Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért ilyen lekezelő...

Apám miért ilyen lekezelő velem? Mit lehetne tenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz de a kérdéshez ismernetek kell nagyjából a dolog hátteret.

Kiskoromban nagyon apas voltam, apám is nagyon szeretett engem én is öt.

Azonban valami megváltozott ahogy elkezdtem felnolni. 12 évesen amikor megkaptam az első egyesem a suliban, úgy megvert hogy másnap belilult az arcom. Anyum nem volt otthon,délutános műszakban volt,de mikor másnap elmondtam neki azt mondta apám nemis vert meg nagyon csak érzékeny a borom. Nos az ezt követő jó másfél évben folyamatos bántalmazás volt,természetesen csakis akkor ha anyum nem volt otthon. A hatalmas szeretet átalakult gyulolette,és már apám sem úgy állt hozzam ahogy az előtt.

Mikor elkezdtem a közép sulit a testi bántalmazás atvaltott lelki terrorba,ami olyan szintre sodorta az egészet hogy a kommunikáció már csak a kötelező szia-szia volt és ennyi. Folyamatos rideg hangulat volt amint hazajött melobol,bevonultam a szobamba és másnap reggelig ki sem jöttem csak hogy minnel jobban elkeruljem azt hogy bármit beszolhasson.

18 évesen eldöntöttem hogy a barátommal el költözünk egy nagyvárosba megpróbáljuk ott élni az életünket,és így 250 kilométerre voltunk otthonról. Ezután apám megváltozott, kedvesebb volt figyelmesebb mikor hazajöttem hozzájuk,vagy ok jöttek hozzánk. Érdeklődött felőlem.

Viszont 7 hónap után lett egy nagyobb serulesem,ami miatt kénytelenek voltunk hazajönni mivel nemtudtam dolgozni,így a pénzünk sem volt annyi hogy ki tartsunk hónapról hónapra.

Mióta hazakoltoztem meg rosszabb mint mielott elkoltoztem. Teljesen lekezelő,folyton beszól valamit,érezteti hogy csak megtűrt személy vagyok itt. Próbálok a családi vacsoraknal leülni hozzájuk,beszélgetni,közelebb kerülni de annak általában az a vege hogy két perc után beszól valami olyat amivel érezteti hogy meg sem erdemlem hogy közöttük legyek,így hat ilyenkor szépen csendben megfogom a tányérom és a szobámban eszem meg a kajam. Ami a legjobban zavar hogy anyum mindehhez asszisztál valószínűleg o is fel tőle.

Úgy érzem nem tudok vele így együtt élni többet,egy levegőt szívni vele,ez így nem élet. Teljesen tanácstalan vagyok hogy mit lehetne ezzel kezdeni,kérlek segítsetek! :(

19/L



2019. jún. 17. 21:46
1 2
 1/13 Mihago ***** válasza:
84%

Sajnos sok ilyen ember van, aki a gyerekét csak addig szereti, amíg kis cuki csetlő-botló babuci. Amint elkezd felnőni, neadj' Isten kiderül, hogy nem csodalény, csak egy ember, a maga hibáival és korlátaival együtt, meggyűlölik, elkezdik ütni-vágni, kutyázni, megalázni. Az én apám is ilyen volt, csak én F vagyok. Nálunk is megvoltak ezek a "családi" vacsorák, ahol síri csendben ültünk, a fater méregetett undorodva, és néha odavetett egy-két bölcsességet, hogy szerinte hol b...tam el mindent, mekkora szar vagyok, vagy számon kérte, hogy halad az ő elvárásainak kielégítése.


Nem tudsz rajta változtatni. Nem tudsz vele kezdeni semmit. Csak elköltözni tudsz, és megszakítani vele minden kapcsolatot.

2019. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Milyen sérülésed lett? Barátod hol lakik most?
2019. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vádliban izomszakadás. A barátom szlovakiaban,az anyukájánál.
2019. jún. 17. 22:15
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet vele mit csinálni.

El kezdte észrevenni, hogy kezd saját tudatod, saját akaratod; saját önállóságod lenni, és kedesz "kicsuszni a kezei közül " ugymond; és hát ez nem tetszik neki.

