Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam el? Szülők, Ti kiborulnátok?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak ha hazaállítok öt ötössel meg egy négyessel az első kérdése, hogy na az meg miért is lett négyes? Nem tudtad volna ötösre?

Szóval szinte mindig a hibáimat veszi észre mivel a testvérem (nővérem) mindig szorgalmas volt, ebből kifolyólag kitűnő is. Viszont most nagyot hibáztam!

6 alkalommal nem volt felszerelésem az egyik tárgyból amiből négyesre állok, az ötösért küzdök (járok korrepetálásra, versenyekre plussz ötösért). Így kapni fogok az ellenőrzőmbe egy írást, ami konkrétan nem minősül intőnek, róvónak, figyelmeztetésnek, stb. csak tájékoztatja a szülőket, hogy jobban kellene figylenem.

Nagyon félek anyukám reakciójából, igaz, hogy a jegybe nem számít meg nemrég kaptam ofői dícséretet, de akkor is nagyon félek.

Most mondjam el mikor még nem kaptam meg, mert a tanár még nem szedte be a felelős füzetét, vagy majd ha megvan?


2017. jún. 2. 17:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Könnyekkel küszködve. Látsszon rajtad, hogy bánod.
2017. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén sajnállak a szüleid miatt! Ez rettenetes, amit itt elmeséltél! :(((( Így kell hazavágni egy ember életét maradandóan! Csak gratulálni tudok neki.
2017. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nehéz beleélni magadat egy ismeretlen ember helyzetébe és külső szemlélőként kis semmiségnek tűnik ez a probléma, de nekem igen is fontos és tényleg félek. Még sosem volt velem ilyen.

Szóval légyszives válaszolók, bármennyire is kis baromságnak tűnik ez az egész, képzeljétek magatokat egy 12 éves lány helyébe akinek ilyen problémái vannak & próbáljatok segíteni. Ha nem megy nem kell válaszolni.

2017. jún. 2. 18:04
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es nem láttam a hozzászólásod mikor írtam, nem neked szól.
2017. jún. 2. 18:05
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem írd le neki egy papírra. Írd le, add oda neki, abban ki tudod magad fejezni, nem fogsz belesírni vagy bármi.


Egyébként fel a fejjel! Ez nem nagy baj. Nekem is hasonló volt anyum, az ötösre csak biccentett, a többire meg rögtön háborgott. Ennek az lett az eredménye, hogy egy idő után - főleg gimiben - már nem tájékoztattam semmiről. Nekem tesi felszereléshiány miatt volt vagy 3 szaktanárim minden évben. Egyszer ráestem a magasugró lécre, utána nem mertem nekiugrani, de a tanár csakazértis erőltette, hogy de, de ugorj, egyest kapsz, stb. Hát, amikor megláttam, hogy fel van állítva a magasugró, hirtelen nem volt tesicuccom. Békesség volt, beírta a maga kis mondókáját, ő is jobban érezte magát, hogy a saját fontosságának tudatában ezt megtette, és én sem voltam 45 percig folyamatos görcsben több hétig. Anyum nem tudja. Talán megemlítettem neki pár évvel később. Kitartást!

2017. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek most - amikor hivatalosan még nincs meg, nincs beírva, mert a tanár még nem látta - közöljem ezt, vagy amikor már be van írva?
2017. jún. 2. 18:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne beszélni a tanárral? Elmondani neki őszintén mindent, hogy milyen maximalisták a szüleid és megkérni hogy most az egyszer tekintsen el a beírástól? Inkább vállalsz még plusz feladatot vagy bármit.
2017. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem várj még, évvége van, hátha megúszod a beírást. Sose értettem az ilyen szülőket, hogy mire jó ez.
2017. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem... órán nagyon igyekszem, de sokat hibázok, ezért minimálisan már pikkel rám...

amikor valamit jól megcsinálok ahogyan kell, de az eredmény nem olyan lesz akkor azt hiszi, hogy hanyag voltam, csak odafirkantottam valamit a feladathoz és nem hiszi el, hogy tényleg dolgoztam vele.

Persze nem vagyok én szent, meg nem okolok senkit, ez az én saram.

2017. jún. 2. 18:30
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Nézd ha annyira félnél anyád reakciójától, nem hagytad volna 6x otthon a felszerelésed. Amúgy meg ha a jegybe sem számít bele és amúgy is év vége van már, kit érdekel??

Viszont őszintén sajnállak, hogy egy béna általános iskoa meg a jegyek miatt ilyen fölösleges nyomást raknad rá és halál be vagy sz**rva valamitől, ami nemhogy 1 év, de 1 hónap múlva se fogja a kutyát se érdekelni..

2017. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!