Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen tönkretesz a családom...

Teljesen tönkretesz a családom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok már gyerek. A tágabb rokonsággal elég laza volt a kapcsolat, amióta az eszemet tudom. Nem nagyon szerettek minket. Csak a szüleim jeletik a családot, akik egyfelől támogattak amíg rá voltam szorulva, de másfelől folyamatosan kemény önvédelemre kényszerítettek - rám akarták kényszeríteni a saját elvetélt vágyaikat, amik viszont tőlem hihetetlenül idegenek voltak. Amit én szerettem volna, azt meg nem engedték soha (és nem az Antarktiszra akartam menni expedícióra). Nem értették meg, hogy egy határozott karakterű embernek elviselhetetlen szenvedést okoz, ha valaki más bőrébe kényszerítik. Még most, felnőve sincs szó meghitt családi viszonyokról, a dolgaimat - korábbi rossz tapasztalatok alapján - saját érdekemben nem mondom el nekik. Ha bármiért szólok, elintézik azzal, hogy a "hülye kölyök mit cirkuszol" (ami ebben az életkorban, két egyetem után nem esik jól).

A legnagyobb problémát abban látom, hogy belémrögzült az a séma, hogy "aki etet, az meg is üt". Képtelen vagyok bízni emberekben, ösztönszerűen gyanakszom mindenkire, akkor is, ha az eszemmel tudom, hogy ez semmi jót nem szül. Így képtelen leszek normális párkapcsolatra (most sincs senkim), és végérvényesen semmi értelme nem lesz az életemnek. Húszas éveim vége felé járok, nő vagyok, és félek, hogy lassan kifutok az időből. Mit csináljak? Hogy szabaduljak meg ettől az átoktól?


2010. jún. 4. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ne bántásnak vedd, de szakemberrel, pl. pszichológussal nem próbáltál még beszélni ezekről a problémákról? Mert ezek elég durva lelki sérülések.
2010. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Titkon remélem nem laksz már velük! Az én férjem is így járt a szüleivel, mert nem lett belőle diplomás mérnök, így hát lenézték, megvetették, megtiporták a lelkét rendesen. Pedig egy áldott ember, komolyan. Szívtelen szülők, már három éve azt sem kérdezik meg tőle, mi a franc van veled, vagy velünk. Á! Ők élik a piszok nagy egóju életüket, mintha nem is lenne családjuk. Járj nyitott szemmel, biztosan megfogod találni a társadat, aki életed párja lesz. Nehogy halgass a szüleidre bárkit is választol. Éppen eleget uralkodtak már feletted, meg hülye kölyöknek neveznek. Micsoda beszéd ez? Lehet ők azok és nem te, hogy ilyen tökéletlen a gondolkodásuk. Mert persze, aki nem engedelmeskedik szerintük, az már csak hülye lehet. Állj ki a magad igazáért, elvégre nem vagy már ovodás. Felnőtt értelmes nő lettél, és ne engedd, hogy lehuzzanak az ő színtjükre.
2010. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz! Nehéz kérdést tettél föl, mégis a szívemből beszélsz. Hasonló cipőben járok/jártam.

Sajnos én a szüleimmel megszakítottam a kapcsolatot, mert inkább leépített mintsem segített. Úgy gondolom, hogyha már a köldökzsinór nem táplál csak fullasztó kötelékké válik, akkor jobb azt elvágni.

Bizalom. Van egy kedvenc mondásom: ki mint él úgy ítél. Én hiszem, hogy az emberek alapvetően törekszenek a jóra. Ha folyamatosan azt lesném ki mikor ver át, akkor saját életemet mérgezném meg.

Nekem sikerült átlépnem ezt az akadályt. Vannak még apró javítandó rések, de van még rengeteg időm ezt megoldani.

Nézd, én hittel, segítséggel, s ha látnál mosollyal írok neked. Már tettél egy óriási lépést: felismerés. A többi is fog menni. Arra gondolj, hogy minden egyes perc amit a görcseiddel töltesz az elvesztegetett időként tudod elkönyvelni.

Sok sikert kívánok Neked! Csak egy 29 éves nő. :);)

2010. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem akarok igazságtalan lenni a szüleimmel, ők valószínűleg a legjobbat akarják a maguk módján, de úgy is tönkre lehet tenni valakit, hogy nincsenek tudatában a cselekedeteik súlyának.

Igen, felmerült a pszichológus, csak még nem volt pénzem rá.

2010. jún. 4. 23:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!