Észrevette; hogy el kezdtél felnőni, öntudatra ébredni, el kezdett saját véleményed, világképed lenni a dolgokról; és hogy most már nem tud kontrollálni, nem tudja "előírni" neked, hogy miről mit gondolj; és ez őt meglehetősen zavarja. És megpróbál így téged visszaszuszakolni abba a "gyufásdobozba", amilyen akkor voltál, amilyennek még ő akart látni. Meg pl sok szülőnek van egy elképzelése; hogy milyennek szeretné látni a saját gyerekét; és ha ez a két kép nem egyezik egymással ( a kívánt a valósággal) akkor el kezd haragudni a gyerekére , hogy miért nem olyan, amilyennek ő elképzelte; kitalálta, hogy legyen. És ez eléggé szomorú. És akkor pl megpróbálja visszafogni, elnyomni az embert; tényleg visszapréselni abba gyufásskatulyába;nem tetszik neki, hogy kinyílt a tudatod; nem irányíthat többé; és egyértelműen ráadásul hanyagságnak tudta be azt az egyest, amit akkor kaptál, és megutált téged; mert saját maga pozitívabb reprodukcióját akarta belőled kihozni, de csalódott benned, mert úgy látta, hogy te se leszel jobb; sikeresebb nála. Amúgy egyébként meg lehet nézni az ő bizonyítványait; mert pl én láttam már olyat, hogy az anyuka pl a gyerekével akart villogni, hogy ő mennyire jó, ő mennyire okos, és "ezt a gyereket én csináltam ám!!!" Mintha sok köze lenne hozzá, hogy konkrétan ő csinált meg. Max genetika , de azt hozza magával az ember; tehát az akarattól függetlenül van; hogy ki mennyire örököl pl éles eszet. Na szal a gyerekkel akarta saját magának meg a külvilágnak is bizonyítani, hogy ő mennyire jó; tehát saját maga; aki azt a gyereket csinálta. És akkor a gyereket meg mondjuk nyüstöli, pedig tudja, hogy mondjuk nem tud többet; mert pl neki is mondjuk rengeteg belefektettett munkával, vagy éppen rengeteg hanyagsággal/nemtöröődömséggel lett annyi hármasa adott esetben. A gyerekét meg nemtom pl ő küldte el korrepetálásra matekból; vagy önszántából keresett egy tanárt magának. Szóval nem tudom, ki nem volt megelégedve egy adott gyerek teljesítésével; lehet, hogy mind a ketten nem (voltak megelégedve). Szal hogy arra kívánja használni a szülő a gyerekét, hogy az ő reprodukciója legyen; csak egy mégjobb verzióban, kiadásban. És túl sokat , túl magasakat vár el a gyerekétől; és szerintem az ilyen az nem tud megváltozni, nem lehet jobb belátásra bírni, mert amikor kedvesen megemlíted; felhozod neki; akkor jön azzal, hogy minek kritizálod őt, meg hogy milyen alapon, meg hogy merészeled, meg nem tiszteled; ráadásul ő ad neked enni, meg satöbbi. És tehát szal még villogni is akar a gyerekével, vagy saját magának, vagy másoknak. (Bocsi, ha túl sokszor írtam le; menet közben kizökkentettek)

2019. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen értem amit mondasz. Egyszer előkerült az érettségi bizonyítványa és szinte csak kettesek voltak. Viccesen próbáltam megkérdezni hogy miért pont o b*szogatott folyton. Felháborodott,és azt mondta akkor más világ volt, a 3-as 4-es érettségi a mai világban keves. :)

Nem gondolom hogy szemet lehetne hunyni a viselkedése felett, csak mert “jót akart” nekem. A probléma forrása nagyon jól tudom hogy valószínűleg a megfelelés,és az ő apjától “örökölt” magatartás. Ami jobban érdekelne hogy mi erre a megoldás,ha egyáltalán van.

2019. jún. 17. 23:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nem hinném , hogy jót akart volna neked. Szerinte neked lehet az az érdeke; hogy megver? Attól eltűnik az az egyes; vagy te jobban fogod érezni magad; vagypedig ő tartósan, jobban? Az a baj, hogy feltételekhez köti a 'szeretetét'. Az ilyen emberek ilyenek maradnak, ővelük nem nagyon lehet mit kezdeni. Egyfajta "reménytelen esetek". Szerintem csak próbálj minél kevesebbet a közelében eltölteni.
2019. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
*neked lehet-e az az érdekeD
2019. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy tartod így a barátoddal a kapcsolatot? Miért nem költözöl hozzájuk?
2019. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Találkozunk amikor tudunk,vagy o jon hozzam vagy én hozza. Tervben van a költözés de mivel Szlovákia,ezért 0 nyelvtudással,magyar állampolgárként nehezen találnék kint munkát. Jelenleg tanulom a nyelvet,de azt az időt itt kell töltenem amíg nem sikerül megtanulnom. És hat ezzel van a gond.
2019. jún. 18. 09:12
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy sajnálom.. Minket is vert az apánk, anyukámat és nővéremet is, mindig úgy, hogy a többiek ne lássák. Csak felnőtt korban tudtuk meg, hogy mindhármunkat bántalmazta. Hol elhagyott minket, hol vissza jött, mintha mi se történt volna, amikor 12 éves lettem, többet nem engedtük vissza, de későbbi rövid látogatásai sem voltak kellemesek. 16 éves voltam, amikor utoljára megvert, de azóta is csak leszólt, lekezelt (szégyelljem el magam- kb mindenért, azért is aki vagyok, így vettem le.. ) 24 éves korom óta nem beszélek vele, most 28 vagyok. Ha szóba kerül, nem hívom apának, a nevét mondom helyette, így kevésbé fájdalmas. A nagynéném (akivel szoros a kapcsolatunk) és az anyukám is elzárkózott tőle, csak a nővérem tartja velem a kapcsolatot, így hála az égnek nagyjából már mindenki kizárta az életéből. Nagyon fájdalmas a mai napig rágondolni, és tudom hogy ezt a saját érdekemben lelkileg fel kell dolgoznom. DE. Sokkal jobban érzem magam a hétköznapokban, nagyon ritkán jut csak eszembe, így ritkán okoz gyomorgörcsöt. A mérgező embereket, akárkiről is legyen szó (főleg ha te megpróbáltad megmenteni a kapcsolatot), el kell engedni, ki kell írni az életünkből. A mi életünk, és mi döntjük el, kinek van benne hely. A negatív, lehúzó, energiavámpír emberek számára az én életemben nincs hely. Sokkal kevesebb "barátom" lett így, sőt, egy szülővel kevesebb, de sokkal jobban érzem így magam.
2019. júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!