Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogyha anyám...

Mit tehetnék, hogyha anyám undorodna tőlem, mert (. )?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kopaszodok. 19 éves vagyok és már 15-16 éves korom óta hullik a hajam. Szüleimmel élek még, nem tudom, hogy mikorra sikerül anyagilag függetlenné válnom, de most nem is ez a lényeg. Szóba hoztam anyámnak, hogy nemsokára le fogom nyírni a hajamat 0-ás géppel és le borotválom a fejem, mert nem látom értelmét annak, hogy takargassam a kopasz foltokat a fejemen. Viszont anyám undorodik a kopasz férfiaktól, mert a munkatáborba menő zsidókra emlékezteti őket minden kopasz ember. (nem vagyunk zsidók) Ami igazán szarul esett tőle az ez a mondat volt: "Nem tudom, hogy kopaszként hogy tudnék rád nézni." Szóval nekem ebből az jött le, hogyha kopasz lennék, a saját anyám undorodna tőlem...
2016. jún. 17. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
ne legyél tar kopasz pár milliméteresen hagyd azért meg és akkor nincs hiszti
2016. jún. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen igaza van.Lehet az 3 mm hosszú is, és már nem is kopasz. Viszont ha foltokban hullik a hajad , ott elég nagy baj van. Orvoshoz kéne menni, egy vérképpel kezdeni, hogy miért. Az okot kell megszűntatni, és nemcsak tünetileg kezelni, azaz levágni. A probléma nem fog megszűnni. Lehet vérszegénység, gyulladt fog,gyulladt prosztata, ami impotenciához vezethez, de ennél cifrább is. Irány a háziorvos, és ad beutalót, hogy mit járj végig.
2016. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva erről most az jut eszembe elöször, hogy mi volna, ha ne adj'Isten daganatos betegséged volna, vagy bárkinek a családotokból, aminek okán kemoterápiás kezelést kap az ember, annak minden velejárójával...


Nem hiszem, hogy egy szülő szeretete, szabad, hogy a gyermeke külsejének éppen aktuális milyensége, kinézetének függvénye legyen.

Azt hiszem hogy ha ez valakiben mégis így van, ott sokkal nagyobb probléma van a belső világgal, mint amekkora egy másik ember hajhullása, vagy kopaszsága például.

2016. jún. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezzel együtt, bár ez nem orvosolja a nagyobb problémát, de dönthetsz úgy, s talán ez a jobb, ha tekintettel vagy anyukád ilyenforma érzékenységére.
2016. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2-es, voltam már kivizsgáláson, bőrgyógyásznál is voltam már ezzel, nem mondtak semmi különöset, felírtak 1-2 dolgot a fejbőrömre/hajamra és ennyi. Természetesen egyik sem működött. Anno. amikor volt tüdőgyulladásom, akkor is voltam laboron és a vérképen csak annyi látszott, hogy az átlagnál kissé magasabb volt a koleszterin szint (persze az "átlagos" szintet időnként csökkentik, mert ebben van pénz) és több volt a vas a véremben, mint kellett volna és már akkor is hullott a hajam. Szerintem nincsen értelme harcolnom ez ellen, megszüntetni az "okokat", mert ami hajam kihullott az úgy sem fog visszanőni.


Amúgy meg rosszul értelmeztétek :D Nem hullik foltokban, hanem egyesével hullik a hajam, csak egeresedet és annyira megritkult már a hajam elől, hogy hiába takarom, látni ott az üres "foltot".

2016. jún. 17. 10:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túl fiatal vagy ahhoz hogy a kopaszságba beletörődj. Próbálj ki dolgokat. A férjemnek is hullott a haja. kipróbáltunk vitaminokat, fórumokat olvasgattam. Ott ajánlották a dm sajátmárkájú hajra való vitaminját. Olcsó és nálunk bevált. Amúgy jó volt neki a varga hajcsepp is, csak nem volt kedve kenegetni minden nap, így vitamint vettem neki. Próbálkozz ezekkel a dolgokkal. én szörnyűnek tartom hogy anyukád ilyen. Én nő vagyok és egyszer egy rossz fogyókúra miatt csomókban hullott a hajam. A szép hosszú, vastag derékig érő hajam egyszer csak hullott. A felére csökkent a vastagsága. Anyukám minden dokihoz elcipelt, minden vitamint kipróbáltunk.
2016. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6-os, próbáltam már sokféle vitamint, hajszeszt, kenőcsöket :)
2016. jún. 17. 12:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyet néztek nálad? Belgyógyász tud beutalót adni. Nem vagy kövér, magas vérnyomás, cukorprobléma?
2016. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, hogy elől, homloknál?? Sok benned a testoszteron.
2016. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Snorri ***** válasza:
Én meg azt mondom, borotváld le. Nekem kifejezetten tetszenek a kopasz pasik, és nem hinném, hogy egyedül vagyok. Ne haragudj, de annak a véleményére én nem biztos, hogy adnék, aki ilyeneket mond a saját fiának. 😑
2016. jún. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!