Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz lesz, amit...

Tényleg igaz lesz, amit régóta mondogatnak, hogy "Magyarország kiürül"?

Figyelt kérdés

Én miután lediplomáztak, több munkahelyet is kipróbáltam.Volt, ahonnan 2 hónap után, 4 hónap után, volt, ahonnan fél év után mondtam fel.

Mindegyik munkahellyel volt valami zizi.A munkakörülmények rosszak voltak,az egyik helyen főnök olyan nevetséges tételeken spórolt, mint az irodaszer, kávé.Fizetni meg nem akart normális bért.Pedig, az is egy komolynak tűnő nemzetközi cég volt.


Kijelenthetem, hogy 25 évesen annyi munkahelyem volt, mint másnak 34 évesen.



A jelenlegi helyemen 1 éve vagyok.

Itt azért becsületes a vezetőség.Nagyon rugalmasak.Kötetlen a munkaidő, az sem baj, ha csak 4 órát vagyok bent és a többi munkát otthonról megcsinálom.

A cafeteria magas, nem spórolnak mindenféle nevetséges dolgon.

Azt is megfizetik, aki irodán van, meg azt is, aki lent.És nincs is akkora szakadék a fizetések között.

Vannak csapatépítő tréningek, mindenféle céges program.

De, talán százból, ha kettő ilyen a magyarországi cégek közül.



A többiek az elavult, múltszázadi metódusokat használják és erőlteti, meg fizetni sem akarnak rendesen.


Ezután, egyáltalán nem csoda, hogy Magyarországról kivonul a munkaerő.

A fizetésemelgetés sokszor nevetséges mértékű,a másik oka, hogy nem csak a fizu miatt mennek el az emberek, hanem a munkakörülmények miatt is.


A rossz munkakörülményekre az egyik legjobb példa,egy nyugat-magyarországi skandináv autóipari multi.Tavaly nyáron, majdnem naponta fordultak a mentőautók, mert rosszul lettek a dolgozók a meleg miatt.



A baj, hogy kormányzati szinte is a kínai mentalitás van.Olcsó munkaerő, olcsó gyárépület (no klíma)...stb



2016. szept. 30. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"A cafeteria magas, nem spórolnak mindenféle nevetséges dolgon. "


Nálunk nincs semmilyen cafeteria, szerencsésnek mondhatod magad...a gyárakban soron már sok helyen ukránok, románok dolgoznak.

2016. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Nálunk nincs semmilyen cafeteria, szerencsésnek mondhatod magad...a gyárakban soron már sok helyen ukránok, románok dolgoznak."


Ezért írtam, hogy az ilyen munkahelyek meglehetősen ritkák Magyarországon.


Nálunk lent csak magyarok dolgoznak.

Viszont, orosz, német kollégám van, kiküldetésen vannak itt.

2016. szept. 30. 10:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, részben viszont nem árt tisztában lenned azzal, hogy a cégek lehetőségei korlátozottak. Egy havi egymilliós bérköltségből gazdálkodó vállalkozás pl. nem emelheti meg a fizetést, mert nincs miből.
2016. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3#


Akkor az a vállalkozás csődbe fog menni, mert nem bírja a versenyt.

Vagy, azért megy csődbe, mert nem talál majd embert.


Egyébként,akik az én munkahelyemet "luxus munkahelynek" tartják a rugalmasság, sok juttatás meg egyebek miatt, látnák az IT szektort.


Az IT szektorban, a jobb cégeknél van ,ingyen reggeli, céges masszázs, céges konditerem....stb.Na azaz igazi "luxus munkahely".

2016. szept. 30. 10:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Teljesen. Elég megnézni a lakásárakat, folyamatosan zuhannak a mélybe, az V. kerben most láttam, hogy 120 m2 lakás 3,9 millió, garázzsal!

Jah, nem.

Folyamatosan nőnek a lakásárak, magyarul van pénze az embereknek.

2016. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Annyira mondják ezt az elvándorlást. Kétszáz ismerősöm van a facebookon. Mind 20-30 éves. A kétszázból 5 van külföldön, abból is 2 tervezi, hogy hazajön.
2016. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 MolotovPunk ***** válasza:

Nekem több rokonom és barátom is külföldön él már.

Volt munkatársaim közül is sokan léptek le külföldre.

Egyébként most kezdődik begyűrűzni a baj,mivel nagyjából 500 ezren már elhagyták az országot,de ha így folytatódik akkor még többen fognak Nyugat Európába kimenni.Ezek után könnyen elképzelhető lesz az,hogy 1-2 éven belül nagy baj lesz itt.

(Csak fokozatos béremelésekkel lehet megállítani a kivándorlást.)

2016. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Magyarországot megöli a dilettáns, tolvaj vezetés. A válságból kijövve Orbánnak a 2/3-ával már egy virágzásnak indult kis európai országot kellene tudni felmutatni. Hát inkább szanaszét lopta.
2016. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Folyamatosan nőnek a lakásárak, magyarul van pénze az embereknek."


Csak azt nem veszed számításba, hogy egyrészt elsősorban nem Budapestről mennek külföldre, igaz onnan is, csak oda jön az utánpótlás vidékről, meg azt, hogy épp azért is tudnak nőni a lakásárak, mert a külföldről hazahozott pénz hajtja föl az árakat.

De mielőtt nekiállsz okoskodni a az elszabadult lakásárakról nézz már szét, hogy mennyiért kelnek vagy helyesebben nem kelnek a vidéki városok lakásai, házai. És vidéki városon ne Győrt meg a szegedi belvárost sasoljad, hanem mondjuk egy Orosházát vagy Barcsot vagy Brettyóújfalut. Meg fogsz lepődni, mert "szarért-húgyért" lehet kapni kacsalábonforgókat, annyira nem kell senkinek.

2016. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kiürül.

Nem is értem, hogy mi ezzel a baj. Az emberek nem tudnak megélni, ezért elmennek.

Van ez így.

2016. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!