Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért vállalnak...

Egyes szülők miért vállalnak gyereket, ha aztán csak teherként tekintenek rá?

Figyelt kérdés

Itt van például ez a kérdés is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..



Szerencsétlen kicsi, beteg 3 és fél éves gyereket aljas módon magára hagyták a szülei, mindenféle röhejes kifogások mögé bújva.

Aztán majd a gyerek 20 év múlva nem fogja érteni, miért nem tud senkiben sem megbízni, mert a konkrét esetre lehet nem fog emlékezni, de az az érzés biztosan megmaradt benne egy életre, hogy a bajban még véletlenül se számítson senkire, pláne nem azokra, akik a legközelebb állnak hozzá, mert már kisgyerekként is ilyen egyszerűen cserbenhagyták.


2019. márc. 14. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Az idézett topik története abszurd, egyzserűne nem igaz, hogy nem rohannék a világ végére is a beteg gyerekemért, vagy ha én végképp nem tudok, mert éppen szülök, vagy még dől belőlem szsülés után a vér, akkor a férjem rohanna. Nem indok, hogy a nagy megfertpzheti a kicsit. Ugyanis ebbe bele kell törődni, ahol testvérek vannak, ott ez elkerülhetetlen, nem lehet mindig lepasszolni valahová az épp beteg gyereket, hogy a másik ne kapja el, arról nem is beszélve, hogy a beteg gyerek éppúg yigényli az anyját, mint az újszülött, sőt, akár éveket visszaeshet látszólag, ha arról van szó, hogy az anyjával akar lenni, tehát egy 6 éves is viselkedhet 4 évesként, és sírhat fájdalmasan az anyja után.



De a kérdést tekintve úgy általánosságban: én imádom a férjem. Leírhatatlanul mély barátság van köztünk, a szerelem is megvan még, élmény vele lenni. De ha éveken át egyetlen percre nem lehetnék nélküle, tehernek érezném az együttlétet, pedig őt kiszolgálni sem kell úgy, mint egy gyereket, figyelmet sem igényel annyit, értitek biztosan.


Lehet a szív legmélyéről szeretni a vágyva vágyott gyermeket, és ezzel nem összeegyeztethetetlen az, hogy vannak helyzetek, amikor jobb lenne, ha éppen nem lenne ott. Önmagában ezt érezni szerintem nem bűn, és nem jelenti azt, hogy nem kellett volna szülni, és az sem bűn, ha néha más vigyáz kicist a gyerekre. De nem akkor, amikor beteg és napok óta sír az anyaj után.

2019. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Huszonéves gyermektelen nő vagyok. Folyamatosan kapom a rokonoktol és az ismerősöktől, hogy mikor lesz végre gyerek? Mi az, hogy nem akarok? Hogy lehetek ilyen önző? Ki termeli ki a nyugdíjad? Ki nyitja rád az ajtót öregként?

Nőként kötelességed szülni, nem is vagy addig nő, amíg nem vagy anya. Már x éve vagy a pároddal, mikor jön a gyerek?

És még folytathatnàm.

Emelle jön a kretén magyar kormány, aki ellehetlenìti az életem, amiért nincs gyerekem (lásd csok és a 10 milliós hitel nélkül esélyed sincs saját lakáshoz jutni fiatalként). Olyanokat rebesgednek, hogy akinek nincs gyereke kevesebb nyugdíjt fog kapni stb..


Sokan engednek a nyomasnak és szülnek, akkor is, ha legbelül tudják, hogy nekik nem kell gyerek. Aztán ez az eredménye.

2019. márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénzt miatt.


Családi pótlék,CSOK,adókedvezmény.

2019. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!