Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért nyaggat folyton,...

Anya miért nyaggat folyton, hogy ne menjek a barátomhoz, ne "zavarjam" őket?

Figyelt kérdés

Kolis vagyok, hétvégén vagyok otthon. Hogy a szüleimtől kevesebb időt "raboljon el" a kapcsolatom plusz hogy többet lehessek a barátommal, szerdánként nála alszok és reggel tőle megyek suliba. Soha nem késtem emiatt óráról, ő is 6-kor kel, meg az egész családja, szóval nem lustálkodnánk délig és nem lógok.

Anya folyton megtalál azzal, hogy ne menjek már ennyit hozzájuk, tuti útban vagyok.. Hiába mondom neki, hogy a barátom szülei tök szeretnek, és mikor nem megyek hétközben akkor "hiányolnak", nem vagyok útban senkinek, csak ezt mondja folyton..

Miért van ennyire oda ettől? Hogy nyugtassam le?


2016. ápr. 6. 11:05
 1/5 anonim válasza:
83%
Ne foglalkozz vele nagyon. Mondogasd neki, hogy nem zavarsz ott senkit, idővel majd elfogadja. Tapasztalat. :)
2016. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy magából indul ki, őt valószínűleg zavarná, ha a párod ott aludna nálatok hetente egyszer. Erről megpróbálhatsz vele beszélni, hogy kiderüljön, így van-e, valószínűleg ezért nem érti meg, hogy az ő szüleit ez nem zavarja.

Én teljesen megértem, ha valakinek kényelmetlen, hogy a saját házában kerülgesse a gyereke párját esténként/reggelente, ha az én szüleim ilyenek lennének, erre tekintettel lennék. De ők nem így gondolkodnak, nagyon szívesen látják a páromat bármikor, elfér, nem zavarja őket az sem, ha itt alszik, és emiatt én is bármikor "mehetek", szóval a szüleimet az sem zavarja, ha én sokat vagyok náluk (az ő szülei is mindig várnak vissza).

2016. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ma 11:19

Pontosan ez a helyzet, anya nem igazán szereti, ha nálunk vendég van, a barátom hozzánk kb havonta 1 éjszakára jöhet.. Náluk meg nem kell kerülgetni senkinek senkit, emeletes ház, fent van a barátom szobája plusz egy fürdő, lent a szülei szobája meg ott is van egy fürdő, így reggel csak akkor találkozok a szüleivel mikor indulok a vonathoz és odaköszönök, este meg együtt vacsorázunk és beszélgetünk pár percet, ennyi, utána nem is látnak, ha nem hívnak le minket tévézni vagy valami..

2016. ápr. 6. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy könnyű szívesen látni valakit, hogy konkrétan nem is látod.
2016. ápr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az esetek nagyrészében Úgyis összeülünk Estére, vacsinál szívesen beszélgetnek velem, viszont ha épp nyugira vágynának a szülők akkor nem zavarok, így értettem.
2016. ápr. 7. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!