Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti anyátok is ilyen? Ő már...

A ti anyátok is ilyen? Ő már sosem változik, de egyre nehezebb elviselnem, folyton megbánt, meg beleszól mindenbe.

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy itthon lakom anyáméknál, aki így mindig mindenbe képes (és hajlandó) beleszólni.

2 hónapja járok valakivel, de nem érzem azt a szikrát... így elmondtam anyámnak, hogy mik a "terveim" a sráccal: szakítani akarok. Azért mondtam el, hogy elejét vegyem annak, ami a legutóbbi barátommal volt. Utólag mondtam el anyámnak, erre sírógörcsben tört ki, hogy őt ennyire sem méltatom, hogy csak így utólag közlöm. Nah, most hamarabb tudta, mint bárki más, de ez is baj.

Lehordott mindennek, hogy megérdemlem, hogy engem is csak kihasználjanak, meg hogy semmi érett gondolkodásra nem vagyok képes... hogy minek válogatok annyit, nem vagyok én olyan főnyeremény, hogy már a 2. normálisabb pasit dobom el magamtól... könyörgöm, 21 éves vagyok... nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, nem fekszem le minden szembejövővel (összesen 2 pasival feküdtem le életemben)... ráadásul tényleg nem akarok kiszúrni a sráccal, nagyon kedves meg aranyos, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni.. szerintem. Erre anyám mégis képes úgy lehordani, hogy az életkedvem elmegy... hogy bezzeg itt maradok vénlányként a nyakán, meg mittudomén. Szerintetek mit tehetnék? Azon kívül, hogy nagyon gyorsan elhúzok itthonról, mert már elegem van...


2013. júl. 24. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán le kéne ülnöd anyukáddal és higgadtan megbeszélni. Oda mész hozzá, hogy "Anya, szeretnék veled nyugodtan beszélni" és ennyi! Lehet, hogy neki vannak olyan gondjai, amit nem mond el neked, mert nem akar még a saját gondjainak is kitenni. Hisz a gyermeke vagy. És neki is vannak démonjai, akikkel küzdenie kell. Ha ezeket kimutatná, akkor lehet, hogy rossznak érezné magát. Ne hogy azt hidd, hogy neki emiatt nincs bűntudata! Nem kell amiatt elmenned otthonról. Csak meg kéne tanulni alkalmazkodni, és beszélgetni vele. Őszintén.
2013. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok...

Igen, sok dologba beleszól, de ez a dolga. Ez a dolguk az anyáknak! Te szeresd, és légy vele addig amíg lehetsz, mert eljön az idő amikor ő már nem lesz. :'(

Sok vannak akik mindent megadnának, hogy az anyjukkal legyenek, de soha nem lehetnek...

2013. júl. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Akkor ennyi erővel, kedves első, ha valakinek alkoholista az apja és minden piálásnál részegen összeveri a családot, akkor is próbáljon meg alkalmazkodni, és örüljön hogy él az apja mert másnak már nem él? Akkor is ha tönkreteszi a család életét?
2013. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves második...

Az más helyzet... nekem is szokott inni az apám, de szerencsére nem ver össze senkit!

De az szerinted megoldás, hogy elmegy otthonról és nem ül le megbeszélni a dolgokat?

2013. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ilyen szeretetlen anyával bármit is meg tudna beszélni.

Menj a fejed után, minél hamarabb, minél messzebb. Én nem tettem meg.

2013. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!