Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint sokat költök...

Anyukám szerint sokat költök kajára, de nekem egyetem és munka mellett nincs időm és kedvem sem főzni. Szerintetek ez tényleg olyan sok?

Figyelt kérdés

Napi 3-4 ezer forintot költök kajára, Budapest belvárosában.


Az albérletem teljesen egyedül fizetem, a számláknál néha beszálnak, illetve a ételt Ők fizetik.


Anyukám szerint olcsóbban kéne megoldanom az evést, de szerintem nem nagyon lehet, viszont ezt nem hiszi el, mert agglomerácóban laknak és a kifőzdék, éttermek, pékségek ott akár 50% is olcsóbbak.


Szerintetek is sok, vagy pont jó amit költök?


2019. máj. 2. 15:12
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
29%
15:42 Válasszoltam a kérdező kérdésére. Az meg hogy te nem értesz valamit, még nem jelenti azt, hogy más a h.lye
2019. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
100%

Én a magadra főzést tartom élhető opciónak. Én személy szerint felállítottam egy rendszert, amiben a legkevesebb felügyelettel és időráfordítással minőségi és tiszta ételt tudok készíteni.

Egy példa:

Tepsis csirkecomb csak fűszerezve, maximum még hagymát teszel közé hogyha szereted. Hozzá párolt mirelit zöldség, és rizs.(lehet más is, lényeg hogy előre ki tudd főzni)

Gyakorlatban: Hazaérek, levetkőzök általában egyből a mosógépbe. Ezzel a lendülettel go konyha, teszem oda a kávét, amíg fő elmosogatok villám gyorsan, ha már áll a rendszer ez öt perc.

Nagy tepsibe belecsűröm a csirkecombot, só, bors, minden egyéb rá, 5-7 perc maximum. Ezen a ponton már iszom a kávét és melegszik a sütő 200 fokra.

Tapadásmentes valami elővesz, mirelit zöldség és egy bögre víz bele nagy lángon. Ezzel párhuzamosan egy lábasban a rizsnek is röppen fel a víz és a só.

A sütő meleg, megy bele a csirke, végig alufóliával másfél óra 200 fokon.

Ezen a ponton én személy szerint lemegyek a kávé másik felét meginni, régen egy cigit is elszívtam. Másik megoldás hogy villámgyorsan megfürdesz, ha 5-7 percen belül megvagy akkor a 2x megkavart zöldséged törölközőben még pont leveszed a tűzről hülni.

Mész dolgodra, a rizs 15 perc alatt megfő, kell egy jó nagy szűrő, abba beleönteni, és vízzel nagy nyomással jól átmosni, hogy mindenhonnan kimenjen a trutyi. Utána vissza a szűrőt a lábosba és csöpöghet a gázon.Na most tartunk ott, hogy fél órája értem haza, közben egy kávé lecsúszott, el van mosogatva és félig kész a kaja 4 napra legalább, valamint lehet hogy a gép már mossa a ruhákat.

Ezen a ponton még van bőven időd, csinálsz amit akarsz, mikor kész a csirke kiveszed, és azonnal hűlni hagyod.

Mikor kihűlt, lehetőleg ablak környékén hogy hamarabb legyen, akkor megy be ételhordókba a következő napi, és lábosokba a maradék amit folpackkal fedek. Én ugyanannyi zöldséget adagolok mint rizst, kicsi adagok, 5x eszek egy nap.

Ha a reggelid nem biztosított akkor a rizzsel meg a zöldséggel mehet főni víz, tíz tojás bele, az szintén 3-4 napi adag, vacsorára meg elég vmi gyümölcs.


Namost úgy hogy 2,5kg csirkével, 1kg zöldséggel és mondjuk fél kiló rizzsel számolok ez összesen kerül mondjuk 3500-3700 forintba, minimális energiabefektetéssel.


Valami hasonló rendszer felállítását tudom javasolni.

2019. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
0%

#33-#41-#44

Köszi a lepontozást, nem hat meg, de ez a tipikus, amikor valakivel nem egyezik a véleményed és lepontozod! "taps"

És nem, tényleg nem egészséges.

Hagyjuk már a nagypapát... Persze, hogy élt 90 évig, mikor egész életében tegyük fel kint dolgozott, nem szívott annyi káros anyagot a levegőből és a zöldséget, gyümölcsöt is a kertből ette mosatlanul. Azt a tyúkot és sertést ették amit felneveltek.

És nem hiszem hogy a nagypapi műzliszeletet evett naponta.

De nem vitatkozom, ha neked így jó "egészségedre" :D

2019. máj. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a lepontozást. Úgy látszik, hogy ha nem egyezik valakivel a véleményed akkor az a válasz nem hasznos szerinted. Most őszintén havi 100 ezer Ft csak élelmiszerre egy főnek mai Magyarországon nem sok, amikor egy átlag fizetés 220-230 ezer forint? Mit csinál az a sok család ahol van 2 gyerek? Miből fizetnék a bérletet és rezsit a ruhát a tankönyveket stb?
2019. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 A kérdező kommentje:

Oké, most csak dolgoznom kell már, raérek főzni...

