Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elengedni édesapám?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek. Idén felvettek a jogi karra. Tavaly nem sikerült szóval jelentkeztem egy okj-ra amihez közöm nem volt hiszen humán beállítottságú vagyok ez pedig könyvelő volt.. :D Csak kiakartam húzni az egy évet ,hogy dolgozhassak 2 munkahelyem is volt. Én mindenkinek mondtam ,hogy újra megpróbálom.. Apukám teljesen kiakadt ,hogy én ezt hogy gondolom igenis végezzem el mennyire jó szakma a könyvelő stb. Nem ismer.. Mindig anyával laktam apa egyáltalán nem törődött velem. Igazából azért is írom ezt le mert nem tudok túllépni ezen. Egyáltalában nem is tudom ,hogy mit kéne tennem. Kiskorom óta énekelek, néptáncolok, szavalóversenyekre jártam és sokszor nyertem. Amikor valahol énekeltem volt olyan ,hogy apa kiment mert unokája (féltesóm kisfia elkezdett sírni mert baba volt még..) elkezdett sírni. Egyébként én vagyok a legkisebb lánya nővérem anyja után jöttek össze a szüleim. 10 évig voltak együtt aztán vége lett. A lényeg ,hogy az előző nőt nem szerette jobban mint anyát a mai napig nem tudott túllépni és lezárni mert mindig csak ideges anyára. Gondolom az zavarja ,hogy felnevelt és egyedül általa elértem mindent. Az nem hinném ,hogy fáj neki ,hogy nem volt részese mert lehetett volna. Szalagavatómra elhívtam mire azt mondta ő mit keresne ott? Ne haragudjak neki programja van. (Születésnapja volt aznap és anya mikor bement a helyi kocsmába felváltatni a pénzt mikor jött a szalagavatóra ott ült apa és ünnepelte a születésnapját) Sose fájt ennyire semmi anya ezt sokáig nem is mondta el. Úgy érzem ennek az embernek nem leszek sosem elég jó. Egyébként dolgos mindene a pénz. Amikor megkértem ,hogy a ballagásra jöjjön el azt mondta majd meglátja.. Majd adott egy 20.000-est... Amit tőle kaptam az évek alatt az a pénz. De sosem kérek sőt már nem is fogadok el mert rájöttem ezzel kompenzál. Felvettek a jogi karra és amikor felhívtam félrenyelt köhögött.. Majd mikor mesélni akartam az egyetemről közölte ,hogy: biztos nehéz lesz finanszíroznom .. (Magyarán közölte ,hogy nem támogat de egyébként államin vagyok)Sosem kérdez az egyetemről amikor elkezdtem mesélni milyen akkor elkezdte felhangosítani a kocsiban a zenét.Egyáltalán nem büszke gondolom azt azta legyen egy sima szakmám és hello szia. Nem rég ő vitt sürgősségire mást nem tudtam felhívni a szememmel volt baj egész úton azt hallgattam ,hogy neki ennél jobb dolga is lenne meg morgott végig. Ritkán keres pl ha szüretelni kell menni.. Az unokáiért viszont nagyon odavan mindig bevásárol nekik és hozzájuk akkor is megy ha csak elesett a kisgyerek. Engem leszar. Anya szerint egyszer lesz még rám szüksége majd akkor rájön.. Örülnék ha leírnátok ,hogy Ti mit csinálnátok a helyemben. Egyébként 2 éve nincs barátom első nagy szerelem óriási csalódás és egyszerűen képtelen vagyok ismerkedni nyitni más fiúk felé pl találkozni meg ilyenek úgy gondolom ennek köze lehet ahhoz ,hogy apukámnak ennyire nem vagyok elég jó illetve a volt párkapcsoltnak is azért vetettem véget mert kiderült ,hogy a hátam mögött más lányok után ment a srác. Szerintetek van köze hozzá ,hogy ezért nem tudok megnyílni egy férfinak sem? Képtelen vagyok rá.


