Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti nem tartjátok igazságtalann...

Ti nem tartjátok igazságtalannak, hogy a gyerek köteles eltartani a szüleit?

Figyelt kérdés

Pl. nálunk 16 éves koromtól 19ig én kerestem csak pénzt. Aztán meg kiraktak.


Úgygondolom, hogy még egy szülő képes mérlegelni, hogy tud e vállalni gyereket, s ez okból van is érte felelőssége ez fordítva nem igaz.


2017. jún. 7. 07:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos be akarják vezetni (vagy már be is vezették) a "szülőtartás" fogalmát. Ez annyit tesz, hogy tövényileg köteles vagy eltartani rászoruuló, munka- és/vagy keresőképtelen szüleidet. Ami mit vetít előre? Hogy már kedves vezérünk is látja, hogy sz@rban van a nyugdíjrendszer. Velahol normális, ha jól keresel, akkor támpgatod a szüleidet ha tudod, de ha nem keresel túl jól, esetleg otthon is van 2-3 éhes száj, akiket naponta etetni kell, akkor ép eszű szülő nem várja el a gyerekétől, hogy miatta kelljen "fillérb@$zózni" hó végén, és a családodra ne jusson pénzed.Anyámék legalábbis tutira nem várnák el tőlem, és én se fogom a jövőben a gyerekemtől elvárni, legyek akármilyen helyzetben. Még ha meg is teheti majd, és szívesen ad, nekem akkor is valahol kellemetlen lesz tutira, hogy a gyerekem fizeti be pl a számláimat, holott neki is bőven ven mire költenie. Undorító, hogy ide jutottunk, hogy egyáltalán a gondolat felmerül, hogy valaki törvényileg kötelezett legyen a szülei eltartására.
2017. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Nézd a mai nyugdíjrendszernél ez nem így van. Az idősek kapnak nyugellátást, abból kell eltartaniuk magukat. Ha ez túl kevés az önfenntartásra, akkor kötelezhető a gyerek az anyagi segítségre. Megjegyzem ez normális esetben nem is kérdés, sőt egyéb segítségre, mint ápolás is jogosult lenne. Sajnos a való élet nem ennyire egyszerű.


Ezt meg kellene előznie annak, hogy a szülők felnevelik a gyerekeiket és elindítják az életben legalább egy szakmát adva a kezükbe.

Ha rendszeresen elhanyagoltak önhibájukon kívül, később hivatkozhatsz érdemtelenségre. Úgy tudom ennek vannak kritériumai. Szerintem bizonyítanod is kell. Pl azt, hogy te tartottad el őket, mert nem voltak hajlandóak dolgozni. Az hogy 19 évesen kiraktak nem érv, már nagykorú voltál. Számomra pedig ellentmondásos, ha te voltál a kereső, inkább nem engedtek volna el. Mi történt akkor?


Nem tudom milyenek a szüleid, de hidd el inkább a jó viszony kialakítása lenne a cél. Hiszem, hogy előbb utóbb szükségetek lesz egymásra. Nem csak nekik rád. Az sem mellékes, te milyen családfelfogással lépsz bele egy kapcsolatba. A te gyerekeid mit látnak tőled, azt a mintát követik ők is.

2017. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Egyes, nem így van!


MEgvizsgálják mindkét oldalt, és ha a gyereket elhanyagolták, vagy a szülő csak lusta munkát keresni, setleg az eltartó bejelentett jövedelme x ft alatt van, akkor nincs semmiféle eltartási kötelezettsége a gyereknek.


Kérdező: nem kell eltartanod senkit, ha úgy érzed, nem érdemli meg.

2017. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
1-es szülőtartás ezer éve van a magyar jogrendszerben, csak most felkapta a média ennyi, és az emberek nem tudtak róla. Azonban , igen vizsgálják, azért nem olyan alap dolog, mint a gyermektartás, nem úgy működik.
2017. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem új találmány, már a Kádár rendszerben is létezett, csak kevesen tudtak róla.

