Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nem tartjátok igazságtalann...

Ti nem tartjátok igazságtalannak, hogy a gyerek köteles eltartani a szüleit?

Figyelt kérdés

Pl. nálunk 16 éves koromtól 19ig én kerestem csak pénzt. Aztán meg kiraktak.


Úgygondolom, hogy még egy szülő képes mérlegelni, hogy tud e vállalni gyereket, s ez okból van is érte felelőssége ez fordítva nem igaz.


2017. jún. 7. 07:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Tény, hogy az intézmény nagyon régóta létezik, de látni kell a dolgok mögötti egyéb (politikai) folyamatokat is a tisztánlátáshoz. A rendszerváltáskor felborult gazdaság, a létrejött munkanélküliség, minimálbér rendszer, a nagyobb vagyonok fokozott megadóztatásának elmaradása erősen csökkentette a nyugdíjkassza korábbi egyensúlyát. Mivel 27-28 éve egyik kormányzat sem tett semmi érdemlegeset a gazdaság és a szociális ellátás belső egyensúlyának biztosítása irányában, ezért a folyamatosan nyugdíjas korúvá váló korábbi munkavállalók egyre kevesebb nyugdíjra számíthatnak, már ha egyáltalán összegyűjtenek annyi munkaévet, amennyi alapján nyugdíj ellátásra jogosultak lennének. A hiányt az államnak kellene valahonnan előteremtenie, de erre nincs hajlandóság. Ennek a mindig is létezett szülőtartásnak az újbóli kiemelt hangoztatásával akarja a kormányzat elhárítani magától a (fizetési, állampolgár-eltartási) felelősséget.
2017. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Igazságtalannak tartom. Nagyon sokan vállalnak a semmire, bánnak rosszul a gyerekkel és nagyon sok gyerek indul a nulláról így is. Nekem semmit sem adtak a szüleim, élethosszig tartó gyenge idegzeten kívül, amit a stresszes, szorongásokkal teli gyerekkoromnak köszönhetek. Majdnem halálra éheztem mellettük. A nulla alól kezdtem, testileg-lelkileg megtépázott felnőttként, iskola nélkül, amit szintén már külön élve végeztem el. Hogy én még ezek után bármelyiket is tartsam? Előbb költözöm Irakba! Ezt kívülállónak nincs joga eldönteni. Adjanak szépen nyugdíjat, kinek mennyi jár a munkája után - mert az én anyámnak még 10 év munkaviszonya sincs...
2017. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 12-es, nagyon szomorú gyerekkorod volt (nekem is!) de vigasztaljon az a tudat, hogy neked nem kell majd szülőtartást fizetned ha sor kerülne rá, a szülőd érdemtelensége címén, amit adott esetben megfelelően vizsgálnak.
2017. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 tom80 ***** válasza:
92%
Nem tartom igazságtalannak, amennyiben automatikusnak tartottam, hogy előtte engem is eltartsanak. Ez más országokban teljesen természetes, nálunk pedig a Ptk.-ban szabályozott. Egyébként nem mindig, és minden esetben köteles a leszármazó eltartani a szülőt lásd pl érdemtelenség.
2017. jún. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
"Nem tartom igazságtalannak, amennyiben automatikusnak tartottam, hogy előtte engem is eltartsanak." - végül is, ha én is előadhatom mellé hetente kétszer, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig..." és felpofozhatom időnként, ha nem azt teszi, amit helyesnek tartok... - mert ugye ez így lenne korrekt:)
2017. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon igazságtalan, méltánytalan és helytelen ez a jogszabály.


1. Ha a szülő valóban szerette a gyerekét és annak boldog gyerekkort biztosított, akkor a jogi szabályozás felesleges, a gyerek szeretni fogja a szüleit és mindent megtesz értük amire képes.


