Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy nem szeretek...

Normális hogy nem szeretek hazajárni, mert a családom körül egy senkinek érzem magam?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy pozitív, életvidám ember vagyok, de a családom közelében egy senkinek érzem magam. Nem rossz velük a kapcsolatom, de egyszerűen az életkedvem is elveszik mindentől. Ők azok az emberek, akik mindenben csak a rosszat látják. Ha valamit elmesélek lelkesen, nagyon ügyesen el tudják venni tőle a kedvem. Például múltkor meséltem az új állásomról, amit tök hosszú keresgélés után találtam és egész izgalmasan hangzik, mire azt mondták, hogy jobb mint a semmi, bár szégyen, hogy ebben az országban diplomával csak ilyen munkát lehet találni. Megjegyzem irodai munkáról van szó, nem utcaseprésről. De ez csak egy példa az ezer körül. Soha nem volt elég jó nekik semmi se, amit csináltam. Életemben egyszer se dicsértek meg. Már semmiről se szeretek beszélni nekik, mert csak elveszik az adott dologtól a kedvem. Legutóbb azért szóltak be miért járok táncolni (igazából zumba), mikor mindig is kétballábas voltam. Mondjuk a mozgás öröméért? Ha van párom, inkább nem is beszélek róla, mert már látatlanban is leszólják (miért lakik olyan messze, miért csak érettségije van, stb)

De egyébként nem csak velem ilyenek, magukkal szemben is ilyen kritikusok. Állandóan panaszkodnak és soha semminek se tudnak örülni. Ezek után még csodálkoznak miért csak 2-3 havonta járok haza.

Szerintetek túl szigorú vagyok velük? Gyakrabban kellene hazajárnom akkor is, ha rosszul érzem ott magam?


2017. márc. 5. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt enegiavámpírnak hívják, én a helyedben semmit nem mesélnék. Sőt kifejezteten közölném, hogy mivel szerintük minden szar, amit csinálsz vagy veled történik, így a mai naptól fogva "megkíméled őket" ettől. Szülő-nem szülő, a franc se akarja állandóan a rinyálást hallgatni, nagyon lehúzza az embert.
2017. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tali95 válasza:
teljesen aterzem a problemad mert az en csaladom is hasonloan viselkedik. en csak azt nem tudom hogyan ne legyek feszult mikor orakig hallgatom oket es veluk élek :D hogyan tarthatja az ember a fulet suketen a negativ sz@rsagokkal szemben?
2017. márc. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyrészt örülök, másrészt sajnálom, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Annyira örülök, hogy már nem lakom otthon, nem is tudtam míg nem költöztem el, hogy mennyire lehúztak a negatív gondolataikkal. Ahogy elköltöztem, szinte kivirágoztam. Jól mondja az első: igazi energiavámpírok. Ha otthon vagyok pár napig, minimum egy hétig tart mire újra összerakom magam és az önbizalmam.

Nem akarom megbántani őket, de igyekszem tartani tőlük a távolságot.

2017. márc. 5. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy az egyben mintha én irtam volna mert ugyanilyenek a szüleim. Neheziti a helyzetet hogy átmenetileg náluk lakom a gyerekeimmel. Nagyon jó állást találtam pl, mire az volt a reakció, "na te is beálltál a rabszolgák közé". Amikor otthon voltam a gyerekekkel miért nem keresek állást, most ugye az a baj hogy napi 11 óra elmegy a melóval meg utazással és kevés idő marad rájuk....miért ezt főzöl miért nem amazt, ha amazt főzöm miért nem ezt... 25 ève ölték egymást mert anyámnak mindig kell vki akiben hibákat kereshet, miota itt lakunk zokszó nélkül kiszolgálja apámat, mert most itt vagyok céltáblának. Soha nem dicsértek engem se inkább lehuztak hogy legyen függőségi viszony. Az ilyeneket kerülni kell mert ha "reagálsz" abból myeri az energiavámpir az energiát. Hamarosan költözünk, igy én többet nem kivánkozom vissza látogatóba se!
2017. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!