Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint sokat költök...

Anyukám szerint sokat költök kajára, de nekem egyetem és munka mellett nincs időm és kedvem sem főzni. Szerintetek ez tényleg olyan sok?

Figyelt kérdés

Napi 3-4 ezer forintot költök kajára, Budapest belvárosában.


Az albérletem teljesen egyedül fizetem, a számláknál néha beszálnak, illetve a ételt Ők fizetik.


Anyukám szerint olcsóbban kéne megoldanom az evést, de szerintem nem nagyon lehet, viszont ezt nem hiszi el, mert agglomerácóban laknak és a kifőzdék, éttermek, pékségek ott akár 50% is olcsóbbak.


Szerintetek is sok, vagy pont jó amit költök?


2019. máj. 2. 15:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
83%
39-es, a szalámi minőségi, a kacsazsir egészségesebb mint az agyon nátrium nitritezett csirkemell sonka. Ubi, pari oké, zöldség mért ne lenne egészséges ??? A müzliszelet mű nasi ???? :D Akkor mi a chips? :D
2019. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem az, ha egyáltalán nem főzöl. Nyilván meg lehet oldani olcsóbban is, de nem kötelező :D
2019. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
38%

#33 és #41. Amiket írtál valóban nem egészségesek. Téliszalámi mitől is az? Mert minőségi pick? Megsúgom, abban is nátrium-nitrit a tartósítószer, de mindegy.


A kacsazsír valóban egészségesebb, mint a sertészsír, de attól még nem lesz egészséges.


Sertés szelet = legegészségtelenebb húsfajta, de egyed csak.


Műzliszelet = azért, mert gyümölcs van benne, még nem egészséges. Kell bele egy csomó cukor vagy maltitszirup, pálmazsír mert az a legolcsóbb, nedvesítőszer stb.

2019. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
73%
Jól van utolsó, legyen igazad. Nagyap 90 évig élt ilyen egészségtelen kajákon , szegény bele is halt.... Egy napi menüdet leírhatnád, hadd tanuljak mester ! :D
2019. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
44%

Érdekes, a válaszadók nagy része szerint sok, amennyit kajára költesz. Ezért tetted fel a kérdést, megkaptad a válaszokat, mégis mindenkit lepontozol.


Reggelire zabkása - előre megveszed a zabot (nem zacskós, előre bekevert marhaságot), és akár tejjel, de mégjobb vízzel megfőzöd, mehet bele gyümölcs, magvak, joghurt, lekvár, bármi, hogy válozatos legyen. Egészséges, finom, olcsó!

Csirkemell, csirkecomb, ezek sem drága ételek, előre megveszed, sütőbe be, fűszerek, zöldségek... mellé köretnek rizs, bulgur, köles, hajdina... nagyobb kiszerelésben megvásárolva nem drága. A húst több napra előre el lehet készíteni, akár lefagyasztani, a köretet 1-2 napra előre meg lehet főzni, és 2 naponta újra főzni. Amíg fő, addig tudsz mást is csinálni, fél szemed rajta. Nem bonyolult.

Mi vacsorára is ugyanazt esszük, amit ebédre szoktunk, ha meg nem, akkor egy tojásrántottát összeütni sem több 10 percnél.

A "nincs időm" az csak egy kifogás. Gondolom facebookozni van idő.

Az egy dolog, hogy anyádékat pofátlanul lehúzod pénzzel, a másik, hogy a saját tested nem becsülöd annyira, hogy nem szemét kajákkal tömöd.


Feltettél egy kérdést, milyen válaszokat vártál, őszintén? Megfogadod itt bármelyik tanácsot is arra vonatkozóan, hogyan tudnál a költségeken faragni szüleid kérésére, illetve az egészséged javára?

2019. máj. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
71%
Nem akarásnak nyögés a vége... Te most épp nyögsz. Sokat költesz. Én 24 órás után, ha vasárnap reggel hazaérek ügyeletből nekifogok a párommal a húslevesnek és a menünek...mit tart egy kis adag levest felrakni főni vagy csirkecombokat befűszerezni, berakni a sütőbe stb. Aztán pihizek egyet, míg elkészül. Lidl-ben lehet kapni kb 300 ft ért fagyasztott amerikai füszeres krumplit, csak bevagod a sutobe, meg olaj sem kell ra, max 20 perc. Abbol egy ember 3x is eszik! Vásárolj be előre... Ha akciós vegyél avokadot, paradicsomot,fejes salatat, csirkemell sonkat, sajtot,csinalhatsz kremeket, szendókat..Ha minden hetre betervezed, hogy mit ennel, s bevasarolsz hozza, nezed az akciokat rengeteget sporolhatsz. Főzz magadra heti 1x, meglatod a kulombseget...
2019. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
81%

