Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem anyukám depressz...

Hogy kezeljem anyukám depresszióját?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy rég óta depressziós de sajnos az évek alatt csak rosszabb lett.(volt már öngyilkossági kísérlete is) vannak bizony elég nagy problémák otthon(adósság,rossz egészségi állapot stb..) sajnos apukammal sem jönnek ki jól. Alàirom nem a leg tökéletesebb ember vannak hibái ő is nagyon hajlamos a depressziora. Már csak ketten élnek a családi házban.a tesóm és én is külföldön élünk. Anyukamnak nincs munkája évek óta. Apukamnak meg időszakos. De már idosodnek elmúltak 60évesek. Mi ahogy tudunk próbálunk segíteni nekik.az anno felvett hitelbe fizetünk havonta. Viszont többet egyenlőre mi sem tudunk haza küldeni. Ők meg nem igen állnak meg a talpukon. Naggyàbol leírva ez a helyzet. Amiért sajnálom és meg is értem anyukàmat. Próbálok türelmes lenni minden alkalommal mikor beszélünk. Heti több alkalommal is igényli hogy hallgassam. Mindig és mindig ugyanazokat a problémákat sorolja. Stuffolja magát, apámra panaszkodik rengeteget. Stb.. amúgy erre rá Tetèz hogy iszonyat negatív mindenben. Ha épp nincs különösebb baj akkor keres valamit amin Lehet keseregni vagy bosszankodni. Én végig hallgatom de sok minden van amiben nem tudok tanácsot adni neki. O mindig mondja hogy már az is jó hogy eghallgatom hogy kibeszeli magából a gondot. Viszont az igazság az hogy sokszor mikor lerakjuk a telefont én sírva fakadok Annyira rám ragasztja ezt a hangulatot. Sokszor rosszul érzem magam hogy egyszerüen nem tudok már mit mondani a problémákra. Ilyenkor mi lenne a helyes hozzáállás?

2016. máj. 10. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy elviszitek pszichiáterhez, ha kell, erőszakkal is, és gyógykezeltetitek, mert máskülönben a vége úgyis az lesz, hogy megöli magát.
2016. máj. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiater. Vannak mar nagyon jo gyogyszerek.

Nalunk apammal volt ez, hogy sokszor mar elviselhetetlen volt mig vegul elment, irt neki egy bogyot es azota semmi baj vele, hihetetlen hogy megvaltozott, ujra olyan lett mint regen

2016. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérj valakitől segítséget (pl akár rokon, vagy akit csak elképzelni tudsz!) és együtt...
2016. máj. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!