Előre is köszönöm a válaszokat! 21/L



2017. okt. 7. 19:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Miért jó hazudni? Én mképest végeztem, tudom, mik a bemeneti feltételek...


Pénzügyi és bérszámfejtő volt és utána lett volna a mérlegképes

Ilyen nincs, a kettő külön tanfolyam, tehát max az elsőre járhattál, a könyvelőre még nem... akkor meg khm, mégse könyvelőnek tanultál.


És de, lényeges, mert ha ez nem igaz, akkor vajon a többi?

2017. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
12%

Pénzügyi és bérszámfejtő


mondjuk ilyen amúgy sincsen, de mindegy... van bér, tb-bér, bér és vállalkozási, pénzügyi-számviteli.

2017. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Na jó ez kicsit felidegesített :D Hidd el ,hogy arra jártam. Számviteli pénzügyi osztály és bérszámfejtő volt az első évben EGYÜTT MINDENKI TANULT MINDENT nem bontottak külön minket. Nem is állami okj volt szóval könyörgöm ne lovagolj ezen illetve mondom unokatestvérem barátnője megcsinálta és már könyvel egy cégnél és mellette csinálja a mérlegképest. Könyörgöm ha bármi kérdésed van írj privátban de nagyon felidegesít ,hogy belekötsz illetve meghazudtolsz van elég bajom :D
2017. okt. 7. 20:58
 14/26 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom egyébként még mielőtt vádaskodtál és meghazudtoltál volna simán rákérdezhettél volna ,hogy volt ez az egész mert nem szórakozásból írtam ki a kérdésem. És egyébként miért ne lettem volna könyvelő a végén? Ha elvégzem nyilván utána a mérlegképest is mivel volt ebben az iskolában. Szóval ameddig én tudok normálisan állni máshoz addig szerintem ennek viszont így kéne lenni. Én örülök neki ,hogy elvégezted és szívből gratulálok de azért könyörgöm csak tudom hol mikor hova jártam és mit csináltam miért hazudnék ebben? Egy a lényeg, hogy humán beállítottságú vagyok és mivel 3 barátnőm is odament így én is. Én elhiszem ,hogy okos vagy nem kételkedem ebben csak ennyi ,hogy nálunk az első évben egybe volt a 2 osztály tanult mindenki mindent és 2. évben dönthettem volna de én tudtam már szeptember első napján ,hogy nekem ez csak idénre szól. Szóval köszönöm szépen a kommented ha bármi kérdésed még van akkor nyugodtan írj privátot mert ezt a kérdést nem azért írtam ki ,hogy meghazudtolj és csak a mérlegképesről írj. Ez egy komoly téma számomra és arra várom a válaszokat engem hidegen hagy az okj amit ott is hagytam!
2017. okt. 7. 21:13
 15/26 anonim ***** válasza:
5%

mondjuk a jog ponthatára kizárólag Miskolcon lett az államin alacsonyabb a tavalyinál, mindenhol máshol ugyanannyi vagy magasabb, de 1. tuti Miskolcra jársz, nem is kérdezem; 2. a könyvelő mellett újra is érettségiztél, több lett a pontod.


Itt van, aki gondolkodik is, nem csak olvas és körmöl valami választ.

2017. okt. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem is állami okj volt


Hanem mi? Ha nem okj, nem is mehetsz vele tovább mképesre... LEgalább olvass már utána, milyen képzések vannak, mielőtt leírod :D

2017. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

A képzés megkezdésének feltételei:

