Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok a helyemben...

Ti mit csinálnátok a helyemben? Elengedni édesapám?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek. Idén felvettek a jogi karra. Tavaly nem sikerült szóval jelentkeztem egy okj-ra amihez közöm nem volt hiszen humán beállítottságú vagyok ez pedig könyvelő volt.. :D Csak kiakartam húzni az egy évet ,hogy dolgozhassak 2 munkahelyem is volt. Én mindenkinek mondtam ,hogy újra megpróbálom.. Apukám teljesen kiakadt ,hogy én ezt hogy gondolom igenis végezzem el mennyire jó szakma a könyvelő stb. Nem ismer.. Mindig anyával laktam apa egyáltalán nem törődött velem. Igazából azért is írom ezt le mert nem tudok túllépni ezen. Egyáltalában nem is tudom ,hogy mit kéne tennem. Kiskorom óta énekelek, néptáncolok, szavalóversenyekre jártam és sokszor nyertem. Amikor valahol énekeltem volt olyan ,hogy apa kiment mert unokája (féltesóm kisfia elkezdett sírni mert baba volt még..) elkezdett sírni. Egyébként én vagyok a legkisebb lánya nővérem anyja után jöttek össze a szüleim. 10 évig voltak együtt aztán vége lett. A lényeg ,hogy az előző nőt nem szerette jobban mint anyát a mai napig nem tudott túllépni és lezárni mert mindig csak ideges anyára. Gondolom az zavarja ,hogy felnevelt és egyedül általa elértem mindent. Az nem hinném ,hogy fáj neki ,hogy nem volt részese mert lehetett volna. Szalagavatómra elhívtam mire azt mondta ő mit keresne ott? Ne haragudjak neki programja van. (Születésnapja volt aznap és anya mikor bement a helyi kocsmába felváltatni a pénzt mikor jött a szalagavatóra ott ült apa és ünnepelte a születésnapját) Sose fájt ennyire semmi anya ezt sokáig nem is mondta el. Úgy érzem ennek az embernek nem leszek sosem elég jó. Egyébként dolgos mindene a pénz. Amikor megkértem ,hogy a ballagásra jöjjön el azt mondta majd meglátja.. Majd adott egy 20.000-est... Amit tőle kaptam az évek alatt az a pénz. De sosem kérek sőt már nem is fogadok el mert rájöttem ezzel kompenzál. Felvettek a jogi karra és amikor felhívtam félrenyelt köhögött.. Majd mikor mesélni akartam az egyetemről közölte ,hogy: biztos nehéz lesz finanszíroznom .. (Magyarán közölte ,hogy nem támogat de egyébként államin vagyok)Sosem kérdez az egyetemről amikor elkezdtem mesélni milyen akkor elkezdte felhangosítani a kocsiban a zenét.Egyáltalán nem büszke gondolom azt azta legyen egy sima szakmám és hello szia. Nem rég ő vitt sürgősségire mást nem tudtam felhívni a szememmel volt baj egész úton azt hallgattam ,hogy neki ennél jobb dolga is lenne meg morgott végig. Ritkán keres pl ha szüretelni kell menni.. Az unokáiért viszont nagyon odavan mindig bevásárol nekik és hozzájuk akkor is megy ha csak elesett a kisgyerek. Engem leszar. Anya szerint egyszer lesz még rám szüksége majd akkor rájön.. Örülnék ha leírnátok ,hogy Ti mit csinálnátok a helyemben. Egyébként 2 éve nincs barátom első nagy szerelem óriási csalódás és egyszerűen képtelen vagyok ismerkedni nyitni más fiúk felé pl találkozni meg ilyenek úgy gondolom ennek köze lehet ahhoz ,hogy apukámnak ennyire nem vagyok elég jó illetve a volt párkapcsoltnak is azért vetettem véget mert kiderült ,hogy a hátam mögött más lányok után ment a srác. Szerintetek van köze hozzá ,hogy ezért nem tudok megnyílni egy férfinak sem? Képtelen vagyok rá.


