Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valakinek valami ötlet anyukám...

Valakinek valami ötlet anyukám problémáinak megoldására?

Figyelt kérdés

Mielőtt bármit is mondanék, tudnotok kell, hogy a testvérem (20) és az exbarátja (18) 2,5 hónapig együtt voltak, majd az exbarátja anyukája rábeszélte a fiút, hogy fiatal a tesómhoz, és végül szakítottak, amikor én válságos állapotban kórházban feküdtem. Anyukám azóta zavart, így megkérdeztem, mik zavarják. Kérlek titeket, aki tud bármelyikhez hozzászólni pozitív irányba, az írja oda a probléma számát, és utána írja a véleményt.


1. PROBLÉMA

Nővérem elköltözik Angliába, dolgozni megy ki, és ha vissza jön folytatja az egyetemet. Na most anya úgy gondolja, tesóm elmenekül a volt barátja és az új barátnője boldogságuk elől. (Szerintem nem.)


2. PROBLÉMA

Anya második panasza az volt, hogy túl gyorsan lépett tovább a tesóm volt pasija a tesómon, mert kábé 2 hónapja új csaja van. (2016.10.28.-án szakítottak)


3. PROBLÉMA

Nekem és a tesómnak nincsenek olyan igazi "mindig ott van ha kell" barátaink, és ez anyát el szomorítja, és azt hiszi, hogy akkor senkink sincs.


4. PROBLÉMA

Nővérem nagyon rá kapott az alkoholra, nem alkoholista, csak szeret inni. Anya szerint azért, hogy felejtsen. De ő azt állítja anyának, hogy már nem érdekli őt. Én elhiszem, anya nem.


5. PROBLÉMA

Anna is ivós mostanában, 2 komoly torok műtéten vagyok túl, úgy, hogy tesómék pont akkor szakítottak, de amúgy szerintem ez anyát jobban megrázta, mint őket. Úgy érzi csak akkor tudja kimondani a dolgokat, ha iszik.


6.PROBLÉMA

Ki gondolta volna, hogy megint ez a téma, de: anya szerint még sokáig szerették egymást szakítás után. De. Akkor miért nem keresték egymást? Anya nem tud leszállni erről a témáról. Róluk. És ezt tesómnak is állandóan hajtja, szegény lánynak nem is hagyja, hogy elfelejtse.


7. PROBLÉMA

SZÁMOMRA ez a legaggasztóbb baj. Anyukám idézetes oldalakon olvasgatni stb. Csináltam neki az ő kérésére egy Instagram fiókot. December óta azon lóg. Ha beszélek hozzá meg sem hallja, ha telefonozik. Nem bírja letenni, és ott állandóan a tesóm exét figyeli, tesz-e fel képeket, mit lájkol. Már ki tudnék futni tőle a világból. Mikor jön, hogy nézd ezt tuti a tesómnak "küldi" egy lájkkal jelezve.


8. PROBLÉMA

Be nem áll a szája erről a fiúról. Éveket tudna arról beszélni, hogy hiányzik neki, hogy nem jön. Ezekről csak nekem beszél.


9. PROBLÉMA

Értéktelennek érzi magát. Úgy érzi senkinek sem fontos, mint mi a barátokkal. (3. probléma)


10. PROBLÉMA

Anyát még az is nagyon bántja, hogy amikor be került az akkor még barátja a családba, azt akarta a tesóm, hogy szeressük, most meg hogy ne. De nem értem ezen mit nem ért anya.


11. PROBLÉMA

Úgy gondolja anya, hogy belül egy a gondolkodásuk a tesóm volt barátjával, Instagarmmon ugyan azok az idézetek tetszenek nekik.


12. PROBLÉMA

Néha jobban sajnálja a volt pasiját, mint a saját lányát. Szóval, olyanokat mondd, hogy sokat szenvedhetett a fiú, meg tudja, hogy milyen kiállhatatlan szokott lenni a nővérem néha.


13. PROBLÉMA(már csak pár van)

Nem bírja felfogni, hogy ilyen hirtelen vége lett a kapcsolatuknak.


14. PROBLÉMA

Sokszor hiányzik neki, egy nap 20x gondol rá, ha nem többször.


15. PROBLÉMA

Tudni kell, hogy apám nagyon sokat dolgozik, ha haza jön 5 körül akkor meg építkezik a házon.


16. PROBLÉMA

Esténként (minden este) iszik. Nem issza le magát, csak pár kis pohár likőrt, és nem értem miért, mert sohasem ivott ennyit.


17. PROBLÉMA

Szerinte a tesóm nagyon magányos, úgy gondolja, hogy nincsen senkije, és ha megkérdezi őt, mondja, hogy nincs egyedül, de nem hisz neki.


Végül olyan dologhoz értünk amit én nem tudok hová tenni. Megkérdeztem anyát, hogy ha pl. a régi osztályával találkozik, miket mond rólunk a tesómmal.

Mondtam, hogy a tesómról nyilván ezt tudja mondani: okos, szép, tehetséges.

Na de rólam? nem válaszolt. Aztán kérdeztem, ha a tesóm ezek, akkor én milyen vagyok? Miben vagyok és a jó? Erre a válasza az volt, hogy majd ő meg oldja, hogy legyek valaki..szóval magyarul nem vagyok senki, semmi amiben jó vagyok.

Köszi előre a válaszokat, én 14 éves vagyok.


2017. márc. 26. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Anyukád a lányán keresztül élte ki magát, kissé beteges ez az egész, hogy rákattant arra a 18 éves srácra.


Amúgy azért, mert ők összevissza szenvednek, neked nem kell beállni a sorba. Ne anyád szemén keresztül lásd magadat, hanem legyen saját véleményed önmagadról. Te tudhatod csak igazán, hogy mit csinálsz, mit érsz.

2017. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%

Az előttem levovel egyetértek anyukád jobban a szíven viseli a dolgot mint maga a testvéred.

És tényleg ne törődj azzal hogy anyukád mit mond rólad meg 14 éves vagy bármire viheted az életben.

2017. márc. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Az anyukád titokban belezúgott a srácba.

De korban nem passzolnak és így ezt nem tudja megoldani.

Most éli meg anyud a fiatalkorában kimaradt pasihiányát.


Időben "fáziskésésben van" a korával.


Ez utóbbit Nem én mondtam, hanem a párom :)


Blanka

2017. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek mind csak tünetek, alibik, az alapvető probléma a szüleid párkapcsolatával van. Ebbe nehéz 14 évesen beavatkozni, annyit javasolhatsz nekik, hogy menjenek el kettecskén valahova egy picit, ha te már jól vagy, frissítsék fel a kapcsolatot. Azt persze nem tudni ennyiből, történt-e valami olyan köztük, ami ezt akadályozza, vagy egyszerűen csak megfeledkeztek arról, hogy ők ketten ott vannak egymásnak, és tenniük kell azért, hogy ez jól működjön.
2017. márc. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhetnek még :)
2017. márc. 27. 17:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyukád szerelmes lett a srácnak!

Ha a nővéred külföldre megy,minden reményét elveszti azzal kapcsolatban hogy újra láthassa a srácot.

Kezd depressziós lenni szerintem.

2017. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* srácba
2017. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem pedofil az anyám.
2017. márc. 31. 17:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Tetszik neki a fiú?


(A pedofília 11 éves korig van.)

2017. ápr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!