Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem fogom magam jól érezni....

Nem fogom magam jól érezni. Lehet rá esély, hogy szüleim beleegyezzenek az iskolaváltásba? 15/F

Figyelt kérdés

Ez tényleg nagyon fontos lenne, mivel alapból nincs semmi önbizalmam és szeretnék olyan emberek között lenni, akik elfogadnak. Nyilván nem szerethet mindenki, de ezt nem akarom végigcsinálni 4 évig, nem akarok ilyen emberek közé menni.


Ott kezdődik, hogy 1 héttel ezelőtt csinált egyik leendő osztálytársam egy csoportot fb-n az osztálynak. Nem leszünk túl sokan, csak olyan 18-an, ebből csak 8 embert sikerült előkeríteni, akikről biztosan tudjuk, hogy osztálytársaink lesznek.

Beszélgettünk egymással meg minden, így elsőre nagyon aranyosnak tűntek. Már-már kezdtem örülni, hogy normális osztálytársaim lesznek, mire egy lány kitalálta, hogy menjünk el így együtt valamerre gólyatábor előtt (ami jövőhéten lesz), hogy addigra jobban megismerjük egymást és nem kell feszengenünk. Így a lány azt ötlötte ki, hogy mivel a szülei nincsenek otthon, csak ma délutánra érnek haza, ezért meghívott minket hozzájuk, hogy maradjunk ott egy napot.

Ergo tegnap délután találkoztunk valahol, ami közel van ahhoz, ahol laknak és mindenki tudja, hogy hol van. Amikor odaértünk hozzájuk még az első pár órában annyira nem volt felszabadult a hangulat, szoknunk kellett egymás társaságát.

Mivel én alapból eléggé csendes meg visszahúzódó vagyok, ezért nekem még mindig annyira nem volt könnyű, de ha kell kiállok magamért. Kb 5 percenként elhangzott, hogy miért nem szólok hozzá az adott témához, mire mondtam, hogy bocsi, de nekem nehezebben megy, erre egy srác kiröhögött és szánalmasnak nevezett. Mondtam neki, hogy szerintem nem ez tesz valakit szánalmassá, ő pedig annyit mondott, hogy ha még egyszer hozzászólok, nagyon bánni fogom. Közben elkezdte fikázni a kinézetemet, az öltözködésemet és minden lehető módon sértegetett, a többiek pedig csak nevettek rajta, de közben a lányon láttam, hogy így kezdi kényelmetlenül érezni magát és többször is megkérte, hogy hagyja abba, mert egyáltalán nem vicces. Egy idő után kezdett elegem lenni és úgy döntöttem, nem maradok tovább, mire a lány mondta, hogy emiatt ne menjek el, majd beszél vele, meg amikor fb-n beszéltek annyira jófejnek tűnt, nem tudja, miért viselkedik így, biztos abbahagyja majd, de szeretné ha maradnék. Végül maradtam, de nagyon rosszul döntöttem. A srác konkrétan viccet űzött mindenből, amit csinálok. A lány is nagyon szereti az állatokat és kérdezte, hogy van-e valamilyen állatom, mire mondtam, hogy van egy kutyám. Mutattam róla egy képet, erre a srác mondta, hogy ne csodálkozzak, ha egyszer majd rossz állapotban fogom őt találni. Nem bírtam megállni, így elküldtem melegebb éghajlatra és ő pedig megütött. A lány pedig mondta neki, hogyha nem fejezi be, akkor tőle búcsút veszünk, mire ő azt válaszolta, hogy nem egy kislány fogja neki megmondani, hogy mit csináljon.

