Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni az olyan...

Mit lehet tenni az olyan anyával, aki mindenbe beleszól?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, mindig is tiltott mindentől, megszabott mindent, most "megtiltotta", hogy terhes legyek, mert mondtam neki, hogy tervezzük a babát. Na most ezt persze ordibálós, csak neki van igaza stílusban. És csodálkozik, hogy kinevetem. Nem szeretnék vele rosszba lenni, de szerintem ez nem normális. Hogy szereljem le? Albérletben, teljesen külön élünk a párommal, házasok nem vagyunk, de eljegyzett, 2 éve élünk együtt, minden ok.
2016. febr. 14. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem sok mindent lehet tenni vele. Még a jobbik eset hogy kinevetted,és nem az ő stílusában feleltél.
2016. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Próbálj meg kevesebbet beszélni vele, jobb ötletem nincs. :(
2016. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Persze, hogy beleszólhat, ha te olyan engedékeny nyelven mondtad el neki, hogy "TERVEZZÜK a gyereket". Mi az, hogy tervezitek? Még nem is biztos?
2016. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tervezzük: nem vagyok terhes még, de nem is védekezünk. Azért próbáltam "engedékeny" hangon/nyelven beszélni vele, mert ettől vártam, hogy kedves lesz, bár nem tudom miért várom ezt mindig, mikor legtöbb esetben leszól. Egyébként segít mindenben, az egyetemet is végig fizette, de olyan mintha ezért cserében elvárná, hogy azt csinálok, amit ő akar. Persze páromat is utálja, ergo a választásba is beleszól. Várom az ötleteket tovább, illetve a hasonló szitukat, hátha kitalálunk valami megoldást, mert ötletem nincs.
2016. febr. 14. 20:58
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Én ahogy látom, te anyuci édes picike lányának tartod magad, és ezt az anyud is pontosan tudja, ezért tud beleszólni a dolgaidba. Szóval az ő irányába nem érződik az a felelősségteljes felnőtt és érett nő, amilyennek lenned kellene.
2016. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
A gyerevállaláshoz anyádnak semmi köze. Nem értem miért mondtad el neki, ha ilyen a személyisége. Amúgy is butaság ilyenkor beavatni bárkit, mert van akinek csak évek múlva jön össze.
2016. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 HaEv ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek azzal, aki azt gondolja, hogy édesanyádnak nincs döntési jogköre abban, hogy vállaltok-e babát. Természetesen mivel anya, próbál védeni téged, de ahogy elnézem, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élsz. Anyukádnak meg kell tanulnia azt, hogy ez a te életed és neki nincs beleszólása. Ezt mondd el neki nyugodtan. Te nem a tulajdona vagy, hanem egy önálló ember, aki természetesen hálás azért, hogy felnevelte, de önálló élőlény. Talán meséltess vele néhány sztorit, hogy milyen örömöt okozott neki, amikor megtudta, hogy téged hord a szíve alatt - aztán mondd neki, hogy te is szeretnéd ezt átélni - csak egy másik emberrel. Azonban az ilyen beállítottságú szülők nagyon ritkán változnak meg.
2016. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mit is tehetnél? Hisze még minig a függvénye vagy!


Úgy szereljed le, hogy felnősz. Nem kinevetni kell, hanem kihúzni a gerincedet és közölni vele egyenesen és keményen, hogy törődjön a maga dolgával. Pont.

2016. febr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolót nyilván nem ilyen típusú anyukával áldotta meg a sors :D de köszönöm azért
2016. febr. 15. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok, és engem se hagynak a döntésekben. Komolyabb dolog hogy még a mamámék is figyelik hogy gyűjtöm a pénzem, mire költöm hogyha veszek le a kártyámról valamire ami egyébként se gyakran fordul elő ... Az én szüleim/nagyszüleim is értetlenek hiába magyarázok nekik, mindegy hogy milyen formában. Gondoltam ezt leírom hogy nem vagy ezzel egyedül. A te esetedben gondolom nehezebb lehet mivel te már idősebb vagy mint én. :)
2016. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!