Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért vállalnak...

Egyes szülők miért vállalnak gyereket, ha aztán csak teherként tekintenek rá?

Figyelt kérdés

Itt van például ez a kérdés is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..



Szerencsétlen kicsi, beteg 3 és fél éves gyereket aljas módon magára hagyták a szülei, mindenféle röhejes kifogások mögé bújva.

Aztán majd a gyerek 20 év múlva nem fogja érteni, miért nem tud senkiben sem megbízni, mert a konkrét esetre lehet nem fog emlékezni, de az az érzés biztosan megmaradt benne egy életre, hogy a bajban még véletlenül se számítson senkire, pláne nem azokra, akik a legközelebb állnak hozzá, mert már kisgyerekként is ilyen egyszerűen cserbenhagyták.


2019. márc. 14. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindenkinek való a gyerek, sokan egyszerűen nem alkalmasak rá. Ez lesz a vége, ha valaki nem azért vállal, mert szeretne, hanem mert a társadalmi nyomás előtt meghajlik. Így lehet lelki sérült embereket gyártani futószalagon.
2019. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert kaptak érte milliókat az államtól.
2019. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem hagyták magára. Ugyan nem helyes, amit csinálnak, hiszen a beteg gyereknek mindig a szülei mellett a legjobb lelkileg, de érthető. Nyilván a nagy még ovis sincs, a kicsi meg csecsemő, így egyrészt nem fertőzik össze egymást, másrészt meg ahogy olvasom, az utazast se nagyon tudjak megoldani. Sosem értettem amúgy, miért kell masok életébe beleszólni. Azh ő dolguk, ők így oldják meg, valószínűleg a számukra ez a legjobb megoldás.


Amúgy meg sok ember nem tudja, valójában mivel jár egy gyerek, mert mondjuk ah ismeretségi körében csak kisangyalok vannak, akik tökéletesen vislekednek már a születéstől, és sosem betegek. Vagy sosem akartak gyereket, de becsúszott és a sok hulye abortuszellenes rábeszélte hogy tartsa meg. Stb

2019. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Nem hagyták magára."


Ezt magyarázd a több mint egy hete bőgő, lázas gyereknek. Szerinted egy 3 éves gyerek hogyan értelmezi a szülők ezen húzását? Jó eséllyel még a testvérét is megutáltatják vele.

2019. márc. 14. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

A 3,5 éves fiamat nem hagyom ott 500 kmre hetekre senkinél, bármilyen jó, szeretetteljes és gondoskodó emberek, akik vigyáznak rá.

A többit inkább nem is kommentelem, borzasztó... :(

2019. márc. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyes emberek miért vezetnek úgy, hogy nem alkalmasak rá? Egyes emberek miért okoskodnak, hiába nincs fogalmuk se egy témáról? Egyes emberek miért szivatják magukat és mártírkodnak ahelyett, hogy megoldanák a problémáikat? Egyes emberek miért vállalnak be veszélyes dolgokat, ha nem elég hozzáértőek?


Az emberek nagy része imád teljesen abszurd dolgokat csinálni, ami senkinek se jó végül, de foggal-körömmel muszáj ragaszkodni hozzá, hogy megmutassák, vagy én nem tudom...

A szememben ez egy betegség egyszerűen.


(Egyébként egy dologban nem értek veled egyet, kérdező: fog emlékezni, fogja érteni. Én is hasonlóan érdekeltem a szüleimet, és tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy miért nem tudok megbízni az emberekben.)

2019. márc. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert gyerek keeeeell...egy gyerekem van, ne tudd meg mennyit cseszegettek hogy kell kistesó! Hát nem kell, mert senki nem vágyik rá igy nem lesz. Sokan viszont engednek a nyomásnak.
2019. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Társadalmi nyomás hatására, esetleg a szocpolért (új nevén CSOK), a külvilág, nagyszülők elvárják, mert már unokazni szeretnének. Itt is nagyon sok ilyen kérdést olvasok ahol a szülők alighogy párt talált a gyerekük már rögtön a következő kérdés "és mikor lesz gyerek?" nyaggatják őket. Mert hogy a nagyszülők még esetleg "fiatalok", értem itt 50 körüliek akik még most jobban bírnák az unoka utáni futkarozast, mint mondjuk 10 év múlva, és ezért megprobaljak rakenyszeriteni a gyerekükre az akaratuk hogy márpedig most kell szülni. És az ilyen emberekből akik ezek miatt vállalnak gyereket, lesznek a fent említett szülők, akiknek addig tartott a gyerek vállalás míg megcsinálták és megszülték. A többi nem érdekli őket csak ne sok vizet zavarjon körülöttük a gyerek.
2019. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előzők leírtak + lehet, hogy valóban szerettek volna és úgy érezték, hogy készek a feladatra, majd pár év(vagy hónap) múlva rájöttek, hogy ez mégsem olyan jó buli.


21 vagyok, nincs gyerekem, de pl évekig álmodoztam egy cicáról, akit bent tarthatok a házban és majd nekem az úgy nagyon jó lesz... Meglett a cica és egy év múlva már éreztem, hogy ezt nagyon nem kellett volna. Bár én még most is szeretem, imádom, mindent megengedek neki, amivel nem veszélyezteti saját magát, ha újra csinálhatnám biztos, hogy nem lenne macskám.

2019. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert kell a pipa a gyerek mellé ahogy a auto mellé is..
2019. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!