Előre is köszönöm a válaszokat! 21/L



2017. okt. 7. 19:59
1 2 3
 1/26 sofiaa válasza:
74%

Nagyon sajnalom hogy igy viselkedik veled apukád. Te tudod milyen szakmában szeretnel elhelyezkedni. Nem o fog dolgozni elyetted. Ha fontos vagy neki be fogja latni hogy ez a te döntésed, es az a fontos hogy neked jo legyen, nem neki. Anyukád mindig melletted volt, belole merits erot, es bar nagyon nehez, ezt a negativ hozzáállás zárd ki, ne foglalkozz vele!❤

22/L

2017. okt. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Nem is azzal van a baj ,hogy nem fogadja el amit választottam hanem engem becsül meg nem vagyok elég jó gyerek számára. Úgy érzem nem szeret hiszen nem is foglalkozik velem. Az a saját szegénységi bizonyítványa szerintem ,hogy nem tud büszke lenni arra ,hogy a lány a jogi karra bejutott és akar valaki lenni az életben. Ő szimplán nem szeret szerintem
2017. okt. 7. 20:11
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Ez az, amikor az ember nem kapja meg azt a szeretetet gyerekkorában, amire vágyik és ez a hiány elkíséri egészen élete végéig. Feltételezem, hogy apád nem végzett egyetemet, ezért vagy neki "sok", mert kevésnek érzi magát melletted, ugyanakkor az unokái előtt még benne van a nagyhatalmú felnőtt öntudata.
2017. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem , hiszen megfogalmaztad te is az erzeseidet , h" úgy érzem nem szeret" , " engem lesz.r" .

Ha igy érzed, bizz magadban. Merd hinni azt a következtést amit az elméd levont a tapasztalatok alapján.

Többször érezette veled h nem szamithatsz rá. Karomkodva visz a surgössegire. A helyzet tiszta. Sajnos a legtöbb ferfi ilyen válás után , a gyereket addig szereti amig az anyát.

Döntsd el : kizárod e az életedböl vagy nem?

Ö eddig is kizárta magát , a kapcsolatot te tartottad vele, úgyhogy nem lesz nehéz. Szerintem, mintsabb szembesulj ennyi negativ dologgal ahanyszor kapcsolatba kerulsz vele, inkabb hagyd a levesbe.

Remelem sikerul ezentúl is egyedul boldogulj , édesanyad segitsegevel

2017. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem végzett egyetemet. Apa nem család centrikus legalábbis a testvére ezt mondta róla és ezért veszekedett is vele többször nem volt valami jó kapcsolatuk. Viszont egyébként nagyon jól keres volt olyan ,hogy vett egy házat és ezt mástól tudtam meg nekem "elfelejtett" szólni. Milyen meglepő igaz?! :D A papám kórházban van. Sose hív fel ,hogy menjek vele be. Volt ,hogy én hívtam ,hogy nem jön-e be velem. Egyébként ritkán hív fel olyan 2-3 hetente akkor se kérdez sok mindent
2017. okt. 7. 20:19
 6/26 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzet, sajnos, kicsi az esély, hogy egyedül feldolgoznod. Azt javaslom, keress egy jó pszichológust, aki segít benne. Szerintem is némileg összefügg ez a dolog a párkapcsolati nehézségeiddel is, túl kell lépned rajta, mert nem vagy értéktelen ember, éppúgy megérdemled, hogy szeressenek, becsüljenek és boldog légy, mint bárki más.
2017. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ez a sok visszautasítás mindig valahogy elgondolkoztat ,hogy nem elég jó.. Nem vagyok elég jó. De hova lehetne még ezt fokozni ,hogy egyszer azt mondja ,hogy ez igen? Nehéz igen mert tisztában vagyok vele ,hogy nem kell megfelelnem mégis ezt ébreszti ezért azt érzem ,hogy találkoznék valakivel és ah tuti nem vagyok elég jó.
2017. okt. 7. 20:26
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet, sokat fog segíteni. Előre szólok, fájdalmas de felszabadító lesz.
2017. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
11%

jelentkeztem egy okj-ra amihez közöm nem volt hiszen humán beállítottságú vagyok ez pedig könyvelő volt


az megvan, hogy a könyvelő képzésnek vannak előfeltételei??? Az ügyintézőin pont azt tanulod, amit majd a mképesen, akkor miért is nem jöttél rá, hogy ez nem neked való?

Szóval bocs, de ez a része tuti nem igaz a történetnek.

2017. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Pedig igaz. Nem volt előfeltétele. Jelentkeztem. 2 éves okj mindig is tudtam ,hogy nem nekem találták ki DE mint mondtam a diák miatt kellett mivel a másik helyről jött a levél ,hogy nem indul így maradt ez gyorsan. Pénzügyi és bérszámfejtő volt és utána lett volna a mérlegképes :D Kérlek szépen ne köss bele mert ez a téma szempontjából igazából nem is lényeges :D Unokatestvérem barátnője megcsinálta és ő most egy cégnél könyvel és mellette csinálja a mérlegképest!
2017. okt. 7. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!