Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek dolga a házimunka,...

Ha a gyerek dolga a házimunka, főzés, mosás, tanulás (mert itthon minden rám van bízva), akkor a szülőnek mi a dolga?

Figyelt kérdés
Akármi van itthon mindig en vagyok leszidva. pl ha morzsas a konyha akkor egyből velem ordibalnak hogy lusta vagyok nem voltam képes felseperni. (közben meg anyam sorozatokat nez az ágyban). Ha nincs felporszivozva megint engem vesznek elő.
2016. nov. 13. 16:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
13%
Költözzél el ,menj dolgozni! Hálátlan büdös kölök!
2016. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
48%

Nalunk is ugyan ez a helyzet nyugi :) De en figyelembe veszem hogy anyu rengeteget dolgozik, es a párja is kint van Hollandiába 6hetett 2 hetett itthon.. Mégse nyavagjok mert tiszteletben tartom:) nekem is jol esett mikor anyu nem dolgozott nyaron vagy akar munka utan össze takarított a szobámat ameddig en dolgoztam reggel 7tol delutan 4-5ig foliaban! :) te is értsd meg ot! Ennyivel tartozol.. :)

18/l

2016. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy nem tudom megcsinalni, hanem hogy ne minden az én munkám legyen, és legalabb egy köszönömöt mondjanak mar...
2016. nov. 13. 21:34
 14/19 anonim válasza:
86%
Ugyan az volt velem is amikor gyerek voltam.Szüleim elváltak.Anyám egyedül nevelt.Én mindent megcsináltam,de ha valami kis apró hibát ejtettem jött a szidás.Belekötött még az élőfába is.Csak szidást kaptam.semmi dicséretet vagy köszönetet.Totál kikészültem idegileg.éjjelenként titokban sÍrtam.de aztán csodálkozik hogy túl "kemény" személyiségem lett felnőttkoromra. 22/L
2016. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, akár én is írhattam volna. Nekem is elváltak a szüleim, anyámmal maradtam, mindent én csináltam otthon egyedül, az udvart is. Anyám csak főzött, hetente háromszor, de reggelit, vacsorát, bevásárlást, takarítást én intéztem 12 éves koromtól kezdve.

Köszönet szinte soha, szidás, ordítizás, ha valami nem felelt meg az elvárt szintnek, az volt.


Volt, hogy este 11-kor kerültem ágyba, addig tanultam, meg takarítottam. A seprés kimaradt. Anyám fél 12 körül hazaért munkából és kirángatott az ágyból, hogy mekkora egy trehány dög vagyok, költözzek el apámhoz stb. Emlékszem, egész éjjel sírtam.

2016. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
11%

szegeny szegeny hamupipokek...

a haztartas nem csak fozes mosas ugye?

2016. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 bfghj válasza:
100%
Amibol eszel azt mosd el. Porszivozz fel, stb, tarts magad korul rendet. DE!! A szuleid mocskat nem a te dolgog rendbe rakni. Ha o koszolt, csinalja is meg!! Es az hogy dolgozik... Mas is.. Es? Azok a szulok is takaritanak, ezzel az elet. Gyereket szulunk, nem csicskat! Hozza teszem nekem is van egy lanyom. 2 eves, a jetkait neki kell elrakni, ha szetszorja a chipset, ropit neki kell felszedni. Persze o meg segitseggel hajtja vegre.. De soha nem varnam el tole hogy utanam vagy az apja utan takaritson.
2016. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Csak magad utan pakolsz kivallo

Csak magamra fozok csak magamra keresek penzt mint szulo

Nem onzo disznokat nevelunk

2016. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha a szülő dolga a munkába járás, a gyereké a tanulás. Kvázi egyenlő a "nem otthoni feladat" szóval egy közös háztartásban közösen, megosztva kéne dolgozni is...
2016. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!