Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám rám erölteti a tábort,...

Anyám rám erölteti a tábort, terrorban tart, barátomnak hív és nem foglalkozik velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. júl. 7. 18:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Igen kedves #10-es?Képzeld el hogy ez az igazság.Lehet hogy nálad nem volt divat de ezt kell tennie mivel még kiskorú.Könnyű mást kritizálni de én legalább tanácsot adtam neki.Majd ha írsz jobbat akkor visszatérünk rá.
2016. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
azért egy kis táborozást túl fogsz élni
2016. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem halsz bele 1-2 hét táborba. Menj olyanba, ami érdekel is, legalább hasonló korúak között leszel.

Lehet, hogy sok hibája van anyukádnak, de azt megértem, hogy néha ő is szeretne gyerekmentes napokat, amikor tényleg azt csinálhat, amit akar. Nála is betelhet a pohár.

2016. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
22%
Próbálj többet lenni a barátaiddal, ne gondolj rá hogy milyen, könnyebb lesz elviselni. Ha a tábor már megvolt akkor mondd el neki hogy milyen rossz volt, hogy te többet ilyenre nem mész, ha nem akkor meg hogy miért nem szeretnél elmenni. Ha nem törődsz vele, egy idő után rá fog jönni hogy valamit mégiscsak rosszul csinál és meg fog változni.
2016. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%
Mindenki más örülne, ha táborozhatna, te miért nem örülsz neki? Hány éves vagy?
2016. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Úgy gondolom, hogy fiú vagy és talán anyukád egyedül nevel?

Ha igaz a megérzésem, akkor a következőkkel szeretnélek megnyugtatni és tanácsolni.

1.,

Anyukádnak egy személyben kell anyának és apának lennie, ami nem könnyű feladat.

Ha szigorú és következetes, az még nem terror, hidd el!

Biztos vagyok benne, hogy csak a javadat akarja, ezért szab határokat neked.

Nagyon kevés az a szülő - hála Istennek - aki abban leli az örömét, hogy kínozza a gyerekét.

Később, amikor már felnőtt leszel, lesz családod, magad is így fogod látni.

2.,

Mi baj azzal, ha "barátomnak", "barátocskámnak", "kisbarátomnak" szólít?

Ezt gyakran teszik a szülők - különösen viták alkalmával - és a gyerek ettől még nem lesz lelki sérült.

3.,

Mi az, hogy nem foglalkozik veled?

Írd le, hogy ezt miből gondolod!

Feltételezem, hogy dolgozni jár, amellett gondoskodik neked élelemről, tiszta ruháról, beszélget veled, járkál szülőire, ha beteg vagy orvoshoz visz. Vagy nem?

Ha esetleg nem áll le veled focizni, az nem is az ő dolga, arra ott vannak a barátok.

4.,

Nekem úgy tűnik, hogy igencsak sokat foglalkozik veled, ezért is nem akarsz még 6 napra sem leszakadni róla, egy tábor erejéig sem.

Pedig a tábor nagyon jó dolog, csak pozitívan kell hozzáállni és jól fogod érezni magad.

Az, hogy ez hogy fog elsülni, az egyes egyedül csak rajtad múlik.

Megismersz új embereket, szórakozol, kikapcsolódsz, levegőn vagy, nem pedig a számítógépet bújod egész nap a szobában.

Viszont, ha kivonod magad mindenből, félrehúzódva végig duzzogod a 6 napot, akkor tényleg pocsékká alakítod magadnak.

5.,

Akármilyen furcsa ez neked, az anyukád is ember,- valószínűleg nem is idős - neki is jár a pihenés, a kikapcsolódás belőled.

Ha több nem is, de évi 6 nap.

Ne légy önző!

2016. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudsz koncentrálni? Van erre egy tábor.
2016. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Segítettetek nekem és le tudtam beszélni a táborról :P Utolsó előtti válaszolónak köszönöm a szép fogalmazást. Fiú vagyok 14 éves. Nem is arról van szó, hogy nem foglalkozik velem csak nem kérdezi meg mit segítsen nekem de én tőle persze megkérdezem. Barátaimhoz nem enged el nagyon mert félt hogy bajom esik, érthető. Csak szinte mindig a veszekedés megy és már kezd elegem lenni.
2016. júl. 8. 17:15
 19/20 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a tanácsokat!


Le szeretném zárni ezt a témát.

2016. júl. 8. 17:16
 20/20 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem válik be semmi,akkor már csak a klónozás marad, és a marsra felköltözni az ufók mellé. Ott pedig rosszabb. Mindenféle vizsgálat,minta vétel stb.
2016. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!