Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lúzer vagyok és szolgalelkű....

Lúzer vagyok és szolgalelkű. Hogyan gyógyuljak meg belőle?

Figyelt kérdés

A kérdés jó kategóriában van. Édesanyám mindig az idősebbek tiszteletére tanított, jómodorra, illemre, hangomat nem lehetett hallani. Tisztelettel beszéltem mindenkivel, még a szomszéd gyerekkel is. Elég hamar megtanultam a tetszikezést, ha teljesen véletlenül jó napot kívánokkal köszöntem kamaszkoromban (16-18), iszonyatos cirkusz lett, ami miatt nagyon szégyelltem magam, hogy lehettem ilyen. Nagyon sok cirkusz úgy végződött, hogy magamtól bementem a fürdőbe szégyellni magamat egy félórára, mert nem bírtam a saját szemembe nézni a tükörben, amikor anyám ócsárolt, ahogy csak bírt, hogy hogy lehetettem ilyen, akivel ezt is meg lehet tenni.

Nagyon sok dolgot tudnék írni, ha valakit érdekel, írok még, pontosítok, de most nem akarok regényt írni, mert nem ez a lényeg. A lényeg, hogy a fürdőszoba megmaradt.

Másfelől igen szoros úri nevelést kaptam, be is adtak egy lányneveldébe, leánygimnáziumban érettségiztem, 10 éves koromtól 18 éves koromig voltam ott kollégista. Nem kamu, akkor voltak Abigél-féle neveldék, mostmár ott is lazult a rend. Lényeg az, hogy mivel testvérem nincs, felnőttek közt nőttem fel, a gyerektársasághoz nem olyan lazasággal álltam hozzá, mint azok a gyerekek, akiknek ez természetes volt. Nekem játszópajtásom se volt otthon, anyuval játszottunk mindig, társasjátékot, sakkot. De vágytam volna a kollégiumban a többiek társaságára, csak béna voltam, szemüveges, kövérkés, testileg ügyetlen kislány, aki ráadásul tanulós volt, és a másnapi ötös dolgozatot többre értékelte, mint a játékot az osztálytársaival.

Ennek következtében elég gyorsan kiközösítettek és bántalmaztak, ebben az egyik nevelő segítségükre is volt. Az igazgatóig is elment az ügy, mégse tett senki semmit. 8 évig terrorizáltak, és én megtanultam úgy hallgatni, hogy magam is azt hittem, elfelejtettem beszélni, csak tanórán szólaltam meg, ha kérdeztek.

Felnőttként azt veszem észre magamon, hogy MINDENKINEK meg akarok felelni, és mivel a legnagyobbakat azért kaptam otthon, hogytejóIsten, mit fognak gondolni rólunk, ezért nagyon próbálok megfelelni a külvilágnak is. Én nagyon csodálkozom azon, hogy mostmár ez a slendrián világ lett, hogy sz@runk arra, ki mit gondol. Nem túlzok: nálunk ez volt a LEGFONTOSABB. Anyám szerint nem baj, ha belül marjuk is egymást, csak ki ne tudódjon. Ezt verték belém.

Nem tudok nemet mondani senkinek. Ha teljesen normálisan szóba áll velem egy korombeli, pl egy pénztáros lány, már mindent megtennék neki legszívesebben, mert ÚRISTEN, SZÓBAÁLLT VELEM NORMÁLISAN!! és meg akarom hálálni. Sok mindent megtettem és megteszek azóta is erőmön felül, hogy szeressenek. Családon belül csicskának álltam be, és a kitagadások, megalázások után is még a nagynénémnek is mindent megteszek, hogy helyreálljon a régi rend és ne én legyek a rossz. Hogy elfogadjanak.

A munkahelyemen egy főnök előtt se tudtam kiállni magamért. Emiatt már 3 helyen csicskáztattak és nevettek a szemembe, hogy mekkora lúzer vagyok. Én voltam az, aki már a többiek után is dolgozott szabadidejében legidősebbként, 29 évesen, amikor a diákmunkán a tizenévesek röhögtek szemen, hogy ez egy lúzer és nem vettek komolyan. Az én szavam a büdös életben még sehol nem ért semmit.

