Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házimunka végzése, ha a...

Házimunka végzése, ha a szülőket zavarja a zaj - hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam munkába teljes állásban. Eddig tanultam + részmunkaidő, volt amikor otthon voltam egész nap, így nem volt ilyen gondom, de most felmerült egy új gond, ami nagyon zavaró.

A probléma a következő: édesapám nem egy rugalmatlan ember, viszont egy valami szent és sérthetetlen számára: az otthon csendje. Ha ő otthon van, akkor nem lehet zajongani, még a vízforraló vagy a mikró miatt is zsémbeskedik.

Így pedig nem nagyon tudom megoldani a mosást és a porszívózást. Utóbbit még csak-csak, azt lehet 10 percig is csinálni, ha épp annyi idő adódik rá, de a mosógép az fixen zajong másfél-két órát, és édesapám nem hajlandó elviselni, hogy dübörög, mikor ő otthon lazítana. Már többször veszekedett velem emiatt, hogy akkor maradhatok, ha csendben bírok maradni.

(Azt ne írjátok, hogy költözzek el, mert éppen azon dolgozok, de még egy bő fél év, mire összegyűlik elég pénzem rá, addig nem tudok, viszont tiszta ruhákra addig is szükségem van.)


Másnak is van/volt ennyire csendmániás családtagja? Hogy oldotta meg a hasonló dolgokat? Hogy lehet így megcsinálni a házimunka hangos részét? Mit tehetnék?


2019. febr. 11. 09:47
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem takarítunk egymás után, már olyan 10 éve. "Elég nagy vagyok már" szerintük, meg tudom oldani magamnak. Csak most itt nem az a gond, hogy nagy vagyok-e vagy sem.


Füldugó van itthon egy csomó, de apukám egyrészt utálja, másrészt akkor nem tud tévézni (eleve a mosógép is abban zavarja). - Fejhallgatót ne is említsétek, pár éve már kapott karácsonyra, egyszer se volt hajlandó használni.

2019. febr. 13. 10:19
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

#21

Akkor pedig ne morogjon. Te mindent megtettél, itt már csak apádnak kell engednie.

2019. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Legszívesebben írnék egy csúnya szót apádra, csak téged nem akarlak megbántani vele.


Hát figyu, én valahogy megpróbálnám kibírni, akár úgy, hogy mosodába hordom a ruháimat, vagy ha van olyan ismerősöm, akitől nem ciki ilyet kérni, akkor nála mosnám. De megmondanám apámnak, hogy pezsgőt fogok bontani aznap, mikor kiteszem innen a lábamat örökre, és lehetőleg sosem jövök még látogatóba sem, NEHOGY ŐMÉLTÓSÁGÁT ZAVARJAM.


Anyukádat is hibáztatom, hogy nem próbál a lelkére beszélni, vagy segíteni ebben pl. azzal, hogy napközben kimossa a ruháidat. Nem igaz, hogy ilyen mereven kéne családon belül tartani, hogy mindenki a magáét rendezi.

Amúgy apukád gondolom sose mos, tehát ahogy anyukád kimossa apukádét, úgy kimoshatná a tiédet is. Nem miattad, hanem apukád miatt.

2019. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!