Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért ilyen lekezelő...

Apám miért ilyen lekezelő velem? Mit lehetne tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz de a kérdéshez ismernetek kell nagyjából a dolog hátteret.

Kiskoromban nagyon apas voltam, apám is nagyon szeretett engem én is öt.

Azonban valami megváltozott ahogy elkezdtem felnolni. 12 évesen amikor megkaptam az első egyesem a suliban, úgy megvert hogy másnap belilult az arcom. Anyum nem volt otthon,délutános műszakban volt,de mikor másnap elmondtam neki azt mondta apám nemis vert meg nagyon csak érzékeny a borom. Nos az ezt követő jó másfél évben folyamatos bántalmazás volt,természetesen csakis akkor ha anyum nem volt otthon. A hatalmas szeretet átalakult gyulolette,és már apám sem úgy állt hozzam ahogy az előtt.

Mikor elkezdtem a közép sulit a testi bántalmazás atvaltott lelki terrorba,ami olyan szintre sodorta az egészet hogy a kommunikáció már csak a kötelező szia-szia volt és ennyi. Folyamatos rideg hangulat volt amint hazajött melobol,bevonultam a szobamba és másnap reggelig ki sem jöttem csak hogy minnel jobban elkeruljem azt hogy bármit beszolhasson.

18 évesen eldöntöttem hogy a barátommal el költözünk egy nagyvárosba megpróbáljuk ott élni az életünket,és így 250 kilométerre voltunk otthonról. Ezután apám megváltozott, kedvesebb volt figyelmesebb mikor hazajöttem hozzájuk,vagy ok jöttek hozzánk. Érdeklődött felőlem.

Viszont 7 hónap után lett egy nagyobb serulesem,ami miatt kénytelenek voltunk hazajönni mivel nemtudtam dolgozni,így a pénzünk sem volt annyi hogy ki tartsunk hónapról hónapra.

Mióta hazakoltoztem meg rosszabb mint mielott elkoltoztem. Teljesen lekezelő,folyton beszól valamit,érezteti hogy csak megtűrt személy vagyok itt. Próbálok a családi vacsoraknal leülni hozzájuk,beszélgetni,közelebb kerülni de annak általában az a vege hogy két perc után beszól valami olyat amivel érezteti hogy meg sem erdemlem hogy közöttük legyek,így hat ilyenkor szépen csendben megfogom a tányérom és a szobámban eszem meg a kajam. Ami a legjobban zavar hogy anyum mindehhez asszisztál valószínűleg o is fel tőle.

Úgy érzem nem tudok vele így együtt élni többet,egy levegőt szívni vele,ez így nem élet. Teljesen tanácstalan vagyok hogy mit lehetne ezzel kezdeni,kérlek segítsetek! :(

19/L



2019. jún. 17. 21:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat

tartja vele a kapcsolatot*

2019. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Nem olvastam végig a válaszokat és nagyon sajnálom hogy ebben a helyzetben vagy.Tudom hogy most nagyon nehéz de ki kell tartanod.Véleményem szerint próbálj meg beszélni anyukáddal de olyankor amikor apukád nincs otthon vagy ha otthon van akkor esetleg menjetek el kettesben anyukáddal valahová kajálni vásárolni akármi, és kérdezd meg tőle hogy ezt miért hagyja, mit gondol szerinte ez így jó-e,hogy téged folyamatosan bánt kérdezd meg tőle hogy őt bántja e. Ha igen miért nem lép miért nem hagyja ott? biztos valahol szereted az apukádat de egy ilyen emberrel képtelenség együtt élni. nekem van egy kislányom 3 éves de ha az édesapja egyetlen alkalommal is bántaná nem érdekelne semmi,az ujjait sorban vagdosnám le.Mi akartunk gyereket, és nem a gyerek akarta hogy mi legyünk a szülei. Először anyukáddal próbáld meg beszélni aztán próbáld meg hogy apukáddal is kettesben beszélgettek erről de csak finoman remélem ebből nem lesz problémád azért mégis legyen valaki a közelben ha baj van tudd hívni vagy egy sms t küldeni hogy rögtön jöjjön érted ha esetleg meg akarna verni De vele is ezt meg kell beszélni de csak mikor kettesben vagytok és finoman kérdezd meg tőle miért bánt téged és mondd el neki hogy szereted de szeretnéd tudni hogy ő mit érez mik az érzései és talán megnyílik.. reméljük... Azért csak próbáld meg... Hátha
2019. júl. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azóta eltelt egy fél év, úgyhogy nem tudom, mi van veled, de apád egy bűnöző pszichopata. Soha többet nem szabad a közelébe se menned! Soha többet! A temetésére sem! Nincs az az élethelyzet, ami miatt idáig kéne aláznod magad! Anyád nem különb; ha hagyja, ugyanaz, mint ha csinálná.
2019. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!