Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mindig mindent meg szoktam tenni,hogy a dogáim,feleléseim ötösre sikerüljenek.Heteken át tanulok az adott anyagra,de mindig négyesre sikerül.Anyum ezért nagyon mérges,pedig már általános iskola első osztályától kezdve sem voltam már jó képességű.Persze azért 2 tantárgyból ötösre állok,a többiből mind négyesre,a tanáraim meg vannak vele elégedve,apukám is,mindenki,csak anyu nem.Mit csináljak?

15/L



2017. dec. 2. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Négyesre állász? Semmi gond. Én talán 6.-ig tanultam rendesen aztán már nem. 7.-ben egy év végi kettes. 8.-ban már kettő volt. A 9.-es évem volt a legrosszabb 8 kettes. Áh mondom ez így nem lesz jó, tanulni kellene. Idén elolvasom 2x az anyagot és figyelek, így vagyok 3-as tanuló.


Ez igazából baromira nem követendő példa. Csak azért írtam le,hogy lehet rosszabb a helyzet. De te nem kövesd el ami én.

2017. dec. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha valóban mindent megtettél a jó eredményekért, akkor próbálj meg nyugodtan leülni és megbeszélni anyukáddal - akinek nyilván valamennyire bele kell látnia az erőfeszítéseidbe -, mondd el neki ugyanezt. Nem az a lényeg, hányast kapsz, hanem az, hogy te a képességeidhez mérten mindent megtegyél a legjobb eredményért.

Másik lehetőség: kérd a segítségét a tanulásban. Ennyi idősen egyáltalán nem ciki, még az is lehet hogy tud tanácsot adni abban, hogyan állj neki hogy jobban megmaradjon az anyag.

2017. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Anyukad tul sokat kovetel. A 4-es is jo eredmeny, buszke lehetsz magadra. Anyukad is mindenbol otos volt, minden iskolai eveiben?
2017. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

A kérdésed, illetve maga a probléma kör is nagyon érdekes. Mondhatom azt, hogy hasonló cipőben jártam én is, a szüleim miatt tanultam meg mindent ötösre egészen gimi második osztályáig, akkor jöttem ugyanis rá, hogy ez az egyik legnagyobb baromság a világon. Hogy miért? Egyrészt, mert rengeteg időt elvesz attól, hogy azzal foglalkozz, ami tényleg érdekel, másrészt én pl. az emberi kapcsolataimat nagyon elhanyagoltam, közösségbe alig jártam, hogy tartani tudjam a szintet. Az egyik tanárom szavait idézem:"Aki mindenből ötös, az semmiben nem jó igazán, mert ennyi mindent nem lehet megtanulni olyan szinten, hogy tényleg széles körűen láss rá mindenre."

Szóval a lényeg a lényeg, nem azzal fogsz boldogulni az életben, ha ötösre megtanulsz mindent, tipikusan munkás szülők szokták a gyerekeiket erre ösztönözni... Érdemes átgondolni szerintem, hogy mi az ami igazán örömet okoz neked és szívesen foglalkozol vele és azt kell nagyon magas szintre emelni!

Mondok egy példát. Volt egy osztálytársam, semmi más nem érdekelte, csak az angol nyelv. Nem tanult soha semmire, csak az angolra, de arra nagyon! A többi tárgyból mindig rossz jegyei voltak, ma könyvfordítóként dolgozik!

24F

2017. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Sosem értettem az ilyen szülőket.

Örülnie kéne, hogy szorgalmas vagy és magadhoz képest igyekszed a maximumot nyújtani.

Én örülnék neki, akkor is, ha nem szín jeles tanuló vagy.

Nyilván el kell döntened majd, hogy mit akarsz csinálni a középiskola/gimnázium után.

Ha egyetemen szeretnél tovább tanulni, akkor próbálkozz a fő tárgyakból elérni az ötöst .

De egyébként a négyes is teljesen jó, a lényeg, hogy tanulsz és próbálkozol.

Ne érezd magad rosszul emiatt. A négyes és az ötös között sokszor nem sok különbség van egyébként.

Gondolom sokszor múlik 1-2 ponton, hogy melyiket kapod. Ne fogd fel kudarcként, ha valami nem úgy sikerül ahogy szeretted volna. Tanulj belőle és legközelebb jobb lesz.:)

Anyukáddal nem tudsz sajnos mit csinálni, vannak ilyen szülők, akik bele vannak bolondulva a kitűnőségbe és nem értékelnek mást.

2017. dec. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Leginkább ne foglalkozz vele. Magadnak tanulsz, nem anyádnak. Válassz ki 2-3 tárgyat, amit igazán szeretsz, tanulj meg angolul meg legalább még egy nyelven, aztán minden oké lesz.
2017. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
#4, tanarodnak igaza van. En is mindenbol 5 voltam, ma mar nem emlekszem a negyedere amit akkor bemagoltam.
2017. dec. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Amugy ilyen anyak miatt van a sok fiatalkoru ongyilkossag, depresszio.
2017. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Semmit ne csinálj, ha minden így igaz, akkor nincs több teendő. Az jó, ha szorgalmas vagy és igényed van arra, hogy a képességeidtől telhetően jól teljesíts. Keresd meg azt a területet, amiben kiemelkedően jó tudsz lenni, legyen az szakma vagy értelmiségi hivatás (nyilvánvalóan 4-esekkel a jó tanulók között vagy), és ne anyukád véleménye befolyásolja, hogy mennyire értékeled magadat (ez persze nehéz).


Az anyukád problémája, hogy olyasmit vár el tőled, amire nem vagy képes, hogy olyan álmai voltak/vannak veled kapcsolatban, amit nem tudsz/nem akarsz majd teljesíteni, de az nem is a dolgod.


A saját álmaidat kövesd.

2017. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!