Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen tönkretesz az anyukám...

Teljesen tönkretesz az anyukám, nem bírom tovább. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

30 körüli egyedülálló nő vagyok, ő 55. 2 éve költöztem vissza hozzá, egy szakítás miatt.

Kb. másfél éve halt meg a pasija. Azóta van ez a pokol. Állandóan itthon van, ha nem dolgozik. Nincsenek barátai, nem jár szórakozni, nem mozdul ki, nem sétál, nem hiányzik neki a napfény, az hogy éljen. Nincs semmi hobbija. Tévé és rádió nem érdekli, egész nap csend van.

A legnagyobb gond az, hogy ő koránfekvő típus, 9-kor már horkol és hétvégén is 6-kor felkel. Én éjfél előtt nem tudok aludni és simán tudnék 9-10-ig is pihenni.

Engem kikészít ez is, hogy nem tudom kialudni magam, amikor itthon van. Ma nem ment dolgozni. Fél 1-kor feküdtem le éjjel, 1-kor ébredtem a horkolására, fél 2-kor még fent voltam. Fél 4-kor ébredtem arra, hogy kiment wc-re. Nem tudtam visszaaludni, mert tudtam, hogy mindjárt kel, hiszen mennie kellett volna munkába. Próbáltam visszaaludni, de nem tudok. Annyira zavar ez a nagy csend, annyira ideges vagyok ettől a nőtől, hogy nem tud kikapcsolni az agyam, vagy nem tudom, de egyszerűen pár percnél tovább nem megy az alvás!

Szóval csak ül csendben egész nap, nyomkodja a szókeresőt amint felkel, 1 óra múlva is, 2 óra múlva is, 3 óra múlva is...


A kávé az kell. Egy átlagos hétvégén 3 óra alatt 3 kávét iszik meg. És hiába mondom, hogy minek ennyi? Neki ez természetes.

A másik amitől idegbajt kapok, az a sörözés. Minden (MINDEN) este kiül a konyhába, nyitott ablaknál ücsörög és megiszik 2-3 sört. Egyszerűen annyira undorító, hogy nem bírok itthon maradni!! Csak hogy átérezzétek a helyzetet: Múltkor beteg volt, lázas, gyenge, nem érzett ízeket, nem volt étvágya, de 2 sör este lecsúszott. Aztán múlt héten láttam, hogy tárva nyitva az ablak, gondoltam magamban, hogy holnapután már nem fog menni dolgozni, mert megfázik. Másnap köhögött, tüsszögött. Mondtam neki, hogy tea esetleg? Nem, ő nem szereti a teát, nem hajlandó inni. Inkább sörözik.


Nagyon idegesít ez, ahogy él. Nem tudok mellette megmaradni.

Pár hete vettem észre, hogy péntekenként rámjön a hasmenés. Múltkor esett le, hogy csak nem az idegességtől, hogy megint jön a hétvége?


Az előző munkahelyemen 1 szabad hétvégém volt, előtte reggeles voltam. Ő felkelt 6-kor és hiába vagyunk külön szobában, minden át/behallatszik. Nyitogatta a szekrényeket, járkált, zörgött a szatyrokkal. Amint felkeltem, leült szókeresőzni. Idegességemben sírtam és megkértem, próbáljon meg tovább aludni. Másnap képzeljétek el, 20 perccel később kelt fel!


Nagyon nagyon sok a vita. Szerinte én gondolkodjak el azon, hogy nem vagyok rá tekintettel és próbáljak meg alkalmazkodni. De neki miért nem kell?


Véleményeket és tanácsokat kérnék szépen!


2018. jan. 26. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Költözz el. Anyukád nem ezt érdemli, légyszíves szabadítsd meg őt magadtól.
2018. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

és még egy fontos dolog lemaradt. Úgy kezel, mintha 5 éves lennék! Ebédelek és utánam jön a konyhába, hogy becsukja az ablakot! Készültem el itthonról, mondja, hogy a hosszabb kabátot vegyem fel, nehogy megfázzon a popsim. Ha vágom fel a húst, rám szól, hogy nehogy elvágjam az ujjacskám.

Volt egy közös munkahelyünk. Szünetben elindult kifele. Majd hátrakiabál nekem, hogy nem kell pisilni, nem jössz? Nem vagy szomjas, nem jössz? Kicsit sem volt kínos.

2018. jan. 26. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Költözz el...
2018. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Költözz el! Nehogy már anyádnak kelljen alkalmazkodnia hozzád a saját lakásában. Hol élsz te?
2018. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Költözz el tőle, elvilselhetetlen idióta vagy.


- horkol, klotyóra jár - mint mindenki más

- kávézik - akárcsak pl én meg a kedvesem és az emberek 90%-a

- otthon van, és nem tévézik - legalább megkíméli magát a sok szrtól, ami onnan jön

- sörözik - mi is, 30-as párként

- 6-kor kel, és? Nehogy már kssban legyen, mert te 10ig aludnál


Itt egyedül TE vagy hisztis, és 30 évesen nem anyucival kéne élned! Szánalmas kislány vagy.

2018. jan. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Annyira zavar ez a nagy csend, annyira ideges vagyok ettől a nőtől,

A nő az Anyukád aki a belét kidolgozza ,és elvesztette a társát de te csak magadat látod.. Én Én Én. Huzz el munkába mindjárt letudsz majd feküdni időben,költözz el. Gondolom ingyért laksz otthon.

Másnap köhögött, tüsszögött. Akit szeretünk ott ezek nem zavarók,viszont akit utálunk ott az is zavaró ha másik pisilni megy vagy levegőt vesz. Ha ennyire irritál költözz el.

2018. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
én 10 évesen életképesebb voltam, mint te
2018. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Remélem, hogy már túltetted magad a szakításon és el tudsz költözni. Nem kell alkalmazkodnod hozzá, ha nem tudsz/akarsz. Mert ő sem fog hozzád, ez érthető.
2018. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Tenyleg nem latom mi a problema anyddal, azt viszont igen, hogy teged meg a letezese is irrital.
2018. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem külön élsz 30 éves létedre, ha eddig így volt?
2018. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!