54 344 01 Pénzügyi-számviteli ügyintéző,

54 344 02 Vállalkozási- és bérügyintéző,

54 343 01 Pénzügyi termékértékesítő (bank, befektetés, biztosítás),

54 344 04 Államháztartási ügyintéző

korábban megszerzett Mérlegképes könyvelő szakképesítés, vagy aki a könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásába vételéről szóló 93/2002. (V. 5.) Korm. rendelet alapján a nyilvántartásba vétel szempontjából mérlegképes könyvelő, vagy

felsőfokú (egyetemi vagy főiskolai) iskolai végzettség (oklevél, vagy az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsga)- amennyiben nem közgazdasági felsőoktatásban szerzett végzettség: legalább két év pénzügyi, vagy számviteli területen szerzett (igazolt) gyakorlat - vagy

az Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzék módosításának eljárásrendjéről szóló 133/2010. (IV. 22.) Korm. rendelet szerinti az adópolitikáért, az államháztartásért, a pénz-, tőke- és biztosítási piac szabályozásáért, a számviteli szabályozásért felelős miniszter hatáskörébe tartozó szakképesítések valamelyike (kivétel nonprofit menedzser, pénzügyőr, valutapénztáros és valutaügyintéző, vám-, jövedéki és termékdíj ügyintéző, közösségi civilszervező szakképesítés), vagy

az Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzékbe történő felvétel és törlés eljárási rendjéről szóló 1/2006. (II. 17.) OM rendelet szerinti a pénzügyminiszter hatáskörébe tartozó szakképesítések, továbbá az adópolitikáért, az államháztartásért, a pénz-, tőke- és biztosítási piac szabályozásáért, a számviteli szabályozásért felelős miniszter hatáskörébe tartozó szakképesítések valamelyike (kivétel nonprofit menedzser, pénzügyőr, valutapénztáros és valutaügyintéző, vám-, jövedéki és termékdíj ügyintéző, közösségi civilszervező szakképesítés), vagy

az Országos Képzési Jegyzékről szóló 37/2003. (XII. 27.) OM rendelet szerinti a pénzügyminiszter hatáskörébe tartozó szakképesítések valamelyike (kivétel valutapénztáros és valutaügyintéző, vámkezelő, vámügyintéző, jövedéki ügyintéző, projektmenedzser asszisztens szakképesítés), vagy

a felsőoktatási szakképzések képzési és kimeneti követelményeiről szóló 39/2012. (XI.21.) EMMI rendelet szerinti gazdaságtudományok képzési területen pénzügy és számvitel felsőoktatási szakképzésben szerzett szakképzettség.


a pü-szü és a bér moduljai mások, a követelmény is más, nem tanulhatod ugyanazt.

2017. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Úristen ne haragudj de szerinted ha nem állami támogatottságú volt akkor vajon milyen lehetett? Fizetős okj volt. És az állam nem támogatta önfenntartó. Az államit nyilván arra értettem ,hogy mint finanszírozási forma. Ne akarj kérlek ennyit okoskodni mert ez már katasztrófa :D És nem újra érettségiztem simán volt egy emelt angolom és csináltam egy emelt törit is. Mivel mondom engem ez az iskola teljesen hidegen hagyott csak a diákért jártam oda illetve mellette tudtam így dolgozni. Szóval kérlek tényleg szállj le rólam vagy írj még 1000 kérdést ha szeretnél mert mindig egyenes ember voltam!
2017. okt. 7. 21:22
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ezt bemásoltad de nem én tehetek erről, hogy az iskola ilyen volt. De annyira mindegy könyörgöm. És igen együtt voltak az órák mert úgy lett az órarend megcsinálva. 1 okj-ról beszélünk könyörgöm. Ne engem hibáztass már mert te vagy a miss tökéletesség aki mindent jobban tud. Én odajártam ez van. És mint mondtam más elvégezte van is munkája most már a mérlegképest csinálja. Szerinted egyébként az okj-k többségén rendes oktatás folyik? Hozzáteszem ettől függetlenül nagyon megkövetelték az anyagot számvitelből is meg mindenből.
2017. okt. 7. 21:33
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

A jo Isten mentsen meg mindenkit az olyan tudalekos, okoskodo, irritalo gyokerektol, mint az itt kotekedo 17es... 😤

Amugy kerdezo: lehet h ezert nem mersz nyitni a ffiak fele. Keress fel egy pszichomokust, 3-4-5 alkalom alatt max kibeszelitek a dolgot.

2017. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!