Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szóltok ehhez a helyzet...

Ti mit szóltok ehhez a helyzethez? Kinek adnátok inkább igazat? Az mindegy, hogy èn ki vagyok a törtènetben, szereplő, vagy csak megfigyelő. Nekem is van saját vèlemènyem, de a lehető legobjektívebben írom le a dolgokat.

Figyelt kérdés
Szóval az adott helyzet: 17 èves lány eddig èdesanyjával ès annak barátjával lakott,(szülők kb 5 ève váltak, apa azóta egyedülálló) de most az anya ès a barátja külföldre ment dolgozni, ezèrt a lány visszaköltözött az apjához. Eddig nem ápoltak túl szoros kapcsolatot, voltak elèg rossz időszakok, de jobbak is. Amíg együtt èltek gyakori volt a konfliktus. A lány napi 7-8 órát tanul iskolában(gimnázium), plusz heti 2szer másfèl órás edzès, ezután otthon szinte csak a számítógép előtt ül, ès játszik mindenfèle játèkokkal. Az anya kèső estig 10-11 ig dolgozott, az apa viszont otthonról dolgozik zömèben. Az apa különösen jól èrt a fizikához, a lány viszont ki nem állhatja. Az apa napi 2 óra fizika tanulást rendelt el, a többi esetleges tanulni való ès tevékenység mellè. A lány nem különösebben jó vagy rossz tantárgyilag belőle, kb 3 as átlag. Viszont különösen szereti a biológiát ès kèmiát, amikből 5 ös. Plusz mèg az összes tárgyból 4-5 a fizikát kivève. Tehát egyáltalán nem rossz tanuló.(csak elkèpesztően lusta) az apa viszont az internet letiltásával fenyegeti, hogy egy bizonyos időpontban le lesz tiltva, ès aznap nem netezhet többet. Se Messenger, se Facebook, se youtube se játèk, se semmi. Mind a kèt szemèlyt jól ismerem, èvek óta, ès tudom, hogy az apa csak törődni szeretne egyetlen utódjával, az viszont 17 èv ilyen minősègű kapcsolat után nem igazán èrtèkeli, ès az első adandó alkalommal költözne el onnan. Szerintetek túlreagálja a lány, vagy az apa módszerei nem a legjobbak? Sok rèszletet nem írtam le, de ha kellene, a tisztább látás vègett, leírom.

#gyerek #nevelés #gyereknevelés #korrepetálás szülő
2018. márc. 21. 01:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
33%

A válaszokat nem olvastam mind végig, csak néhányba beleolvastam. Érződik, hogy sok tini ír ide, akik totál kiakadnak, ha nemszeretem tárgyukat tanulniuk kell. :DDDD


Szóval: a hármas igenis rossz jegy. Ha kémiából képes az ötösre, akkor biztos, hogy fizikából képes lenne négyesre anélkül, hogy megszakadna bele.

A lánynak igenis el kéne fogadnia, hogy nemcsak arra fordítunk időt és fáradságot, amit kedvelünk, hanem arra is, amit nem kedvelünk, de meg kell csinálni/tanulni. Szóval egy jelentős szemléletváltásra lenne szüksége.

Napi két óra fizikát viszont sokallok. Szerintem minden fizika óra előtti napon foglalkozzanak vele egy órát (ami lehet több is, kevesebb is, attól függ, milyen az anyag) és dolgozat előtt többet. Lehetne úgy is, hogy kezdetben ennél többet, hogy a tudásában levő lyukakat betömjék, aztán 1-2 hónap múlva már elég lesz ennyi.

Azzal tökéletesen egyetértek, hogy apja az internet korlátozásával akarja rákényszeríteni a tanulásra.


Amit az apának mérlegelnie kell:

A kényszer szülte tanulás messze nem olyan hatékony, mintha lányának belső motivációja lenne. Tehát azon is gondolkodnia kéne az apjának, hogy mivel tudja megkedveltetni vele a fizikát. Ha a biológiát és különösen a kémiát szereti, akkor látok erre esélyt.


Én nemcsak negatívumokkal (internet korlátozás) próbálnám tanulásra rávenni, hanem pozitív dolgokkal is. Nem megvehető dolgokra gondolok, hanem pl. hétvégi közös programokra vagy ilyesmi.

Azt szem előtt kell tartani, hogy jó emberi viszonynak kell közöttük maradnia, különben nagyon leromlik a tanítás hatékonysága.

