Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megváltoztatni a...

Hogy tudnám megváltoztatni a vezetéknevem 17 évesen? Mind két szülő beleegyezése kell?

Figyelt kérdés
Már 1 éve hogy nagyon megromlott a kapcsolatom édesapámmal, és hosszas gondolkodás után úgy döntöttem nem akarom a nevét. Anya azt mondta hogy ez az én döntésem,és ha így akarom ám legyen. Mind két szülő beleegyezése kell?

2016. dec. 1. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Még valahogy bírj ki egy évet, 18 éves korodban már senki beleegyezése nem kell hozzá.
2016. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos igen. De 18 évesen már egyedül elintézheted, addig gondolkozz rajta, mi legyen az új. Azt pl. nem javaslom, hogy anyukád nevét vedd fel.
2016. dec. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2: miért nem? :O az lenne a leglogikusabb... már ha a keresztnévhez passzol.
2016. dec. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Orfeus ***** válasza:
18%
18 éves kortól tudsz csak, de vhol azt olvastam hogy elég bonyolult az eljárás, nem úgy van h bemész, beírod h innentől Lajos helyett Morfeusz vagyok. Elméletileg x összeg és hosszas procedúra, ezért sokan bele se vágnak.
2016. dec. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy bonyolult.Nekem idén nyáron lett megváltoztatva.Kaptam egy nyomtatványt,azon ki kellett tölteni az adatokat,többek közt a régi és felvenni kívánt új nevet,meg indoklást,amiért le akarom cserélni azt.Kellett az én régi anyakönyvi kivonatom,meg azé a személyé,akinek a nevét felvettem.Én az anyukámét vettem fel,sőt a keresztnevemet is megváltoztattam.Másét is fel lehetett volna venni.Annyi viszont kell,h az a személy,akinek felveszed a nevét,bemenjen veled az anyakönyvi hivatalba,és az anyakönyvezező előtt írja alá,h hozzájárul a neve felvételéhez.Nekem is be kellett hogy jöjjön velem az anyukám.Ezen kivül egy 10ezres illetékbélyeg kellett,meg az új anyakönyvi kivonathoz egy másik 2ezres.Kb másfél hónap után jött a névváltoztatásról okirat,azzal kellett kicserélni az irataimat.Az ehhez szükséges nyomtatványt meg bármelyik anyakönyvi hivatalban be lehet

szerezni.

2016. dec. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Orfeus ***** válasza:
95%
Na, akkor rosszul tudtam!
2016. dec. 2. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bonyolult nincs benne, csak az anyakonyvvezeto, akarcsak a tobbi allami szervek tetulassan dolgoznak.
2016. dec. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se bonyolult, ahogy le is írta itt valaki. Főleg, hogy utána a személyiért és lakcímkártyáért pl. nem is kell fizetni. Egyszer kell másfél hónapot várni, amikor semmi dolgod nincs... Én az anyakönyvi hivatalban 10 percet vártam:D arra figyelj majd, hogy abba az anyakönyvibe kell menned, aminek a körzetében születtél!


Amúgy úgy lehetne apukád beleegyezése nélkül, ha elvették volna tőle a felügyeleti jogot. De ha továbbra is hivalatos gondviselőd, akkor sajnos kell a szignó.


Még annyit tanácsolnék, hogy a helyedben érettség előtt megcsinálnám, mert azt már az életben nem iratod át és pont most volt itt egy olyan kérdező, aki 40 éves elmúlt, 20 éve volt a névváltoztatás, és nem fogadja el neki a munkaadó az érettségijét, mivel más névre szól :S

2016. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként a féltestvérem nevét szeretném felvenni.
2016. dec. 3. 00:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!