Mindegy, hogy sok vagy kevés. Nekem sok lenne, másnak pedig nem, na és? Nem mások mércéje a fontos, hanem a szüleid pénztárcájáé. És nekik sok. Nagyon kevés pénzügyi kultúrát csepegtettek beléd, ha nem tudod tartani a család anyagi lehetőségeihez mért optimális kereteket csak azért, mert nincs kedved hozzá. Nőj fel, bizonyos határokon túl már nem kedv kérdése, hogy ki mire mennyit költ. Biztosan a szüleidnek is lenne kedve azt a pénzt, amit te eléttermezel máshová tenni. A leírásod alapján egyáltalán nem magas a bevételük. Nagyon önző gondolkodásnak tartom azt hangoztatni, hogy nincs kedved energiát fektetni abba, hogy tartsd a szüleid által szabott (amúgy nagyon is ésszerű és tartható) kereteket, helyette inkább mindig lehúzod őket még több pénzzel hó végén.

Amúgy engem is támogattak anyagilag a szüleim egyetem alatt, és mindig úgy éreztem, hogy a kétszeresét is el tudnám költeni annak a pénznek, de úgy fogtam fel, hogy ennyi van és kész. Ha fizetés lett volna, nem pedig a szüleim pénze, akkor se mehettem volna a főnökhöz kunyerálni hó végén, hogy na, adjon még egy kicsit. Azt a bértárgyaláson kell. És ha a szüleid a ti "bértárgyalásotokon" azt mondták, hogy kényelmesen ennyit és ennyit tudnak költeni a megélhetésedre, és nem többet, akkor meg kell tanulni megélni abból, amennyi van, vagy küzdeni a többért. Ez egy fontos része a felnőttéválásnak.

2019. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
54%

11:03 Én egy szóval sem mondtam, hogy én egészségesen eszem, te írtad a saját kajádra. Örülök a nagyapádnak, szerencsés ember. De biztos lehetsz benne, hogy nem a táplálkozásán múlott a dolog, meg így látatlanba sem tudjuk, hogy elötte mennyit vegetált pl., vagy szedett vérnyomás csökkentőt stb. stb. Egy kómában lévő ember is tud több évtizedig élni (na nem Mo-n, így olyan dekubitusz kapna, hogy csak na), és a végén lehet mondani, hogy meghalt 80 éves korában, attól még nem volt egészséges életében.


A cigitől sem lesz mindenkinek COPD-je vagy tüdőrákja, csak a nagy százalékának, még sem lesz egészséges a cigi ezen elmélet szerint.


Csak úgy mondom. Nincs köze a kérdésnek, csak a fennkölt hangsúly miatt kiegészítettem, amit írtál.

2019. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
100%
48- as, értelmes választ, tanacsot nem tudsz adni, szavakat kiforgatni, belekötni az megy. Légy ettől boldog!
2019. máj. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
97%

Mi négyen költünk havi 120-at kajára. Összesen. Úgy, hogy rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszünk. Halat is rendszeresen fogyasztunk. Szerintem ez rengeteg egy főre. Amíg nem te keresed meg rá, addig elhiszem, hogy könnyebb szórni a pénzt.

Majd ha neked kell fizetni, rögtön visszább fogsz venni, garantálom.

Mi ugye négyen vagyunk. Ha főzök levest, másodikat és desszertet is, az is kijon 5 ezerből általában. És legalább 2 napig esszük.

Pl ha péksütit veszel minden reggel, akkor simán megvehetnéd a fagyasztott pékterméket és kisüthetnéd te. Metróban pl óriási a választék és sokkal olcsóbb, mintha készen vennéd.

Az esti rendelt pizzat is meg tudnád magad csinálni. Ha nem akarsz tésztát gyúrni, akkor van pl a sparban pizzatészta előre gyártva(rendes élesztős). Megkened, megpakolod. Egy 30 centis pizza árából kb 2 nagy gàztepsinyi kihozhatò, úgy, hogy dugig pakolod.

Sokkal olcsóbb és kiadòsabb, ha nem rendelt és kész kajakon élsz. Amíg a szüleid fizetik és szólnak is, hogy ez sok, addig szerintem nem illik ekkora lábon élni.

A napi jegeskàvét és teát sem lenne muszáj venni, amikor otthon 2 perc elkészíteni.

2019. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!