Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a 14 éves lányotok ezt a...

Ha a 14 éves lányotok ezt a módszert ki akarja próbálni, akkor engednék neki? (zsebpénz kiegészítés)

Figyelt kérdés

Az elsőről van szó


[link]


Azért ez mert nem akar kérni tőletek,és ő akar tenni érte


2017. jan. 28. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Veszélye nem igazán van, csak úgy kell hozzáállni hogy tisztában vagy vele hogy ez mivel jár (amúgy a pénzedet online számlára utalják ki, az jó ha van, máshol pedig feltétel a 18. betöltött életév is).


Ha visszaosztod a beleölt időt és a nyereséget, akkor az órabér pár forintra jön ki, van ahol még annyira sem. 5-10 forintos órabérért pedig még akkor is hülyeség dolgozni, ha az tényleg csak pár kattintás (persze abból jó pár órányi kattintgatás lesz). Az ilyen ál-munkákhoz pont ilyen ál-fizetés jár, rendes munkaidőben ha azt mondanák neked hogy napi 8 órában 50-100 forintért kattintgassál, akkor te sem mondanál rá nemet.

2017. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Engedném, de nem nagyon lehet pénzt keresni. Én próbáltam
2017. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Kicsilány, 14 évesen téged nem fognak ezért megfizetni, mivel törvényileg te nem is dolgozhatsz. 15 éves korodtól vállalhatsz diákmunkát szülői beleegyezéssel, 16 éves korodtól már anélkül is, 18 éves korodtól pedig dolgozhatsz éjszaka.


Szerintem ennyi idősen sokkal okosabb lenne, ha felraknád a netre a már nem kellő, nem használt holmijaidat, és eladnád. (Kismillió facebook csoport létezik erre, de bármelyik apróhirdetés oldal is megteszi.) Kinőtt vagy már nem tetsző ruhák, nem használt könyvek stb.


Egyébként mire kell a pénz?

2017. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést.
2017. jan. 28. 10:36
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Most látom, hogy az utolsó mondat hülyeség lett: "te sem mondanál rá nemet"


fordítva akartam: te sem mondanál igent egy ilyen lehúzó ajánlatra. Még mindig a normális munkának van értéke. A netes munkák 99%-a átverés vagy ilyen lehúzás, másoknak leszel a robotja ingyen, majd nagy kegyesen kapsz pár forintot hogy mindig legyen egy kis cél amiért dolgozol.

2017. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

3-as:


Elöször is az ilyen "kicsilányozás" igencsak lekezelö dolog, nem ártana, ha másokat megtisztelnél egy normális hangnemmel!


Másodszor nem feltétlen van a kérdezönek eladható holmija, ha valaki 14 évesen pénzt akar keresni, akkor valószínüleg nem azért, hogy a 20-ik márkás farmert vegye magának.


Harmadszor meg az égvilágon semmi, e semmi közöd ahhoz, hogy neki mire kell pénz - ez kizárólag a kérdezö amgánügye lenne!

2017. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

1: Lesheted, mikor fognak fizetni.

2: Működik, de ahhoz olyan honlapodnak kell lenni, amin van forgalom.

3: Okmányokat kérnek be, 18 alatt nem lehet.

4: Működhet, de sokat ne várj.

5: Mint a 4-es.

2017. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
6-nak igaza van.
2017. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 DuplaKV ***** válasza:
23%
A négyes nem úgy működik, hogy csináltam egy pl.: ékszert és most eladom. Mivel kézműves termék (új árunak minősül, még ha újrahasznosított anyagból is van), ezért nyugtát kell mellé adni, amihez minimum adószámos magánszemélynek és legalább 18 évesnek kell lenned. Persze lehet anélkül is árulni, csak, ha ez feltűnik a NAV-nak (mert bizony ellenőrizgetni szoktak), akkor csúnya büntetést kap az ember a nyakába.
2017. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 babyboom567 ***** válasza:
engedni engedném, de adózni kell,tehát nem csinálhatja
2017. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!