2. Nagyon sok azonban a felelőtlen, manipulatív, gonosz, agresszív, részeges, bántalmazó, vagy más módon lelkileg mérgező szülő, aki egész gyerekkorában kínozta, gyötörte a gyerekét érzelmileg, fizikailag vagy akár még szexuálisan is. Az ilyen szülővel a gyerekek nyilván igyekszenek megszakítani a kapcsolatot amint lehetőségük van rá. Ilyenkor a gyermek legfeljebb arra vágyik, hogy időssé vált szüleinek törlesszen kicsit a gyerekkoráért és szívesen megrugdosná őket napjában kétszer-háromszor. Ha ettől humanitárius okokból eltekint, és szóba sem áll velük többet, akkor ezzel már bőven lerótta háláját és megadta számukra az őket megillető tiszteletet. Vérlázító, ha a törvény anyagi támogatásra kötelez egy bántalmazott gyereket! Az is vérlázító, ha egy bántalmazott gyermeknek bizonyítania kell, hogy szülei gonoszul bántak vele. Ha nem szereti őket, ha nem kívánja támogatni őket ez önmagában bizonyítéka annak, hogy nem voltak jó szülei, nem szerették őt.


A szülő maximálisan felelős gyermekéért élete végéig, hiszen nem a gyermek akart megszületni. A gyermek azonban semmilyen felelősséggel nem tartozik a szüleiért, mert nem ő választotta őket.


Nekem nagyon jó, kedves, szerető szüleim vannak, már nyugdíjasok és rendszeresen támogatom őket anyagilag (nyugdíjukat jelentősen meghaladó mértékben), minden nap meg is látogatom, órákat beszélgetek velük. Többet is szívesen tennék ha tehetném.


A férjemet viszont egész gyerekkorában lenézték, lebecsülték, érzelmileg bántalmazták, szidalmazták a szülei (nem verték meg, de ez rosszabb mintha verték volna), érzelmileg úgy kifacsarták, hogy sokáig fel sem ismerte mit tettek vele, mert a szülei kifelé nagyon jó fejeknek, humoros társasági embereknek mutatták magukat és szakmájukban elismert értelmiségiek. Az ismerősök mind azt hitték, hogy ez egy mintacsalád, csak ha maguk maradtak akkor fagyott meg a légkör. 40 éves korában ébredt rá a férjem, hogy mit tettek vele és csak akkor tudta nagy nehezen megszakítani velük a kapcsolatot, egy hosszabb pszichoterápia után. Felháborítónak tartanám, ha a törvény arra kötelezné a férjemet, hogy anyagilag támogassa a vén szadistákat. Én magam csak hallomásból ismerem a történetet, de magam is szívesen elmennék hozzájuk leköpködni őket, nemhogy még pénzt adjak nekik.

2017. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül tartom igazságtalannak, mert itt is vannak szélsőségek. Az én apám pl egy percig nem nevelt, egy fillért nem költött rám, csak mert nem akart és kész. Soha az életben nem fogom eltartani, se szóbaállni vele. Ő nem apa, csak valaki, aki megcsinált. Egy idegen.
2017. jún. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Kinában nincs nyugdíjrendszer, úgyhogy képzeld milyen lehet nekik eltartani 4 nagyszülőt meg kitudjamennyi dédszülőt. Ott is a gyerek fizeti...
2017. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
#17 " Az én apám pl egy percig nem nevelt, egy fillért nem költött rám, csak mert nem akart és kész. Soha az életben nem fogom eltartani, se szóbaállni vele." - ha tartásdíjat se fizetett, akkor ez így teljesen korrekt, és a bíróság se valószínű, hogy megítélne bármiféle tartást.
2017. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18 OFF: Kínában természetesen VAN nyugdíjrendszer, a baj vele annyi, hogy a régebben paraszti gazdálkodást folytatókat nem érinti igazán, mert ők a legutóbbi időkig nem fizettek járulékot (mint nálunk is volt az 1970-es évek előtt)

" A kínai nyugdíj a magyar állami nyugdíjjal ellentétben a városi dolgozók számára 2070 jüan, vagyis 90.852 Forintra tehető, míg a földműveseké 50-220 jüan, az aktuális árfolyamot figyelembe véve 2.195-9.656 Forint.(2)"

2017. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!