Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan közöljem a szüleimmel,...

Hogyan közöljem a szüleimmel, hogy plasztikai műtétem lesz?

Figyelt kérdés
Röviden megpróbálom összefoglalni a történetem: 23 éves lány vagyok, gyerekkoromban nagyon meghíztam, 100 kilónál is több voltam, majd 18 éves korom körül lefogytam. Az elhízást különböző betegségeknek és annak köszönhetem, hogy a szüleim hízlaló kajákkal etettek és a mozgásszegény életmódnak. Mire észbe kaptam és kezelve lettek a betegségeim már késő volt. kb 35 kg-t fogytam, ma már egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok. A hasamon nagyon csúnya a bőr és a mellem sem a legszebb, ezért implantátumokat is fogok majd kapni, az időpont és a pénz már meg van. Külön élek a szüleimtől, de tartom velük kapcsolatot, bár nem felhőtlen a viszonyom egyikőjükkel sem. (egyébként ők külön élnek) Viszont ők elég régi módiak és szerintük saját lakásra kellene gyűjtenem, viszont esélytelennek látom, hogy ebben az országban maradjak, nyugaton meg esélytelen, hogy saját lakásom legyen. Viszont valahogy mégis csak bekéne nekik adagolnom, hogy megműtenek, mégiscsak a szüleim, nem szorulok az ápolásukra, de azért jól esne ameddig lábadozom, hogy meglátogassanak kivételesen, mert én szoktam mindig hozzájuk menni. Ti hogy mondanátok el?
2018. ápr. 17. 16:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia! Azt ugye tudod, hogy nem tudsz majd egyedül lábadozni?

Egy szimpla mellfelvarrás is annyira fájdalmas, hogy segítség kell utána, pláne, ha hasfelvarrással van kombinálva...

Ugye nem leszel egyedül?

2018. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem plasztikai műtétem volt az oldalamat vagták fel picit belevágtak a.mellem aljaba is. Ott kezdődött a varrat. Nem vettek ki se bőrt se szövetet de ettől a pici összébbhúzástól amit csak pusztán a varrat egyesítése okozottvannyira húzódott a hasam amibe nem is vágtak, meg az egész oldalam és a mellem, hogy hónapokig nem tudtam felegyenesedni rendesen. A mellemet 4 hónap után sem érzem rendesen pedig nimcs benne inplantátum meg nem is azt műtöttek. Pusztán az idegi sérüléstől. Sok idő lesz mire helyrejössz.kelleni fog a segítség.
2018. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 kispotzak ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy a "nem felhőtlen viszony" mennyire felhős valójában. Ha alapvetően szeretetteljes a kapcsolatotok, csak sokat vitáztok, mert nagyon másképp látjátok a világot, akkor nincs akkora gond. Ha nagyon súlyos, kibeszéletlen sérelmek húzódnak a háttérben, akkor lehet, hogy nem a legjobb ezzel a témával indítani.

De neked fontos, és - szerintem - igenis nekik is az, gondolom, bármennyire is másként gondolkodnak, azért szeretnek és a legjobbat akarják neked.

Szerintem a legjobb lenne onnan kezdeni egy ilyen beszélgetést, h elmondod, milyen nehéz volt a fogyás, mennyire örülsz, h sikerült (de ne beszélj arról, h "miattatok híztam úgy el"), viszont mekkora probléma a számodra, h a fogyás ellenére (ill pont azért) elég komoly esztétikai probléma maradt vissza. Mondd el, h nagyon sokáig hezitáltál, próbáltad elfogadni magad, esetleg próbáltál más megoldást (?), de úgy látod, h nincs más, mint a műtét.

Nekem az a tapasztalatom, h ilyen beszélgetésnél (ha a szülő rögtön jön az ellenérvekkel, kiakad stb) a legjobb, ha eleinte kedvesen bólogat az ember, hát igen, tudom, h drága, na igen, lakás is jó lenne, persze, arra is gyűjtök, erre külön - szóval, végig egyetérteni abban, ami miatt ő aggódik (akár a pénz, akár az egészséged), és közben szépen, csendben csepegtetni az infókat arra, h miért nem akkora probléma (igazából erre már régen elkezdtem gyűjteni... nem a teljes megtakarításom megy el rá, ne aggódj... stb). Nem ismerem a szüleidet, de a sajátjaimból kiindulva jól elmondanák az ellenérveiket, nagyon drukkolnának azon, h meggondoljam magam, de aztán amikor látnák, h nem fogom meggondolni magam, ugyan elmondogatnák, h jaj mennyire aggódnak, h megszívom, de utána azért aggódnának értem, és eljönnének segíteni...

A legfontosabb szerintem az, h ne próbálj meg mindenáron "győzni" a vitában, hagyd, h elmondják az ellenérveiket, te meg szépen csendben hallgasd végig őket. Egy szülőnek néha nagyon nehéz, mert alapvetően tényleg jót akar, és közben azt érzi, h kicsúszott a kezéből az irányítás, nem tud segíteni a gyerekének, mert az nem hallgat rá, miközben szétaggódja magát, h elszúrja az életét. Előbb-utóbb úgyis szembesülnek vele, h éled az életedet, de jobb ez úgy, ha nem folytattok késhegyre menő vitákat.

2018. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

23 éves vagy. Ha a szülőkre nem számíthatsz, akkor egy lehetőség maradt: most dől el, hogy vannak-e IGAZ, vagyis VALÓDI,ŐSZINTE barátaid. Olyanok, akik nem csak akkor vannak melletted, amikor mojitot kell kortyolni egy napsütötte tengerparti csehóban, hanem akkor is, amikor BAJ van.


Ha ilyenek vannak, vagy van akár 1 is, akkor én nem aggódnék.

Az én szüleim nem ilyenek, bár apuval nem mindennapos a kapcsolatom, anyu viszont a legfőbb bizalmasom, de ha ilyen lenne a szitu, mint nálatok, biztos nem konferálnám be a szitut, sem in medias res a közepébe csapva, sem adagolva.

2018. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!