthetek úgy, hogy addig nem egyezek bele az eladásba, amíg vissza nem kapjuk a dolgainkat? A bátyám már nagyon számít a ház árának harmadára (3-an vagyunk fiúk). Éntőlem ott omolhat össze, akkor sem egyezek bele az eladásba. Megtehetem? Ő mit tehet?
19!
Na és akkor mi van, ha a kedves testvér a másik tulajdonos?
Kicsit tisztább az ügy, habár tényleg jó kérdés, hogy a "házunk"-nak ki a többi tulajdonosa. Ha a lopós báty is köztük van, akkor necces, mert a saját tulajdonából miért ne vihetne el bútorokat vagy egyebeket?
Viszont azt továbbra sem értem, hogy a lopós báty miért számít olyan nagyon a szülői ház árának harmadára, ha még legalább az egyik szülő él. Lehet, hogy az a szülő 10 vagy akár 20 év múlva is élni fog, ez kiszámíthatatlan. Ehhez képest a közös vagyon megszüntetésére vonatkozó per (amit a kérdező akarna, hogy húzza az időt), az 1-2 max. 3 év. Tehát az, hogy mikor jut hozzá ahhoz a pénzhez, amire oly nagyon számít, csak csekély mértékben függ a pertől, sokkal inkább attól, meddig élnek még a szülei.
Viszont, ha élnek a szülők, akkor velük kellene beszélni. Legalábbis a kérdező helyében én a szüleimmel beszélnék, és megmutatnám, mit művelt a bátyám velem. Lehet, hogy ők tudnak hatni rá, hogy kártalanítsa a kérdezőt, de lehet, hogy pont ennek hatására írnak végrendeletet, amiben a lopós báty csak a kötelesrészt kapná (tehát a harmad harmadát), a többit a kérdező, hogy kártalanítva legyen (ha előbb nem is, legalább a szülők halála után).
Mondjuk nekem az se világos, hogyhogy valaki ennyire félreismeri a saját testvérét, de ez megint más kérdés.
Igen, így érthető.
Ez nem rendőrségi ügy, hanem polgari peres. Keress másik ügyvédet, ha ez nem reagál.
A majdani örökséget már írtam, pár év alatt kenyszerertekesitesre kerül és mint pervesztes, neked kerül majd pénzbe
Fasza, minek ellenség ha van egy ilyen bátyád..
Az ügyvéded egy f.sz. a rendőrség meg no comment...
Még mindíg azt mondom hogy a szüleid intézzék el hogy amukor eljon az ido legyen kizárva/ amennyire lehet a leendő örökségéből.
Most akkor a ti házatok vagy a szüleidé????
Ha a szüleid még élnek (és ezt írod), akkor az nem a te és nejed hàza, hanem a szüleidé. A benne lévő dolgok - hacsak nem vitted oda tárolni a cuccaidat -, szintén a szüleidé.
Senkit nem érdekel jogilag, hogy mit tett a tesód a házban lévő holmikkal, ha a szüleid nem emeltek ellene panaszt. Ha a te cuccaidat vitte el, azt meg valószínűleg nem tudod bizonyítani, tehát a bíróságot nem fogja érdekelni.
Megjegyzem, tekintve, hogy a szüleitek élnek, és a ház még nem tiétek, senkit nem érdekel az sem, mire adtatok felhatalmazást, hiszen mivel nem a tiétek a ház, nem is adhattok ki vele kapcsolatban semmiféle felhatalmazást senkinek, csak a szüleitek.
Ha majd meghalnak a szüleitek és megöröklitek a házat, akkor igen, akkor mondhatod azt, hogy te nem akarod eladni. De akkor a tesód majd kényszerértékesítést kér, és az nem évekig elhúzódó ügy, mivel egyszerű jogi helyzetről van szó, nem vizsgálnak semmit. Ő felteszi a házat hirdetni, és ha jön valaki, aki megvenné, te köteles vagy odaadni.
Azt kell felfognod, hogy amíg a szüleid élnek, jogilag tulképp semmi közöd a házhoz.
28-as.
Azt írja, a "majdan megöröklendő" háza, ami hármójuké lesz ( máskülönben miért kellene eladni a részét?)
Nekem inkább az jön le, hogy a kérdező valamire hivatkozva úgy vèli, neki jár a ház. De mivel láthatóan nem tud értelmesen fogalmazni, ez is kérdéses.
a kérdező a saját, feleségével közös házat bízta a testvérére. a tesó kárt okozott.
most bosszút forral - tegyük hozzá, jogosan -, és erre a majdan megörökölt házat fogja felhasználni oly módon, hogy nem járul hozzá az eladásához. így a kárt okozó tesó se jut majd hozzá az örökségéhez..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!