Mit lehet tenni apámmal?

Figyelt kérdés

2 éve még normális volt. Anyámmal voltak gondok, a mentális állapota egyre jobban romlott. Én akkor még gyerek voltam, és mivel nem kaptam rendes nevelést, pánikbeteg lettem. Csak apám törődött velem, és járta velem az orvosokat. De ő jobban félt, mint én. Most már kinőttem, és megerősödtem. Mindigis brutálisan féltett. Most is kb mindent ő rendez, az egyetemet, az albérletet. De az utóbbi időben (2 év után) képtelen normálisan viselkedni, bogaras, babonás, és mindent túlgondol, és rengeteg kényszergondolata van (pl. érettségin nem vettem fel a telefont, és azt hitte megöltek).

Már nem tud reális keretek között gondolkodni, és ennek az lehet az oka, hogy egyedül van teljesen, az anyukája, nagymamám haldoklik, és nincs senkije sem, még barátai sem, így csak velem van elfoglalva. De én úgy érzem, ez több, mint depresszió, egyre többet iszik. És bár függök tőle anyagilag, beszélgetni nem lehet vele, csak nagyon ritkán, mert egy értelmes mondatot túlgondol, és mindenben a bajt látja. Mit lehet tenni? Hogyan segíthetnék neki?

20/L


2016. dec. 4. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a stressztől van. Az én apukám is amúgy teljesen rendben van, mindig mindenben lehet rá számítani, de egyszer volt egy nagyon rossz időszak a cégénél, és mint kiderült annyira elkezdett azon aggódni, hogy bezárják a céget, hogy mindenféle egyéb félelme felerősödött. Pl. egyszer egy kést találtunk a párnája alatt (ráadásul csak ilyen kicsi kést, szóval max. arra volt jó, hogy este ráfeküdjön, arra nem, hogy egy betörő ellen védekezzen). Meg kijelentette, hogy akkor mennünk kell megtanulni lőni, meg hasonlók. Aztán rendbe jött a cég és ő is. Annyit tehetsz, hogy amiben tudsz segítesz neki. Nem engeded el egyedül a nagymamádhoz, hanem, ha lehet, akkor vele mész. Mennyire gyakran iszik, és mennyit?
2016. dec. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Naponta sörözik, hetente borozik. Én is szívesen teremtenék neki ideális körülményeket, de még nem tartok ott, hogy keressek.
2016. dec. 5. 00:55
 3/8 anonim válasza:
Arra nem gondoltál, hogy a stressz miatt valami betegsége lett? Pl alcheimer kór vagy demencia... én nem zárnám ki. A legjobb amit tehetsz az egy beutaló szűrővizsgálatra.
2016. dec. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Dehogynem, és lassan 40 éve naponta 2 doboz cigi elmegy.

Fogorvoshoz sem volt 10 éve, nemhogy egy szűrővizsgálatra.

2016. dec. 5. 01:19
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem demencia vagy alcheimer ennyi jó hírem van. Viszont a poszttraumás stressz szindróma lazán belefér. A szitu amin átment/etek, illetve amit írsz a mostani viselkedéséről, paranoid viselkedés, bódult állapotba menekvés, szorongás. Ilyen irányba kéne vizsgálódni, mert ez gyógyítható.

Mindenképpen beszéld rá egy pszichológusra.

30/f

2016. dec. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogyan? Most már ez lenne a kérdésem. Mert egy ilyen embert nehéz rávenni.
2016. dec. 5. 02:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy nálatok mindenki pszichiátriai beteg. Te magad diagnosztizáltad őket? Nem mindenki klinikai eset, caesak azért, mert te úgy akarod látni. Ha apádnak valóban baja van akkor pszichiáterre van szükség, ha nem megy oda akkor nem tudsz mit csinálni. Hacsak sima tulaggodo szülő akkor beszélgess vele, bár vannak olyan szülők akik képtelenek befejezni az állandó aggódást.
2016. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Orvos diagnosztizálta. De látom, nem tudod felmérni a probléma súlyosságát.
2016. dec. 5. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!