És most jön a poén: 31 éves, házas asszony vagyok (még gyerek nélkül). A férjem nehezen érti ezt meg, de támogat. Ő egészséges lelkű, én lelki nyomorék. Pszichológushoz járunk, de még magam előtt is szégyellem. Nincs semmi pozitív változás. Kérlek, segítsen valaki, ha át tudja érezni, hogy mit állítsak magamon, mit tehetnék még!


2017. febr. 1. 17:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy gyerekesen viselkedsz, nem? Nem baj egyébként, mert csak 31 vagy, majd kinövöd ezt a h*lyeséget. Ismertem olyat, aki csak 30 évesen "nőtt" fel igazán, mert terhes lett és szerető férje volt, akkor látta be, hogy mindig van kiút. Kezdj el olvasni, ismerkedj. Menj el tanulni valamit.
2017. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Hidd el, az alázatosság és a szolgai mentalitás egy nagyon szép dolog. Viszont nem jelenti azt, hogy bele kell rokkannod. Ha magadat nem tiszteled, akkor sosem tisztelhetsz másokat sem. Ha a szolgai hozzáálásod kellésből, és nem szívből jön, azzal magadat csapod be. Szeresd magad! Ahhoz, hogy jó anya légy majd, meg kell tanulnod kiállni magadért és a gyermekedért! De minden alapja te vagy.
2017. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van még egyetemi tanulmányom. És gyerekes is vagyok,viselkedésben és kinézetben is.
2017. febr. 1. 17:30
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
A helyzeted akkor fog változni,ha megtanulsz nemet mondani és nem esedezel a szeretetért.A férjedtõl kapsz támogatást,szeretetet, azt élvezzed.
2017. febr. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Hiába kap szeretetet a férjétől, ha nem szereti saját magát.
2017. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Sehogy.
2017. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
55%
Szerintem vedd a kezedbe az ügyet, aj ki magadert , ne hagyd hogy bantsanak . En is ilyen voltam de rájöttem nem éri meg mert az élet túl rövid hogy ilyesmikre hanyagoljuk az időt. Nem kell megváltozni csak legyél merészebb legyél büszke magadra kezdj el sportolni mert az is segít sminkeld magad mert ugy magabiztosabb vagy . Es a fenébe is ha ez változást hoz akkor dühöngj, legyél mérges , törj ki a komfort zónákból.
2017. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Például járj el sportolni. Ott rá fogsz jönni, hogy önmagad húzod meg a saját határaidat, önmagadnak teljesítesz és ha nem csinálod, magaddal szúrsz ki.
2017. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is nagyon erősen mozog a megfelelési kényszer, illetve a nem vagyok elég életérzés, de már rengeteget változott az elmúlt évekhez képest. Hogy hogyan? Iszonyatos módon megerőltettem magamat. Anno nagyon tartottam az emberektől, nehezen kezeltem a konfrontációkat, a vitákat, egy senkiként gondoltam magamra, és ezt mások egyből megérezték, így álltak hozzám.

Olyan diákmunkát választottam, ahol folyamatosan emberek között kellett lennem (napi több száz, ezer), folyamatosan kommunikálnom kellett velük, irányítanom őket, kapcsolatot teremtenem, bizonyos esetekben rendet tennem, felszólítanom, követelnem. Mondanom sem kell, az első pár hét borzasztóan nehéz volt, de 1 év alatt elképesztő változásokon mentem át. Megtanultam kiállni az elveimért, tekintélyt vívtam ki magamnak, én lettem szinte a legbeszédesebb, legkommunikatívabb emberke, és ezt nagyon nagyon élveztem, imádtam a kollégákat is. Elő is léptettek, csak az egyetem befejezése miatt ott kellett hagynom. De tényleg rengeteget segített. Engem ne csicskáztasson senki soha többet, elég volt. Más meg nem fog kiállni értem, csak magamra számíthatok. Szerintem sokszor ez is megoldás, hogy bedobod magadat a mély vízbe, és olyan gyorsan igyekszel alkalmazkodni, amennyire csak lehet.

