Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek mi a véleménye erről a...

Kinek mi a véleménye erről a szituról?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A feleségemmel és a lányunkkal (4 éves) a szüleimnél lakunk már 6 éve.Eddig közös kasszán voltunk, anyáméknak minden pénzt oda adunk amit keresünk.Most eljött a pillanat hogy nyáron akarunk elköltözni albérletbe mivel sajnos saját lakást házat nem tudunk venni,illetve azért mert megelégeltük azt ami itthon folyik.A feleségem is és én is dolgozunk oda adunk 150-200 ezret is,de ez is kevés nekik.Úgy tesznek hogy mi ezt feléljük,holott ez baromság.Anyám nem dolgozik csak basztat minket mindenért,minden pénz kevés nekik.Mi fizetjük a feleségemmel a tartozásuk nagy részét.Most annyit félre akarunk rakni hogy ha albiba megyünk meglegyen a kaució,de ezért is húzgálja mind2 a száját hogy mi az h mi lerakunk 50 ezret havonta.Elegem van a szüleimből.Ők haladnak az életben a mi pénzünkön mi meg nem.Eddig úgy voltam h nem akarok haragba lenni,de most már azt se érdekel hogy ha nem beszélünk. Jah és néha még ez a 200 ezer is kevés mert hó végén úgy kéregetnek mástól.Szégyellem őket.
2017. nov. 2. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Mi a fenére költenek ennyi pénzt?

Egy normális albérlet Pesten is 120 ezer forint. Kész rablás, amit a szüleid csinálnak. Ennyi pénzért már egy 2,5 szobás nagyon jó albérletet tudsz kifizetni és még csak nem is piszkál senki. Így sose juttok egyről a kettőre és gyereket hamarosan el kell tudni tartani, mert ha jön a suli, ott komolyabb kiadások lesznek és fel kell készülni rá.

Én a helyetekben elköltöznék. Ha félre raktok havi 50 ezret, akkor nyárra már el tudtok költözni. Ha ennyire pénzéhesek az ősök, akkor szerintem ne mondjátok meg, hogy mire megy a félre tett pénz, mert balhé lesz belőle. Ésszerű mondjuk egyszerű tartalékra fogni, vagy a gyerek iskolai éveire, vagy csak vésztartaléknak, ha esetleg kirúgnának. Tartsátok olyan helye, ahol nem férhetnek hozzá. Esetleg bankban.

Ezt csak azért mondom, mert most könnyű nekik, hogy valaki fizeti helyettük a hitelt, így ti vagytok jelenleg azok, akikről le lehet akasztani a pénzt és rajtuk így nincs felelősség. Nehogy megneszeljék, hogy ott akarjátok hagyni őket, mert gondolom balhé lenne és hogy képzelnétek...stb. Anyádnak nyilván kényelmes otthon ülni egész nap, de majd megtudja, hogy bizony dolgozni is kell, ha enni akar. Nem úgy működik a világ, ahogy azt elképzeli.

2017. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem most kéne siránkozni hogy jaj nincs pénz...6 éve ott laktok gyerekkel? Inkább én szégyelném magamat hogy van gyerekem feleségem de nincs pénzem egy lakásra mert a szüleimnek adom..Kutya vagy aki engedelmeskedik...Ne legyél ekkora dildó
2017. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Második,tudom hogy egy nagy idióta vagyok hogy eddig tűrtem nekik!
2017. nov. 2. 18:13
 4/7 anonim válasza:
86%
Nem azért de jó hülye vagy ha ennyit adsz az idióta szüleidnek,amikor 50 ezeréért már lehet albiba menni..
2017. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Feleséged mindezt hat éven át eltűrte? :O
2017. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg mi is anyoseknal lakunk a felesegemmel(friss hazasokkent) de egy vasat se kernek, azt mondtak h csak tegyem felre a penzt hogy kulon tudjunk menni.

Eszem agaban sincs 6 evig itt lakni :D

Amint megtehetjuk megyunk alberletbe.

Neked is ezt kellene tenned es nincs vita hogy ki tart el kit.

2017. nov. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os te jó nagy paraszt vagy.
2017. nov. 3. 07:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!