Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező kapcsolat az anyával?...

Mérgező kapcsolat az anyával? Hogy lehet túllépni rajta?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a viszonyom az anyámmal, különösen azóta, hogy a nővérem két éve öngyilkos lett. Anyu sosem volt jó szülő, ettől függetlenül rengeteg bűntudatom van nekem is bizonyos dolgokat illetően (például, hogy a jó képességeim ellenére szüneteltetnem kellett az iskolát a lelkiállapotom miatt). Az agyammal úgy gondolom, ez nagyban az ő hibája, de ő abszolút nem látja a felelősségét (gyerekkoromtól fogva alkoholista, dolgozni jár, ő tart el a bátyámmal egyedül, de mindig ingerlékeny, vagy kiszámíthatatlan, ha részeg, agresszív), és olyan szinten ellenem fordítja a családtagokat is, hogy sokszor elhiszem, csak velem van a baj.


Onnan jutott ez eszembe, hogy kiskoromban volt egy nyuszink, akit fedeztetett anyu, és megszülettek a picik, de nem volt valami rendben velük, mert sorban meghaltak. Körülbelül nyolc éves voltam, arra emlékszem, hogy az egyik haldokló kisnyuszival a bátyámmal próbáltunk vizet itatni (ami lehet, hogy többet ártott, mint használt), de végül meghalt. És anyu nem volt ott, ő nem is nagyon foglalkozott az állatokkal, a mi felelősségünk volt, hogy adjunk nekik enni, satöbbi. Persze erre az alapanyagot mindig megadta, de ennyi. Érzelmileg nagyon megrázó ez számomra a mai napig, el is határoztam, hogy ha nekem lesz gyerekem (amit a körülmények miatt kétlek), sosem engedem, hogy ő legyen felelős egy életért. Aztán eszembe jutott, mi van, ha anyu csinálta jól, és én voltam a rossz. Szóval... Tényleg nem tudom.



2019. júl. 21. 01:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon mélyek a gyökerek. Pszichoterapeuta tudna segíteni, vagy olyan pszichiáter orvosk, aki pszichoterapeuta is és pszichoterápiát is végez. megértem, hogy milyen nehéz, fájdalmas, szégyenteljes erről beszélni. :-(

Kilépni úgy lehet, hogy minimálisra redukálod a kapcsolatot, bár a lelki terhek attól tartok megmaradnak, erre ajánlottam pszichoterapeutát.

2019. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan el lehet mondani másoknak utólag is, meg fogsz lepődni, mennyi embernek van hasonló problémája, jó érzés tudni, hogy nem vagy egyedül.


Nekem is van olyan barátom, mint neked, aki ilyen minimálisat sem tud feldolgozni, másnak meg pl az anyja járt az exével(tanàr diák kapcsolat) és csak legyint rá..


Sokfajta problémája van mindenkinek, ismerek olyat, akit a szülei szerelme nyomaszt, mert a lakásban hallgatta éveken át, hogy szexelnek a másik szobában, nyelvescsókolóztak előtte, meg nélküle is eljártak nyaralni, és ez zavarja.


Sokfajtaképp lehet az ember rossz hatással a gyerekére..

2019. júl. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
27%
Hááát, egy pszichoterapueta segíthet feldolgozni, de a tüske nagy eséllyel mindig ott lesz.
2019. júl. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

"határoztam, hogy ha nekem lesz gyerekem (amit a körülmények miatt kétlek), sosem engedem, hogy ő legyen felelős egy életért. "


Márpedig a sajátjáért az lesz, ha tetszik ha nem.

2019. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kontextusból való kiragadás nélkül egy másik életért, ilyen fiatalon.
2019. júl. 23. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!