Még csak nem is magyar találmány, létezik Amerikában, Olaszországban és Hollandiában és lehet, hogy másutt is, de én ezekről tudok konkrétan.

Akkor sem és most sem lesznek olyan "gyerekek" kényszerítve a szüleik támogatására, akiknél önmaguk vagy a családjuk megélhetése veszélyeztetett helyzetbe kerül a szülőtartás megítélésével, vagy a szülő érdemtelen a tartásra.

Én szülőként a mai napig támogatom a felnőtt gyerekemet családostul, mert rászorul. Szinte biztos vagyok benne, hogy ő is támogatna, ha fordulna a kocka.

Gyakorlatilag ez a törvény nem is a normális szülő-gyerek kapcsolatokra jött létre, ahol törvény nélkül is segítik egymást, hanem olyan extrém esetekre, ahol a szülő nyomorban él, eltehetetlenedik, magára marad minden nyomorával, a gyereke pedig - akit tisztességgel felnevelt - anyagilag megengedhetné magának a támogatást, de mégsem teszi.

Ennek ellenére nagyon kevés szülő fogja ezt igénybe venni, mert a többség inkább él kenyéren és vízen, minthogy törvény elé citálja a kölkét.

A rászoruló szülő támogatása morális kötelesség, amit ha a tehetős gyerek nem érez, akkor úgyis megette a fene.

2017. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha mindenki intelligens módon állna a szüleihez, és fordítva, nem lenne szükség ilyenekre.
2017. jún. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

A szülőtartásnál szigorúan megvizsgálják, hogy a szülő érdemes-e rá, hogyan nevelte a gyerekét, és miért is akar szülőtartást benyújtani. Valamint megvizsgálják a gyerek anyagi helyzetét és keresetét.

Amennyiben kiderül, hogy a szülő tudna dolgozni, de nem akar, vagy rosszul bánt a gyerekével, kidobta otthonról, nem támogatta, most meg rajta élősködne, úgy 100%, hogy nem kapnak egy büdös petákot se, és már az ügyvéd is kivágja őket az irodából.

Akkor sem ítélnek meg semmi szülőtartást, ha a gyerek anyagi helyzete, fizetése ezt nem teszi lehetővé.


Mivel a te esetedben a szülők téged dolgoztattak 16 éves korod óta, téged húztak le, aztán kiraktak, így fix, hogy semmilyen szülőtartást nem fognak kapni, ettől nem kell félned.

2017. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Nem kevesbe minthogy a szulo koteles eltartani/felnevelni a gyereket.


Normalis csaladban a csaladtagok segitik egymast, aki tud segit annak aki raszorul. Ha ez a meg jovedelemmel nem rendelkezo gyerek akkor ot a szulok, ha az idos, beteg szulo akkor ot a gyerekek.

Ennek termeszetesnek kene lennie mindket iranyba, eleg szomoru ha torvennyel kell kikenyszeriteni.

2017. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Én szívesen eltartanám a szüleimet, ha megtehetném és ők rászorulnának.
2017. jún. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Mindig is köteles volt, ugyanis ez nem más, mint a rokontartás egyik al-esete, lévén a szülő (a gyerek után) az ember legközvetlenebb rokona. És ez mot sincs másként, mint 10 vagy 30 éve volt - egyetlen dolog változott - amiért ez a téma előkerült a köztudatban - hogy nem csak a szülő, hanem a szülőt ellátó 3. (természetes vagy jogi) személy is indíthat pert ez esetben most már a rokontartásért. Tehát mondjuk a nyugdíjas-otthon, vagy a szülőről rendszeresen gondoskodó szomszéd.

Egyébként Kérdező, szerintem is igazad van, a gyerekvállalás egyoldalú dolog, a szülő vállal gyereket a szabad akaratából, nem a gyerek szülőt.

2017. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!