Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt most tényleg megtehetik...

Ezt most tényleg megtehetik velem? Ilynekor mit tudnék tenni? 19/f

Figyelt kérdés

Sziasztok :)


Felvettek arra az egyetemre, ahova mindig is szerettem volna menni. (Jogásznak fogok tanulni)

Szüleim viszont teljesen kivannak, szerintük erre csak feleslegesen fogok időtpazarolni stbstb, és most már ott tartunk, hogy konkrétan látni sem akarnak és őket idézve nem szeretnének tovább megtűrni. Mivel helyi vagyok, ezért kollégiumba nem nagyon tudnék menni.

Nagyon nagyon sokszor próbáltam velük beszélni, kismilliószor megkérdeztem, hogy mi a bajuk konkrétan, de csak a fent említett mondatot ismétlik meg, hogy időpazarlás.


2016. júl. 27. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld meg őket meggyőzni! Hogy lássák, miért is nem időpazarlás...

Ha semmiképp nem megy, akkor nyelsz egy nagyot, és hajrá! Ösztöndíj, diákhitel, diákmunka....

Tény, szülői támogatással egyszerűbb. De ha nincs, anélkül is megoldható, nem te lennél az egyedüli.

2016. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Próbálj átjelentkezni egy más városban élő rokonhoz, és máris jogosult leszel kollégiumra. Persze nem biztos, hogy meg is kapod. Viszont a második félévtől a jó tanulmányi eredmény pluszpontot jelent a kollégiumi elhelyezésnél is.
2016. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem túl életszerű, fogalmuk nem volt arról, hogy beadtad a felvételit (ami egyébként díjfizetéssel is jár)? Ennyire nem beszéltetek eddig semmit a jövőbeni terveidről, gőzük se volt róla, hogy mennyi pontod van? Sose kérdezték, hogy másfél-két hónapja végezvén a sulival, miért nem keresel már állást?

Bocs, de számomra elképzelhetetlen, hogy egy szülő ennyire ne legyen képben azzal, hogy mit tervez a gyereke, ha egyébként eddig normális volt a kapcsolat. Csak azt tudom feltételezni, hogy bizonytalanná vált az anyagi helyzetük, de ezt nem akarják megosztani veled.

2016. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Haverkodj. Verődjetekössze páran,akikkel tuti nem lesz gond az albibérlés és hajrá!

Diákmunkával tényleg nehezebb lesz. Sokat elvesz a tanulástól és szabadidőből.

2016. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Szüleidnek nincs diplomája? Csak azért kérdezem, hátha csak irigyek tudat alatt.

Kollégiumot én megpróbálnám, őszinteség sose volt baj.

De mindenkinek vérmérséklete szerint, én oda tudom tenni az arcom ehhez is, de mondjuk én lány vagyok, többet elnéznek ilyen esetekben.

Időpazarlás. Talán mert sok a jogász, akinek nincs állása. Elhiszem hogy ezt mondják. Fiatal felnőttek a szüleid? Ergó nem 3 x van köztetek?

2016. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Jogi úton kötelezheted őket arra, hogy eltartsanak. De ne lepődj meg, ha ez olyan szinten elmérgesíti a viszonyotokat, hogy soha többé nem akarnak majd látni.
2016. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ez nem így működik. Max kérhet rokontartást, amit ha megítélnek neki, akkor is csak 5-10 ezer havonta. Eltartásra akor sem kötelezhetőek.
2016. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Albérletbe tudsz menni másokkal. Nálunk rögtön megalakult az évfolyam facebook-csoportja, a felvi.hu-n ki is írta valaki, hogy menjünk. Ott volt olyan is, aki albérletet keresett, de nem tudott kivel lakni, a csoportban talált lakótársat. Ha nálatok van ilyen, érdemes ott is keresni.

Anyagi gondokra van a diákhitel (igen, mindenki szidja, de ha valaki szeretne tanulni, de nincs miből, és a diákmunka sem elég, akkor jól jön).

Vagy a nagyon sok diákmunka, vagy jól fizető diákmunka, ha időd engedi. Sajnos a sok munka a tanulás rovására is mehet.

Van olyan is, aki kihagy 1-2 félévet, addig gyűjt, aztán megy vissza tanulni. Nem tudom a joggal hogy van, de ha indul levelezős, akkor át tudod magad kérni oda, vagy ha van nyomós indokot, kérhetsz egyéni órarendet is.

2016. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a sikeres felvételihez!

Nekem szerencsém volt, mert mindig minden helyzetben támogattak anyagilag- érzelmileg a szüleim, sose volt ilyen téren problémánk. Nehéz belegondolnom, hogy ilyen is van.... Nem lehetne valahogy kideríteni, hogy mi is a valós problémájuk szüleidnek?

Persze megoldás, hogy pár haverral albérletbe mész, elkezdesz dolgozni, más rokontól kérsz kölcsön stb. de azért jobb lenne tisztázni ezt a helyzetet szüleiddel, tanácsolnám, hogy írj nekik kézzel egy összefüggő levelet amiben érthetően összeszeded a gondolataidat, hátha azt jobban képesek befogadni.

2016. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!