Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vissza tud vitetni az anyám a...

Vissza tud vitetni az anyám a rendőrökkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok.. 17 éves vagyok, szüleimmel élek. Nevelőapámmal, és édes anyámmal. Anyám agresszív természetű, folyamatosan bántalmaz és lelkileg tönkre tesz. Van egy barátom, ő 20 éves. Őt is piszkálja, nem emberhez méltóan bánik velünk.. Ha el megyek a barátomhoz, akkor vissza tud vitetni a rendőrökkel? Nem szeretnék itt lenni, mert nem bírom sokáig! Nem bírok ki még egy évet mire 18 leszek! Mit lehet tenni?
2018. dec. 8. 18:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Kiskorú vagy, visszavitethet.
2018. dec. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%
Szia! Igen, vissza tud vitetni, mivel még kiskorúnak számítasz. Szerintem beszélj a gyámüggyel. Ha hozzámennél a barátodhoz, akkor nagykorúsíthatnának, de tudtommal az esküvőhöz még ennyi idősen szülői engedély kell.
2018. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%
Elso hulyeseget ne beszelj! Nem a kiskorusag donti el. 16 eves elmult igy sajat dontesi joga van. A rendor meg csak kapun belul sem mehet engedely nelkul!! Nem tudjak hazavinni ez biztos. Tapasztalat!
2018. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%
Hiaba lepontoztok. Ez igy van! Kerdezzetek rendort vagy olyat aki jart ebben a cipoben,ebben nem a kiskorusag dont. En 16 voltam amikor megszoktem es a rendor be sem jott a kapun belulre, azt mondta menjek ki a kapun 5meteren kivul es elbeszelgetes volt hogy mit miert es hogy eroszakkal vagyok-e ott. Mivel sajat akaratombol szoktem tobbszori rendori erkezesre sem vittek se rendorsegre se haza. Ugyhogy ne mondjatok olyat ami nem igaz!
2018. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

Atyaég... Szóval a kiskorú aki a 14. életévét még nem töltötte be. A kérdező max fiatalkorú. És csakúgy nem visznek vissza rendőrök. Pont azért mert fiatalkorúként már más szabályok vonatkoznak rád.

Ha nem éred magad biztonságban anyukád mellett akkor ne menj haza, de mindenképpen egyeztess a gyámüggyel a jogaidról.

2018. dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
Na, akkor ez is kiderült. Csomagolhatsz, mehetsz a pasidhoz. Biztos van távlati terved is, nem csak a következő 2 nap...
2018. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

Az előzőnek igaza van!

Viszont, ha fizikailag bántalmaz édesanyád a legjobb döntés, ha szólsz az osztályfőnöködnek vagy bármely más tanárnak az iskolában és ő megteszi a szükséges lépéseket. A gyermekvédelmi szervek nagyon komolyan veszik ezt. A jegyző ki is emelhet a családból, ha szükségesnek látja.

2018. dec. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Miért szóljon a tanárnak? Van neki is szája, épp külön akar költözni a pasijával. Bemegy a gyámhivatalba és elmeséli milyen sanyarú sorsa van, és segítséget kér. Mi köze ehhez a tanárnak?
2018. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
62%
És miből tervezed eltartani magad, meg fizetni a rezsi rád eső részét?
2018. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%

9

Ne tegyél fel keresztkérdéseket :D lepontoznak a pincébe. Itt tilos gondolkodni.

2018. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!