Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy ezzel most rosszat tettem-e?

Van egy Testvérem aki 26 éves és anno örököltünk egy házat. Igy megegyeztünk,hogy amíg nem lesz pénzünk saját házra itt maradunk.Én és a párom meg ő.

Viszont ő több év alatt alig dolgozott.Mi berendeztük a házat megcsináltunk amit tudtunk,hogy nagyjából lakható modern legyen stb.Ő szinte semmit nem vett bele,de még egy tányért sem. Amikor tudja,ha épp dolgozik a rá eső rezsi részt ide adja és ennyi.Mindig ha talál egy munkahelyet akkor max1-2 hónap és ott hagyja,sehova nem fejlődik.Jelenleg 2 hónapja megint nem dolgozik,de már egy fillére sincs,még egy wc papírja sincs és végre pénteken elment,de már ma nem...Eddig mindig adtam neki kölcsön,de már nagyon elegem van. Ma mondtam neki,hogy menjen kukázni mert úgyis az lesz ahogy elnézzem. És az a legrosszabb hogy még ő haragszik rám. Én nem tudom felfogni hogy,hogy lehet valaki ilyen.Nekünk össze gyűlt annyi pénzünk ha eladnánk az örökölt házat akkor vehetnénk egy normális helyen egy családi házat,de ő miatta nem tudom eladni,mert akkor mehetne az utcára.Ti mit tennétek a helyembe? Albérletbe nem tudunk menni(Pénzt inkább elrakom és van 2 kutyám)


2020. jan. 13. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Hogyan adhatnád el a házat,ha azt ketten örököltétek? Nem járna neki a fele?
2020. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De! Csak az nem lenne elég neki venni egy újat.
2020. jan. 13. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Attol meg el lehet adni! Aztan mindenki azt csinal a reszevel amit akar! Viszont munka nelkul a testvere sec perc elveri a penzt es akkor tenyleg mehet a hid ala!
2020. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bármennyire is idegesít azért azt nem akarom.
2020. jan. 13. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a gyámja vagy, nem vagy felelős érte.

Ha külső szemlélőként kérdeznének meg, hogy két testvér közül az egyik azért rekedjen meg és ne legyen saját otthona, stabil élete, mert a másiknak kényelmes az, hogy még a wc papírt is más veszi a feneke alá, mit mondanál? Fogadja el és tartson el egy igénytelen, felelőtlen felnőttet vagy vegye el a barátnőjét, vegyenek házat és neveljenek gyerekeket a megspórolt tőkéjükre alapozva?

Ezt akár a testvéredtől is megkérdezheted. Ha a válasza az, hogy nem érdekli vagy ne merészeld levenni róla a kezed, meglátod végre, mennyit ér a gondoskodásotok. Jó esetben belátja, hogy ez így zsákutca és továbbléphettek most, hogy már van lehetőségetek rá.

2020. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
100%

Minek dolgozzon, ha egyszer így is megél?

Majd ha nem kap pénzt, akkor muszáj lesz dolgoznia, épp úgy mint mindegyikünknek.

2020. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen ingatlan kijön a ráeső pénzből, azt vegyen, bármennyiért lehet venni, sőt olyan falvak is vannak, ahol ingyen adnak házat.
2020. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok, hogy adjátok el a házat és menjetek külön. Egyértelmű, hogy a testvéred nem fogja összeszedni magát, amíg nincs rákényszerítve. Neki is jót tenne, ha meg kellene ráznia magát.
2020. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!