Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mondogattak/mondogatnak...

Nektek mondogattak/mondogatnak ilyesmit a szüleitek, rokonaitok? Mire jó ez?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, gyerekkorom óta apám mindig azt hajtogatta nekem, hogy ő már nem fog sokáig élni, ő maximum már csak x évet fog élni. Ezt gyerekként különösen "jó" volt hallgatni, nem értem a mai napig, hogy miért kell ezzel traktálni a környezetet, de pláne egy gyereket. Úgy, hogy egészséges a mai napig, én már 28 éves vagyok. Nagymamám hasonló, de nem ennyire sokszor mondogatta. Mástól is hallottam, hogy előszeretettel hangoztatták ezt a szüleik, nem is érezve, hogy ezt mekkora teher hallani egy gyereknek, de nyilván akárkinek a környezetükben. Mire jó ez? A ti családotokban előfordult ilyen?
2019. márc. 27. 14:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyi úgy szokott le az önmeghalasztásról, hogy bejelentettük neki a dédunoka érkezését. Most már nemhogy meg akar halni, hanem neki meg kell érnie, hogy látja őt :)
2019. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!