2018. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

22! Teljesen igazad van, de nehogy már napi két órát kelljen fizikát tanulnia, amikor nem is szereti! Hülyeség. Ha annyira motiválni akarja az apja, akkor elég napi plusz fél óra is. De még abban sem vagyok teljesen biztos. Nem szereti, nem szereti. Ez van.

(Saját vélemény, már így is lepontoztak miatta, pedig szerintem most kivételesen igazam van, mert nem szoktam minősíteni a saját válaszaimat.)

2018. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
18: de, ez mélységes korlátoltság. Az apa is a szülője, nem csak az anya. Vagy szerinted csak a nők képesek gyereket nevelni és kutya kötelességük magukat évtizedekig önfeláldozni? Az ilyen miatt, mint te is vagy, van egy csomó szerencsétlen nő, aki nem mer lépni, mert atbulyeb frusztrált hülyék azonnal beolvasnak neki és lelkiismeret furdalást okoz. Erre gerjedsz?
2018. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Önfeláldozni? Áldozatot persze hozni kell egy gyerekért, de azt sem évtizedekig és köze nincs az önfeláldozáshoz. Ha már jogilag is cselekvőképessé válik a gyerek, akkor az anyuka nyugodtan mehet megvalósítani önmagát, de addig a gyereke mellett lenne a helye.
2018. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Noss elèg sok ès eltèrő válasz èrkezett, ès köszönöm. A tisztánlátás vègett csak mèg annyi, hogy a lánynak (elvileg) soha nem volt jó a fizika tanára, így nem csoda, hogy nem szereti. Az apjától nem szeret segítsèget kèrni. Azèrt nem ment az anyjával, mert eleve nehezen illeszkedik be új környezetbe, ès szeretnè a mostani helyen folytatni a tanulmányait, alapvetően biológus-genetikus szeretne lenni, szokott a tèma után olvasni, filmet nèzni, azt hiszem most valami versenyre is megy. Plusz nemrèg lett egy barátja, kb fèl ève vannak együtt, ès nem akarta itt hagyni. Az apa úgy gondolja, hogy egyetlen gyermekènek nem szabadna hülyènek lennie(igen ezt szó szerint így mondta, ès hasonlókat is szokott) ès 5 èv alatt az anyja hagyta elkanászodni, így most az ő dolga rendes embert faragni belőle. Azèrt pont a fizikát erőlteti, mert ahhoz èrt, az viszonylag egyszerű, ès könnyen szemlèltethető. Azt mondja, nem feltètlen a fizikára akarja megtanítani, hanem gondolkodni.
2018. márc. 21. 18:33
 26/27 anonim ***** válasza:
50%
Kedves Kérdező! Számomra egyértelmű, hogy te vagy a lány. Keress rá Vekerdy Tamás cikkeire: a gyereknek a szülő a legrosszabb tanára. Nem arról van szó, hogy ha a gyerek megkérdez valamit, amit nem ért, akkor ne segítsen, mert ilyen esetben természetesen segítsen, ha tud, de ha a szülő rendszeresen, főként a gyerek akarata nélkül korrepetálja a gyereket, az teljesen tönkre tudja tenni az érzelmi kapcsolatukat. Mert a szülő érzelmi alapon viszonyul ahhoz, ha a gyerek valamit nem ért, elveszti a türelmét, dühöng, csalódik benne, a gyerek meg ugyanezen okokból lesz feszült: fél, hogy csalódást fog okozni a szülőjének, hogy nem felel meg az elvárásoknak. Szóval egy-egy konkrét feladatban nem baj, ha segít a szülő, de a rendszeres korrepetálást kerülni kell. Viszont: ha az említett 17 éves lány orvos szeretne lenni (a jó biológia és kémia jegyek, érdeklődése a tárgyak iránt erre utal), akkor viszont fontos a fizika. Ha a lány is szeretne javítani fizikából, akkor azt kellene megbeszélni az apával, hogy magántanárhoz járhasson, mondjuk heti egyszer vagy kétszer. Ez ugyan az apának költség, de érzelmileg megtérül. Esetleg lehetne egy olyan kompromisszumot kötni, hogyha a magántanár segítségével a lány egy jegyet tud javítani év végéig, akkor az apa a továbbiakban sem fogja erőltetni, hogy ő korrepetálja a lányt. Nagy kérdés, hogy mennyire kész a kompromisszumokra az apa, meggyőzhető-e.
2018. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
18%
A férfi leléphet a macera elől, meg csinálhat uj családot,a nő meg dögöljön meg...
2018. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!