Egyébként sok ember küzd hasonló gondokkal, mint mi. Én sem mondom azt, hogy nem vagyok ma is kicsit félénk bizonyos helyzetekben, vagy szerény, vagy visszahúzódóbb. De ez egy alapvető tulajdonság, mindig is maximalista voltam magammal szemben, és több elvárást kaptam másoktól, mint szeretetet. Ha valaki kedves velem, már én is oda-vissza vagyok, de nem fogok ettől függeni egész életemben. Ne függj semmitől, se anyádtól, se attól, mi volt régebben. Amíg fejben ezeket nem teszed helyre, és nem erőlteted meg magadat igazán, addig ne várj csodákat.

2017. febr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján arra tudok következtetni, hogy nagyon manipulálható és visszafogott személyiség lehetsz, kedves kérdező. Lehet, hogy alapból ilyen a természeted, de a neveltetésed miatt uralkodhatott el rajtad ez a két jelző és a mai napig is teher a válladon. A rossz gyerekkor valóban kihat a felnőttkorra.


"Felnőttként azt veszem észre magamon, hogy MINDENKINEK meg akarok felelni, és mivel a legnagyobbakat azért kaptam otthon, hogytejóIsten, mit fognak gondolni rólunk, ezért nagyon próbálok megfelelni a külvilágnak is. Én nagyon csodálkozom azon, hogy mostmár ez a slendrián világ lett, hogy sz@runk arra, ki mit gondol. Nem túlzok: nálunk ez volt a LEGFONTOSABB. Anyám szerint nem baj, ha belül marjuk is egymást, csak ki ne tudódjon. Ezt verték belém.

Nem tudok nemet mondani senkinek. Ha teljesen normálisan szóba áll velem egy korombeli, pl egy pénztáros lány, már mindent megtennék neki legszívesebben, mert ÚRISTEN, SZÓBAÁLLT VELEM NORMÁLISAN!! és meg akarom hálálni. Sok mindent megtettem és megteszek azóta is erőmön felül, hogy szeressenek. Családon belül csicskának álltam be, és a kitagadások, megalázások után is még a nagynénémnek is mindent megteszek, hogy helyreálljon a régi rend és ne én legyek a rossz. Hogy elfogadjanak."


Elég durván szeretethiányos vagy és kényszeresen meg akarsz felelni mindenkinek.

Először próbálj meg magadnak megfelelni. Próbáld elfogadni magadat olyannak, amilyen vagy, DE az nem azt jelenti, hogy ne változz. Ezen a furcsa természeteden igen is változtatni kell. Az életed során leginkább azért szívtál, mert nem tanultál meg nem-et mondani.

Ami azt illeti sok mindenen változtatnod kéne elsősorban SAJÁT MAGADÉRT, hogy jobb legyen a közérzeted. Saját magadon és férjeden kívül mindenki mást szarj le. Inkább olyan emberekre fordítsd az idődet, akiket igazán szeretsz és egyben mindig számíthatsz rájuk. Hogyan akarsz másoknak megfelelni, ha még magadnak se tudsz? Hogyan akarod elérni, hogy mások szeressenek téged, ha még te magad se tudod szeretni saját magadat?

Amúgy ne haragudj, hogy ezt írom, de anyád szörnyen ostoba, rosszindulatú és önző lehet. Leginkább őmiatta vagy ennyire elcseszve. Te pedig annyira se tiszteled magad, hogy inkább eleget teszel olyan embereknek, akik ártottak neked, és még eszedbe se jut, hogy ezzel magadnak ártasz a leginkább. Nem veszed észre, hogy ők belőled táplálkoznak. Minél inkább megalázkodsz előttük, az ő hatalmuk feletted egyre erősebb és erősebb lesz.

Igen is tiszteld magad annyira, hogy kiállsz magadért és nem hagyod, hogy egy "csicska" maradjon belőled. Hogy őszinte legyek te csináltattál magadból csicskát. Ideje megszabadulni a démonaidtól. Sok sikert ;).

2017. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!