Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy elengedjen a barátommal nyaralni? 18L

Figyelt kérdés
Már mindent próbáltam. Nem enged.
2018. aug. 3. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Arra hivatkozva ellenezni egy utazást, mert félti a lányát 18 évesen, mikor nem is egyedül megy, teljesen hülyeség. Otthon is szörnyű dolgok történhetnek vele, szóval miért engedi ki az utcára? Külföld nem Mordor.
2018. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom ezt a generáciot mert a szülők teszik őket emberi roncsokká mentális beteggé stb.. Életük meg kb a gyerekszoba 30 ason is meg a könyörgés egy fagyizásra szánalmas.. Van pénzed,közlöd h mentél nyaralni pá,inkább most válj le mint 40 évesen problákozzál. Mondjuk lehet lecseréli a zárat mire visszajössz amilyen jo indulatuak az inda szülők akiknek semmi életcéljuk és a felnőtt babáikon élik ki magukat..
2018. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem önzőség, csak nagyon nehéz feladat megtanulni elengedni a gyermekünket :) De. Nyilván, ez az élet rendje, és ezen minden szülőnek végig kell mennie...van, akinek nehezebb...

Jelenlegi szülői (na meg mint az otthonát elhagyó fiatal felnöttkori ) tapasztalataimmal egy középutat keresnék. Tiltani nem lehet, összeveszni, haragudni ezért nem szabad. Ha először kerülsz távol saját felelösségre, talán megnyugtatóbb lenne anyukádnak, ha kezdésnek hazánkon belül utaznátok, ahova baj esetén könnyebben utánatok tudna menni/vagy ti haza. Lehet, hogy a fokozatosság jobban beválna, először csak 1 nap, aztán 2-3, aztán ha megnyugodott, akkor lehet bővíteni az idöt és a teret. Megkérhetnétek segítsen a szállás kiválasztásában, mindennap felhivnád 1x, hogy jól vagy, fiú és szüleinek az elérhetőségét megadni. Ez utobbi némi kontrollt és ezáltal megnyugvást jelenthet.

Ne aggódj, ez az első/egyke gyerekek harca, majd szépen minden rendeződni fog!

2018. aug. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Azért az, aki arra biztatja, hogy nagykorú, csak menjen, az gondoljon arra is, hogy ha nem középiskolás már, akkor a szülőnek 18 éves kor felett nem kötelessége eltartani, etetni, biztosítani a lakhatását...


Az a szülő, aki így áll hozzá, hogy nem engedi... Simán képes arra, hogy ha mégis megteszi, akkor kiteszi az utcára, és éljen meg, ahogy tud!


Mindig is utáltam, amikor valaki azzal jött, hogy "amíg az én kenyereket eszed.."


De sajnos igen, ez van... Tetszik, nem tetszik, amíg otthon él, addig be kell tartani az otthoni szabályokat!


Van, ahol ezek kimerülnek annyiban, mint az általános együttélés szabályai. Az én lányom is felnőtt, nincs az, hogy engedem, nem engedem... De ha több napra megy, szeretem tudni, hova, és kivel, csak azért, hogy tudjam, meddig ne aggódjak például.

Na meg értelemszerűen, ha pl alszok, vagy tanulok, ne akkor kezdjen a gitárján gyakorolni. Pedig ugyebár nagykorú, azt csinálhat, amit akar... Mégis vannak szabályok.


Ugyanígy én se akkor porszívóztam, amikor ő tanult a szakvizsgájára.


Szabályok kimondva, kimondatlanul mindig vannak, csak más nagyságrendűek. És tetszik, nem tetszik, elsődlegesen az hozzá őket, aki a megélhetést biztosítja.

2018. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%
Ezért van ennyi életképtelen fiatal manapság. 18 évesen én albérletbe költöztem nem nyaraláshoz kértem engedélyt. Van olyan ismerősöm aki 18 évesen külföldre költözött. Ezek a túlféltett emberek fognak még 40 évesen is a mamahotelben lakni.
2018. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez a magyar utazáspara elképesztő. 18 éves a világ nagyjából bármely pontján el tud lenni egy angolul vállalhatóan vartyogó ember. Ennyi idősen kezdtem el komolyabban utazni és jutottam el a világ egy csomó olyan pontjára, ahol elvileg elrabolnak, kirabolnak, megölnek, aztán mégis remekül megvagyok. Itt gondolom egy hét Horvátországról van szó, ami nagyjából annyira veszélyes, mint kiugrani a boltba tejért. Borzasztóan túl van lihegve ez az egész, Delhi sem érdemben veszélyesebb, mint egy rosszabb hajnali várakozás a Blahán, Krk meg kimondottan nyuggertempó.


Aki így akarja korlátozni a gyerekét az jó hülye. Gondolom félt a migránsoktól is, mostanában az is divat. Megjártam Eritreát meg Irakot is, elvileg igazi vérszomjas vademberek vannak ott, helyette nekem azóta is haverom Ali, aki tökrandom és ingyen idegenvezetett minket Erbilben.


Az utazástól elzárkózás csak szűkíti az ember látókörét, ignoránssá tesz más kultúrákkal szemben és elhiteti az elzárkózókkal, hogy ők jobb emberek, mint a többi.

2018. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%
Azért ilyenek mert a magyar szülők buták csorok és a város is messzi van nekik.. Tisztelet a kivételnek az értelmiségi szülőnek ahol a gyerek nem fél a busztol és a külföld nem mumus.
2018. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#10

Nagy szerencse, hogy nem vagyok a fiad... Különben is az ember normálisan 15 éves korára fejezi be az általánost, aztán NÉGY év középiskola. Vagyis 19 évesen végzi el a középiskolát. Aztán ha még akar tanulni, akkor egyetem meg egyéb, további jópár év.


"Az nem azt jelenti, hogy tökéletesen érett és alkalmas az önfenntartásra."

Na ne mondd... Akkor meg mi a bánatnak löknéd ki az utcára a lányod?


"Ha otthon él, akkor ő a szülei gyereke"

Gratulálok a logikádhoz, te... Szóval a percben, mikor önálló életet kezd, kitagadod és máris nem a lányod többé. Megint örülök, hogy nem vagyok a fiad. Épeszű szülő nem tesz vagy mond ilyet.

2022. júl. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!