Van kapcsolat a közt, hogy az anya mennyi időt tölt kis (1-3 éves) gyermekével és hogy milyen a kapcsolatuk később?
Keretsztori:
>Mikor megszülettem, mindkét szülőm egyetemista volt (23 és 24 évesek),édesanyámnak nem volt lehetősége (teljesen érthetően) otthon ülni velem szülési szabadságon, így gyerekkorom nagyrészét a nagyszüleimnél töltöttem, mivel ők tudtak vigyázni rám.(Hozzáteszem: a nagyszüleimnél laktunk ameddig 4 éves nem voltam). Mikor az öcsém született (6 évvel később) anya már szabadságra tudott menni, és így otthon tölthetett 2 évet gyermeknevelésin.
Mikor kisebb voltam gyakran tapasztaltam, hogy inkább (apai ágú) nagymamámat tekintettem példaképemnek, rá néztem fel, ő volt a központi női figura az életemben, és nem édesanyám, ami valamilyen szinten mindig is kicsit bántott. Ezzel szemben pedig az öcsém imádja édesanyámat, és láthatóan számára ő ez a női figura.
Az iskola miatt a napjaim nagy részét ( általánosan az iskola utáni órákat, este 8-9ig) nagyszüleimnél töltöm, ott ebédelek, ott tanulok (van hogy ott is alszom),mivel a szüleim nincsenek otthon a munka miatt. Így gyakran naponta csupán 2 órára ha látom a szüleimet, és akkor is általában mindenki annyira fáradt hogy nem beszélünk, csak eszünk és lefekszünk (illetve én néha fennmaradok tanulni).
Sosem voltam az a nagyon beszélgetős fajta, a családtagjaimnak túl sokat sosem meséltem arról, hogy mi történt velem, vagy hogy miket szeretek(esetleg kit), stb, ahogy édesanyám sem az. Mindig is csendes, magánakvaló volt, bizalomproblémákkal (ebben hasonlítunk), a szüleivel való rossz viszony, meg a nem túl fényes gyerekkor miatt. Édesapám hívta fel rá a figyelmemet, hogy többet kéne anyummal beszélgetnünk, mert ő sem akarja hogy úgy végződjön ez az anya-lánya kapcsolat, ahogy a nagyanyámé és édesanyámé (nem igazán beszélnek, akkor is általában csak veszekednek). <
Itt kezdtem el gondolkodni, hogy vajon köze van-e ahhoz a kihagyott pár évhez kiskoromból, hogy nem nagyon kommunikálunk anyummal, holott az öcsém mindent megoszt vele, és láthatóan szorsabb a kapcsolatuk
(Félreértés ne essék, nagyon szeretem mind édesanyámat, mind az öcsémet.)
A probléma végsősoron az, hogy nem érzem úgy hogy meg tudok bízni édesanyámban úgy ahogy meg kéne tudjak. (persze, nem attól félek hogy vajon leszúr-e éjszaka, vagy hogy szétkürtöli-e a szomszédoknak, hogy kaptam egy kettest matekból) Nem nagyon jön, hogy megosszam vele az életem részleteit, még azokat sem, hogy milyen filmeket nézek, vagy hogy ki a kedvenc szuperhősöm.
Mivel szeretném orvosolni a problémát, ezért gondoltam meg kéne találni a gyökerét, ezért gondoltam, hogy megkérdem. Szerintetek?
(16/L mellesleg)
Szerintem sincs. Velem itthon volt anya, mégsincs meg köztünk az az igazi anya-lánya kapcolat, csak eléldegélünk egymás mellett.
Nekem is az jutott egyből eszembe, hogy más országokban elég nagyot néznek, mikor elmondod, hogy itt 2-3 év a "maternity leave".
Ha nem is az 1-2 év, de utána is a nagyszüleidnél laktatok, és most us velük töltöd az időd nagy részét. ők gondoskodtak rólad, es a szüleidről is. Összességében őket láttad vezetőknek, hisz a szüleid tanultak, illetve megpróbáltak munkát találni elkezdeni az életüket.
Mivel a viselkedésformd eléggé rögzült, nehezen fogsz tudni tenni ellene. Pontosabban ösztönösen nem fog sikerülni.
Akarj változtatni. Legyél benne a beszélvetésekben,főleg ha olyan ami téged is érdekel, érint. Ne gondold azt, higy nem érdekli őt mi van veled, de neki is nehéz ezt levetkőznie. Mesélj a filmélményedről, barátaidról, tudjanak rólad, hogy legyen mi után érdeklődniük, kérdezniük, higy beszélgethessetek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!