Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom az új barátja hatásár...

A lányom az új barátja hatására nem akar szóba állni velünk. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

A lányommal tök jó volt a kapcsolatunk egészen addig, amíg ez a mostani pasija képbe nem került. Ő azonban teljesen elvadította tőlünk, és most már lassan fél éve, hogy azt sem tudom mi van vele. A telefont kinyomja, a facebookról letiltott, semmilyen formában nem akar velem szóba állni. Csak áttételesen tudok róla, hogy mi van vele. Az ürügy, hogy állítólag tönkretettük a gyerekkorát a válással. De ez egy baromság, mert ez egészen eddig a barátjáig nem volt gond, sokszor beszéltünk róla, és mindíg azt mondta, hogy neki ez nem volt gond, sok osztálytársának a szülei is elváltak. Ráadásul még a seggét is kinyaltuk szinte, ésszerű keretek közt mindent megkapott, nyaralni vittük minden évben, stb. Ez a barátja 15 évvel idősebb nála, ez volt az egyetlen, aminek nem igazán örültünk, illetve hogy a srácnak 35 évesen sincs semmi egzisztenciája. De nem lovagoltunk ezen, megbeszéltük, hogy nekünk más az értékrendünk, de ha neki ő kell, ám legyen, az ő élete. Aztán egyik nap sértődötten beállított ezzel a marhasággal, mindenki csak nézett, hogy most mi van, azóta pedig nem láttuk. Írtam neki sms-t is, hogy bármi van, mi mellette fogunk állni, ránk számíthat, meg korábban, hogy beszéljük meg, szerinte hogyan lehetne megoldani a problémát, de mindhiába. Nem hajlandó még a nagymamával vagy a rokonokkal sem szóbaállni, pedig aztán ők tényleg kívülállók mindenben. Biztos vagyok benne, hogy ez a srác etette be, ő mosta át az agyát, mint egy szekta.

Mit lehet ilyenkor tenni a reménytelen várakozáson kívül? Mi van, ha nem hagyja ott sosem ezt a srácot, vagy olyannyira átmossa az agyát, hogy végleg elvesztem?


2019. júl. 23. 15:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
7%
Hupsz!Szóval minél elöbb keress fel egy szakembert a saját és családod biztonsága érdekében!
2019. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
13%

"Azt viszont nem értem, hogy miért lett ennyire természetes az a hozzáállás, hogy nyugodtan leszarhatjuk a szeretteinket. A család akkor is család, én még úgy nevelkedtem, hogy a szüleinket tisztelni kell, nem leszarni. Nagyon elszomorít, hogy a mai fiatalok így gondolkodnak, hogy ez megoldás egyáltalán. Ha sértettnek is érzi magát valaki, akkor beszéljük meg, de nem az a megoldás, hogy elvág valaki minden szálat a szüleivel"


Kérdező, amit fentebb írtam. Majd azért Te se dobj el mindent a kezedből, ha NEKI lesz Rátok szüksége. Azért felnőtt ember, viselkedjen már.

Az ilyeneknek lesz aztán teljesen természetes, hogy pár év múlva gallyra megy a nagy szerelem, akkor kérdezés nélkül visszafoglalja a lányszobát otthon.

2019. júl. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%
#19-#21, a beszólogatás helyett talán használd légyszi a nyakadra nőtt testrészed... miért, szerinted mit tehet(ne) EGYÁLTALÁN a Kérdező??? Már a semmin kívül...
2019. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
13%
23#Hát,te is használd már a nemlétező agyadat,azt nem a kérdezőnek írtam,te nagyon okos!
2019. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%

#24 valóban, éppen belém próbáltál kötni, valszeg magad se tudod, hogy miért... kimoderáltassam?


A témára visszatérve, én azt nem értem, hogy honnan ered korunk 2 hatalmas téves eszméje, miszerint:

1, A gyerek ha felnő, majd úgy fog gondolkodni, mint a szülő

2, A szülő-gyerek kapcsolat fontosabb a párkapcsolatnál..

2019. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
74%
Kerdezö, az irasodbol annyira kitünik, hogy tovabbra is csak sajnaltatod magad es nem tudod objektiven nezni a szituaciot. Bizony lehet, hogy a valas öt megis ennyire megviselte es lehet, hogy veletek azert nem akarta megbeszelni, mert ugyse tudtatok volna rajta valtoztatni. A masik dolog meg, kar összehasonlitgatni a te eletedet az övevel, az lenne a rossz, ha nem fejlödne a vilag. Inkabb örülj neki, hogy ezt te meg tudtad adni neki! Tudod ott a problema gyökere, amikor vilagra hozod a gyereket, elfelejted, vagy soha nem is tudtad, hogy ö NEM a te tulajdonod. Te felelös vagy erte, mert a vilagra hoztad, de nem kenyszeritheted ra az akaratodat, mert jo esetben van neki sajatja. Ezt a legtöbb szülö elfelejti. Igen sokszor az a legjobb megoldas, ha elvagsz minden kapcsolatot a szüleiddel, mert a ver mit sem szamit, ha folyamatosan mergezik az embert. Engem meg idegen nem bantott meg ugy, mint a sajat „csaladom“. Azt irod, hogy faj, hogy neki ennyire nem jelent semmit, hogy ö a gyereked. Itt sem csak a te oldalad van, ott van az ö szemszöge is. Nem tudhatod neki mennyire faj, hogy a szülei valamikor valamiert nem alltak ki mellette, nem azt jelenti, hogy, ha nem keres, hogy nem gondol rad, nem törödik veled! Es vegül, ha öszinte tanacsra vagysz, ne csak azoket fogadd meg, akik melletted allnak, mert akar ök is ugyanebben a cipöben jarnak, hanem azoket is, akik a masik oldalt kepviselik. Elsö valaszolo voltam.
2019. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
75%
#26, tökéletesen igazad van.
2019. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!