Amikor mentünk aludni, a sráccal is egy szobában voltam, de az nyugtatott, hogy az a lány is ott volt, és valahogy ő jobban tud hatni rá. Olyan hajnali 1 óra lehetett, amikor éreztem, hogy valaki bökdös. A srác mondta, hogy csak bocsánatot szeretne kérni, de nem akarja felébreszteni a többieket, így jöjjek ki vele. Amikor megkérdeztem, hogy ez most tényleg szükséges-e és nem ér-e rá reggel, azt válaszolta, hogy akkor is most szeretné. Mondta, hogy menjünk ki, mert cigizni is szeretne, és velem is ki akarta próbáltatni, de visszautasítottam. Elkezdett mesélni magáról, az jött le belőle, hogy csak nagyzolni akart, hogy ők mennyire gazdagok... Majd mondta, hogy többet ne menjek a lány közelébe, túl röhejes vagyok hozzá. Mondtam neki, hogy azzal beszélek, akivel akarok, mire ő megint megütött, hogy ne feleseljek. Visszamentünk a házba és a lány megkérdezte, hogy minden rendben van-e, mert hallotta, hogy kimentünk és a srác mondta, hogy azt mondtam neki, hogy én rondának és idiótának találom a lányt és ezért nem bírta megállni, hogy ne üssön meg megint. A lány mondta, hogy ezt inkább beszéljük meg akkor amikor felkelünk. Alig bírtam elaludni, egyszerűen csak féltem és rosszul éreztem magam... Olyan reggel 7 óra körül járt, amikor a lány odajött hozzám és mondta, hogy tudja, hogy nem igazak, amiket mondott és ne foglalkozzak vele, mert nagyon gyerekes. Pont öltöztem, mire a srác véletlenül rám nyitott, és röhögve odébbállt, hallottam, hogy mondta, hogy mennyire dagadt vagyok. Majd mint kiderült, beadta a többieknek azt a sztorit, hogy tegnap este verekedést kezdeményeztem, meg nem akartam cigizni és ez csak sokkal szánalmasabbá tesz engem, ráadásul még tiszteletlenül beszéltem hozzá, nincs semmi keresnivalóm ebben az osztályban. Egy másik srác pedig elkezdett azon röhögni, hogy tényleg mennyire dagadt vagyok és konkrétan azt a becenevet akasztották rám, hogy "a kismalac". Erre a többiek is elkezdtek sértegetni meg beszólogatni, akikről azt hittem, hogy normálisak. A lány erre nagyon ideges lett és hegyibeszédett tartott arról, hogy ebben az osztályban nem lesz kiközösítés és le lehet rólam szállni, mert engem egy aranyos és kedves embernek ismert meg. A srác pedig mondta, hogy márpedig engem nem fognak megtűrni az osztályban. Erre a másik srác is folyamatosan elkezdett sértegetni és amikor visszaszóltam, nekilökött a falnak. Nem szokásom, de nagyon ki voltam akadva és elkezdtem sírni, erre gyenge kislánynak tituláltak. Már nem érdekelt, hogy ha valaki vissza akar tartani, elmentem egy nagyon jó barátomhoz, akinek elmondtam ezeket, mert megbízom benne és sokkal nyugodtabban értem haza, mert nem akartam, hogy szüleim bármit gyanítsanak.


Bocsi, hogy ide zúdítom a problémáimat, csak szüleimnek félek elmondani. Mint gondolom rájöttetek, nem olyan a kapcsolatunk, sosem segítettek semmiben, így ha elmondanám, nem annyira érdekelné őket. Általánosban is szekáltak, és amkkor elmondtam nekik, mindig azt válaszolták, hogy ne foglalkozzak velük meg majd csak abbahagyják.


Még egyszer bocsi, hogy hosszú lett, remélem azért valaki elolvassa és próbál nekem tanácsot adni. Ha szüleimnek elmondom és nem érdekli őket akkot fogok tudni egyedül, szülői engedély nélkül iskolát váltani? Csak annyira nem vagyok jártas ebbben a témában


2016. júl. 16. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
Én maradnék, már csak a lány miatt is. :)
2016. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Szedd össze magad és rúgd fel a hülyegyereket.
2016. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett azota?
2017. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bár kicsit régi kérdés, de leírom.

Az, hogy másik suliba mész, nem feltétlen oldja meg a dolgot: 1. ott is lehetnek ilyen vadbarmok, sőt vadbarmok sajnos mindenhol vannak, akik szeretnek piszkálódni, 2. ha egyből csak elmenekülsz, nem fogod megtanulni megvédeni magad. Az életben nem lehet majd mindig elmenekülni a problémák elől, ha felnőttként lesznek idegesítő kollégáid, majd nekiállsz minden hónapban új munkahelyet keresni? Vagy új városba költözöl folyton? A menekülés nem megoldás semmire, mert minden iskolában és minden munkahelyen vannak "rossz emberek" és olyanok is, akikkel sosem leszel egy hullámhosszon. Meg kell tanulni ignorálni = magasról leszarni őket, amint látja, hogy magabiztos vagy és pont leszarod a piszkálódását, abba fogja hagyni. Javaslom azt is, hogy tanulj valamilyen önvédemi sportot, így ha verekedésre kerülne sor, le tudod őt rendezni, de legalábbis megvédeni magad.


Persze ha nagyon elmérgesedne a dolog, akkor iskolát kell váltani. De tanuld meg, hogy a problémák elől nem szabad azonnal elmenekülni, hanem meg kell tanulni kezelni őket, így bárhol, bármilyek körülmények között meg fogod tudni állni a helyed.

2017. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!