Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem ra anyumat hogy...

Hogyan vegyem ra anyumat hogy kapjak nyuszit? 15L

Figyelt kérdés
En gondoskodnek rola,regota szeretnek mar szoval nem csak igy hirtelen jott az otlet,heky is lenne neki.Felelossegteljes is vagyok.
2017. máj. 21. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
96%

A nyúl egyedül búskomorrá válik, tehát kell kettő, "akiket"

ivartalanítani kell, nehogy ötpercenként "lebabázzon" az egyik.

Persze lehet egyedül is tartani, de az neki nem öröm és ivartalanítani mindenképp kell.

A nyúl nagyon büdös tud lenni, ha nem naponta takarítod.

Rövid ideig él, (5-6 év) de vannak kivételek, hogy megéli a 10 évet is egy-egy ivartalanított példány, de amikor megveszed ezt előre nem tudhatod.

Én állatbarát vagyok, a gyerekem már kutya-macska mellé született, de nyulat nem tartanék házi kedvencként, mert neki teljesen életszerűtlen a környezet, amibe belekényszerül.

2017. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%
Minek az, csak állat kinzás szokott a vége lenni. Aztán meg elpusztul a nyúl, mert csak simogatni meg gyomrozni akarja minden gyerek.
2017. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

Mit mond anyukád, miért nem engedi?


Persze, kisgyerekeknél azért jobban meg kell gondolni mert ott még általában a szülőkre hárul a feladat és a gyerek csak játszik vele, simogatja (bár szerintem ez is rendben van, valahol ez is normális), viszont azért szerintem egy 15 éves gyerekre már nyugodtan rá lehet bízni egy kisállatot. Én 9 éves voltam, mikor megkaptam a nyuszimat és foglalkoztam vele, gondoztam (bár a szüleim is besegítettek). Kb. 4 év múlva tanul tovább, általában a nyuszik sem élnek sokkal tovább, (bár a mi nyuszink például 9 éves korában halt meg), de ettől függetlenül még ugyanúgy tudná gondozni (nem tudjuk, hogy egyáltalán el fog-e költözni, kollégiumba vagy albérletbe megy stb.). Szerintem, ami inkább problémát jelenthet, az esetleg az anyagi oldala. Mint minden állat, a nyuszi tartása is sok pénzbe kerül. Az egyszeri költségek (pl. ketrec) mellett nagyon sok rendszeres kiadás is van (pl. táp, széna, alom, oltás stb.), lehetséges, hogy anyukád emiatt nem szeretne bevállalni egy kisállatot. Valamint nagyon sokan vannak, akik szerint "az állat nem lakásba való". Anyukám is így ellenkezett, viszont végül sikerült őt is rábeszélni és nem bánta meg, ő is nagyon szerette a nyuszinkat. Tulajdonképpen a nyuszival volt a legkevesebb problémánk a háziállataink közül, ugyanis csendes volt, nem csinált koszt, nem volt büdös sem (persze gondozni, takarítani kellett rendesen). Ettől függetlenül ezt nem mindenki képes elviselni és nem mindenki tudna egy állattal egy lakásban élni, ezt el kell fogadni.


Szóval szerintem kérdezd meg anyukádat, hogy konkrétan mi a problémája, miért nem engedi meg és gondolkozz el rajta, próbálj esetleges megoldásokat, kompromisszumokat keresni.

2017. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos ez a lányoknál egyfajta pótcselekvés.

15 évesen nyuszit akarnak,

16 évesen lovat,

17 évesen meg már csak a pasik kellenek majd!

2017. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!