Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért azt a gyereket...

A szülők miért azt a gyereket szeretik jobban, aki nem segít nekik, csak pénzt kér?

Figyelt kérdés

Számtalan családban megfigyeltem már, hogy az a gyerek (értelemszerűen felnőttet értek rajta), aki mindent elintéz, aki segít, azt semmibe veszik. Viszont az a gyerek, aki csak pénzt kérni tér be a szülőkhöz, na, ő a kedvenc, akivel lehet dicsekedni.


Miért van ez?


2019. jún. 29. 13:20
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
39%
Mind a kettő gyereket szeretik, csak az egyik mindig elérhető. Így alapértelmezett, hogy segít nekik, stb. A másik a "tékozló fiú", akinek a jelenlétéből hiányt szenvednek, ezért honorálják koncentráltan, de akár túlzottan is a jelenlétét. Ez nem tudatos, de irritáló. Rá kell mutatni szerintem.
2019. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én azt vettem észre, hogy ezek a gyerekek, kis korukban is kedvencek voltak. Kevesebb az elvárás tőlük, többet engedhetnek meg maguknak. Ezért is lesznek felnőtt korukra lehűtőbbek.
2019. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Sajnos ilyet én is tapasztaltam a környezetemben. Idős néni, volt két fia, az egyik volt vele otthon eltartásin, a sejhaja alá tett mindent, ugrott, ha kellett valami a mamának, nem ivott, egy rendes ember volt, a férfi lánya is, vagyis a néni unokája is detto ugyanez, és mindig ők voltak a rosszak. A másik testvér, az alkesz, aki folyton rángatta, fizikailag bántalmazta, folyton azzal fenyegette, hogy éjjel megfojtja álmában, na ő volt a kedvenc. Nem engedte feljelenteni. Senki se értette. Nekem azért derengett. Ismerve a néni stílusát, ő is ugyanez volt pepitában. Azt mondják, két dudás egy csárdában nem fér meg, de azért hozzátenném: azért jobban megértik a saját fajtájukat. Sosem tudhatod, hogy a zárt ajtók mögött mi folyik. Nem csak ennél a néninél, hanem számtalan embernél - köztük a saját anyámnál is - észre vettem, hogy kétarcú emberek. Kifelé megy a jóságos nénike, bácsika, a mosolygás, a cukiskodás, de ha becsukják maguk mögött az ajtót na akkor jön elő az igazi énjük, ami köszönő viszonyban sincs a külvilág felé mutatott verzióval. Mindig azt a lovat ütik, amelyik jobban húz. Az élet minden területén észre vehető, hogyha valaki jól csinál valamit, az olyan természetes, fel sem tűnik. Ha meg nem, akkor vagy lemarják, vagy azonosulnak vele, vagy esetleg gyengébb személyiség esetén pitiznek neki, mert tartanak tőle. Ez is benne van, hogy félnek az illetőtől, és inkább kerülik a konfliktust vele. Inkább a másikon vezetik le a feszkót.
2019. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Mert aki "csak pénzt kérni tér be a szülőkhöz", az nem lakik otthon. Amelyik pedig mindent elintéz, segít, az nagy valószínűséggel vagy a szülőknél lakik, vagy viszonylag közel.

(Anno én is megkaptam a pofámba az anyámtól, hogy "a messze lakó a kedvesebb", így telibe. Annyi volt a bűnöm, hogy még főiskolára jártam meló mellett, és a szülői házban laktam évesen. Testvérem pedig az ő pénzükön albérletezett 250 kilométerre. Otthon rengeteg dolgot én intéztem, kocsival hoztam-vittem, akit kellett, házimunkában kivettem a részemet, vizsgaidőszakban rendszeresen meg is főztem mindig. Porszívózás, takarítás alapból az én feladatom volt az egész négy szobás házban. Mégis a tesóm volt a kedvesebb, mert ő nem lakik otthon. Diploma után léptem, igaz, csak 100 km-re, kb. évente egyszer megyek anyámhoz. A slusszpoén, hogy tesóm pedig az óceán túlsó partján él már, szóval csak én leszek a közelebbi, akire rá lesz utalva, ezért jó, ha a szülő nem szemétkedik egyik kölykével sem, mert sosem tudni...)

2019. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!