Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőtt gyermek amíg szorgal...

A felnőtt gyermek amíg szorgalmasan tanul az egyetemen, a szülő miben támogatja, mi a normális?

Figyelt kérdés
Gondolok pl arra, hogy tandíj, kolesz, albérlet, kaja, telefonszámla, bérlet, könyvek, jegyzetek, szabadidő tevékenységek, stb?

2017. márc. 25. 13:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan hogy "normalis"


Mindenki ugy tamogatja ahogy akarja es birja.

2017. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Amit megengedhetnek. Van, akinek a vonatjegyét állják a szülők, a kolit már ösztöndíjból fizeti, meg van, aki érettségire autót kap lakással. Kinek hogy tetszik és mit bír el.

Én anno ingyen utaztam, apám az albérlet rám eső részét finanszírozta gyerektartás formájában, anya az étkezésemet állta.

2017. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Amiben tudja.

A legtöbb egyetem mellett azért érdemes 2. évtől valamilyen részmunkaidős munkát vállalni. Nem csak a pénz miatt, hanem azért is, hogy az ember beleszokjon abba, milyen egy munkahely, táguljon a látóköre, új tapasztalatokat szerezzen, legyen felelősségérzete, megtanulja beosztani az idejét stb.

Persze van néhány szak, ami teljes embert kíván, és ahol nem elvárható, hogy dolgozzon, max. nyáron (ha épp nincs szakmai gyakorlat). Meg vannak, akik egy "könnyebb" szakon is vért izzadnak, akkor sem jó, ha azért kell valakinek mondjuk egy évet halasztani, mert a munka miatt nem volt ideje annyit tanulni, amennyit neki kellett volna (hacsak nem feltétlenül fontos a fizetése.)

2017. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen, igaz, h nincs olyan, h normalis. Arra gondoltam, h aki megteheti h támogatja a gyermeket, abban az esetben mi az ami úgymond egészséges?



Második válaszoló!

Ezek szerint az alberletet álltak, es a kajádat is.

Az egyéb költségeket miből fizetted? Pl: berlet, hazaút, ruha, jegyzet, könyv, szórakozás, szabadidős program)

2017. márc. 25. 14:48
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam: ingyen utaztam, a városi bérletet az egyetem állta, ruházkodást, könyveket ösztöndíjból fizettem, bulizni pedig nem jártam.
2017. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
"Felnőtt" gyerek vagyok. A szüleim fizetik a kollégiumot, a vonatjegyet, a kajámat, könyveket, jegyzeteket. Ösztöndíjat nem kapok, nem járok szórakozni, dolgozni egyelőre nem tudok.
2017. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor egyetemre jártam (BSc + MSc, mindkettő mérnöki), annyi segítséget kaptam, hogy otthon lakhattam és ehettem édesanyám főztjét, de például a rezsibe egy jelképes összeget (pár 10 rugót) fizettem bele. Ezen felül mindent magamnak oldottam meg munkával (kezdetben diákmunka, később szakmai munkák és főállás), illetve ösztöndíjakkal (tanulmányi, szociális, köztársasági stb.). Nagyon ritkán fordult elő, hogy pénzt kértem, de akkor is maximum annyi volt, hogy hó elején nem tudtam bérletet venni és kértem kölcsön 5.000 forintot, vagy hasonló összeget. Szerintem ennyi idősen az embernek meg kell barátkozni azzal a gondolattal, hogy saját magát el kell tartania, még akkor is ha a szülei tehetősebbek. Az egyetemi évek szerintem erre tökéletes, mivel (jobb esetben) még nincs olyan helyzetben az ember, hogy tényleg muszáj eltartania magát, hiszen tud a szüleire támaszkodni, ha nagyon szükséges, de ugyanakkor ki tudja már próbálni, hogy ez milyen élethelyzet. És emiatt nem érzem azt, hogy kevésbé szerettek volna a szüleim vagy hasonló. Életre neveltek és szerencsére ennek azóta is nyoma van. Összességében személy szerint nem támogatom, hogy a szülő az általad felsorolt dolgokat fizesse a gyereke helyett.


28/F

2017. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A szórakozás alatt mem bulit ertettem, hanem pl egy mozi vagy fagyi, pizza, szinhaz stb.


Igen ez tiszta sor, csak arra gondolok, hogy a gyermek akkor hamarabb tud osszesporolni a sajat pénzéből pl egy autóra vagy jogosítványra, vagy akarmire, ha a szülei támogatják a megélhetését.

2017. márc. 25. 16:24
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindez finanszírozható ösztöndíjból, az autó pedig nem létszükséglet az egyetem után sem. Akinek az, az meg megteremtheti diákmunkából is.
2017. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem értek egyet a hozzászólásoddal, mert igaz, h az ösztöndíj mindenre eleg, de ha valaki költségtérítéses képzésre jar es az ösztöndíj szerencsére 100%ban fedezi, akkor a többire nem eleg.

Az h az autó nem létszükségleti cikk, igaz, egyetértek vele, nem is mondtam h az lenne. De ha szükség van ra, akkor diakmunkabol ossze lehet szedni. Nem, nem lehet, mert errol szólnak a hozzászólások, h aki nincs támogatva es diakmunkazik, az sajnos mem azert dolgozik h gyűjtsön valamire, hanem h fedezze a megélhetését, szoval nen lehet diakmunkabol csak ugy összeszedni az autóra valót, ha alapbol a megélhetésre es a tanulasra költöd.


Varok a további példákat, eseteket, válaszokat!

2017. márc. 25. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!