Írhattik tippeket, hogy mit és hogy, mennyiért, honnan.


Mondjuk én továbra is azt gondolom, hogy 1 óra = 1500 forint.


Viszont nincs egy szál fazekam, serpenyőm, szűrőm, stb.

Fagyasztóm sincs, a mélyhűtőm pedig kicsi.

Fagyasztót nyílván nem fogok venni...


A sütés-főzéshez többi kelléket akkor igen, bár mondjuk nem tudom mennyire éri meg, mert a sparban a legkisebb fazék, ami ilyen tökegyszerű, az is 7500 Ft. A legnagyobb meg 22000.

Szóval ha ezeket is beleszámítom, akkor vagy 5 hónap mire megéri a dolog.

2019. máj. 8. 19:48
 56/61 anonim ***** válasza:

Reggelire és vacsorára szerintem tök fölösleges főzni, bőven jó egy müzli, szendvics, zabkása, melegszendvics, de ha valami komolyabbat akarsz, akkor rántotta vagy főtt virsli.

Ebédre meg simán vannak 1000-1200 forintos menü különböző éttermekben, kifőzdékben.

Egy havi 50-60ra simán le lehet redukálni a kajaköltségeid.

2019. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Hát kezd azzal hogy nem a spárba veszel edényeket, hanem pl tescoba egy készletet. 20 körül már egész jók vannak. Ikeába van baromi olcsó serpenyő, vágólap stb... Ebédet 2 napra főzz , úgy időt spórolsz. Borsófőzeléket 10 perc odatenni, mig fő rántasz/ grillezel 4 szelet csirkemellet és 2 napra van kajád fél óra alatt. Gyorsak a tészták bármivel, stb...attól függ miket szeretsz.
2019. máj. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Igazad van 1 óra=1 500 Ft. Csak ez a logika akkor igaz, ha valóban abban a 1 órában megkeresed azt az 1 500 Ft-ot pluszban. Szóval ha éppen nem dolgozol, akkor az az 1 óra éppen 0 Ft bevételt jelent. Ha az a választási lehetőséged, hogy keresel 1 500 Ft-ot pluszban munkával és nem főzésre/bevásárlásra szánod azt az időt, akkor oké. Egyéb esetben hibás a logika.
2019. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Csak, hogy megnyugtassalak, nem pontoztalak le.

Én nem írtam sehol, hogy egyetértek a kérdezővel. Neked írtam , hogy az nem egészséges . Nem mondtam, hogy rossz és beteg leszel, de ne írjunk már olyat, hogy egészséges mikor nem az.

Es igen, szerintem is sokat költ a kérdező a kajára .

2019. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Coffelia ***** válasza:

Kicsit sok, főleg mert ha itt meg tudnád fogni a pénzt, akkor másra költhetnéd ;)

Főzési tippnek annyit, hogy ha van fagyasztód, akkor már azzal is baromi nagyot spórolnál, ha főznél egy óriás adag pörköltet meg bolognai szószt, aztán lefagyasztanád. A pöriből lehet székely káposzta (gyakorlatilag csak káposztát meg babérlevelet kell hozzáadni, az aldiban nevetséges áron adják a zacskós savanyúkáposztát), paprikás (tejföl zutty bele), hortobágyi palacsinta.

A bolognait meg tésztára rakod, kenyérrel tunkolod, vagy megcsinálhatod hús nélkül napoletana szósznak, amihez hozzáadhatsz konzerv tonhalat, cukkínit, bármit.

Vehetsz kuszkuszt, azt csak áztatni kell és állni hagyni, kevesebb odafigyeléssel kész van, mint a rizs. A tejbegríz isteni desszert, gyorsan kész van és olcsó.

Mindig legyen otthon egy kis konzerv kukorica, bab, borsó, ezekből már csupán 15 perc aktív munka beleadásával is lehet főzelék.

Krémleves: sós vízben megfőzöd a brokkolit/karfiolt/répát/gombát, aztán tejszínt adsz hozzá és leturmixolod. Ez is csak 10 perc munka.

A sütőben mimden hús elsülöget egyedül, aztán 2-3 napig élhetsz némelyiken. Ha veszel egy doboz sertészsírt, és kisütsz benne sóval és fokhagymával 2-4 kockára vágott csirkemellfilét, úgy hogy a zsír a lábisban ellepi a csirkét, akkor az a zsírban nagyon sokáig is el tud állni, a zsírt pedig újra és újra felhasználhatod pecsenyékhez, egyre ízesebb lesz majd.

2019. júl. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!