Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az igaz hogy 16 évesen kérvény...

Az igaz hogy 16 évesen kérvényezhetem hogy más legyen a gyámom? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves lány vagyok. Az édesanyámmal sokat veszekedunk volt,nem egyszer nem kétszer meg is vert .Volt olyan hogy eltorte az ujjam is. Nemsokara 16 leszek es azt szeretnem megerdeklodni hogy 16 évesen kervenyezhetem állítólag hogy más legyen a gyámom ? pl. Apukám. (Szüleim elváltak mikor 10 eves voltam,akkor a biróság anyamnak ítélt,azóta a nagymamáméknál lakunk). Egyébként anyam senkivel nem tud együtt élni ,mamaekkal is mindig veszekedik,es elegem van mar hogy örökké a veszekedést kell hallgatom .

2017. jan. 1. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az édesapád kérhet bíróságon új gyerekelhelyezést, ha hajlandó magához venni.
2017. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Ő nos,igazából miért nem rögzíted ezeket a dolgokat ugyan is ha ő ez csendháborítás akkor ezért börtön illetve ha az igaz amit írtál akkor az súlyostestisértésnek illetve testi sértésnek minősül.Amiért börtön járna szóval ez amit az édes anyukád művel az büntetendő.
2017. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Apukádnak kell lépni, és téged is meghallgatnak.

Te senkit nem nevezhetsz ki, csak aki akarja, beszélj Apukáddal, ő tud lépni.

2017. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Apu magához venne,de arra vagyok kiváncsi hogy ez hogy megy végbe ez a procedura? Mármint törvényileg . A gyámság mit csinal ennek az ügynek az érdekében ?
2017. jan. 1. 23:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Apád bead egy kérelmet a gyermek elhelyezés megváltoztatásával kapcsolatban, kijelölnek egy tárgyalási napot ahol elmondod, hogy hol szeretnél élni és a bíró jóváhagyja. Aznap már költözhetsz.
2017. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer amikor üvöltözik veled a semmiért, vagy érzed, hogy az fog történni, akkor fogd meg a telefonod, állítsd be a hangrögzítést, dobd le az ágyra és amikor majd bíróságra kerül az ügy, akkor betudod mutatni azt, hogy édesanyád hogyan viselkedik otthoni körülmények között. Vagy akár azt is megcsinálhatod, hogy beállítod valahova a szekrényedre a telefont, mondjuk félig egy könyv mögé, de úgy, hogy a kamera jól lásson mindent és beindítod a videó felvételt.

De gyerekelhelyezést tudtommal már 14 éves kortól meghallgatnak, nem pedig 16-tól.

2017. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el, csak a kérdést. A válasz: nem igaz.
2017. jan. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!