Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírok a szüleimmel!?

Nem bírok a szüleimmel!?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsa a cím, dr nem tudtam jobbat. A helyzet a következő. Már 5 éve zongorázok, és jó talán lehet, hogy tudnék jobban is, de egyszerűen nem szeretek. A szüleim viszont nagyon nyomják, hogy csináljam, mert egyszer majd talán kereshetek belőle stb. És nagyon nem szeretek és abba szeretném hagyni, de nem engedik. Mit tegyek, hogy abbahagyhassam?

14/L



2017. márc. 4. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem jársz el zongoraórára és kész.
2017. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
79%

Sok esetben jó a szülőkre hallgatni, azonban ez a szituáció nem azok közé tartozik. Ahhoz, hogy olyan szintet el tudjunk érni zongorázásból, eszméletlen mennyiségűt kell gyakorolni, és talán zongorista diplomából meg lehet élni. Attól lejjebb nem éri adni, mert akkor csak tengődne az ember. Egyébként is, ha szeretnéd is csinálni és tényleg sokat gyakorolnál, akkor is még hiányzik az ismeretség, ami azért a mai világban kell a boldoguláshoz. Kellenek az ismerősök.

Ahhoz hogy abbahagyhasd, azt tanácsolom, hogy keress egy olyan dolgot, ami érdekel, jó vagy benne, és komolyan tudod venni. Ha látják rajtad a szüleid, hogy komolyabban veszed és tényleg áldozol érte, akkor kétlem hogy ne engednének.

Ülj le velük, és mond el határozottan, hogy ezt Te nem akarod, nem érdekel. Ha ennek ellenére is tovább erőltetnék, akkor (bocsánat a szóhasználatért, de) gyökerek.

2017. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Trevor. ***** válasza:
89%
Én is zongorázok, már sok éve. Mondjuk én szeretem, de tényleg csak hobbiként tekintek rá. Mondd meg nekik, hogy abba akarod hagyni. Amit nem akarsz/nem megy, azt nem kell erőltetni.
2017. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek megy a zöld pacsi. Egyébként csak anniy a gond, hogy már mondtam nekik, de fütyültek rá. Talán nem voltam anniyra határozott...
2017. márc. 4. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem jársz be órára. De a tanárnak szóljál.
2017. márc. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Én is jártam zeneiskolába, de korábban abbahagytam, mint te. Felnőtt koromra nagyon megbántam! Ne add fel, mert sosem tudhatod, lehet egyszer megszereted! Az ember folyamatosan változik!
2017. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd abba, ha nem akarsz járni. Én is így voltam vele, mint te, csak azért jártam zongorázni átlalános iskolás koromban, mert anyukám akarta, 5 év után hagytam abba, kb amikor annyi idős voltam, mint te.



Most már 22 éves vagyok, és már nagyon szeretek zongorázni. 13 évesen én is abba hagytam, és akkor jó pár évig a zongora felé sem néztem, de aztán kb 18 éves koromban hirtelen megjött a kedvem, és azóta már szívesen játszom. És sokkal jobb így, hogy nem azért gyakorlok, mert jajj, holnap zongoraórára kell mennem, hanem azért, mert szeretem csinálni.


És zongoravizsgára sem kell mennem év végén, ami szintén nagyon jó, mert az mindig óriási stressz volt nekem, mert nem szeretek mások előtt játszani.


Szóval azt mondom, hogy nyugodtan hagyd abba a zongorázást, lehet, hogy később még majd megjön a kedved hozzá, és akkor is újrakezdheted. Akkor már nem is lesz feltétlenül szükséged tanárra, mivel már az alapokat tudod, szóval fogsz tudni magadtól is játszani.


Egy kicsit amúgy én is bánom, hogy annak idején abbahagytam, mert ugye így most nem vagyok éppen profi, de azért azt gondolom, hogy mégis jó volt így, felesleges úgy járni, ha nem okoz örömet.

2017. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyikre ment a zöld pacsi. Hát akkor még átgondolom, de ezt az évet még végigcsinálom aztán meglátjuk.
2017. márc. 12. 08:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!