Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha kicsinálna...

Mit lehet tenni, ha kicsinálnak a szüleim idegileg?

Figyelt kérdés

Még tanulok, elköltözni nem engednek a páromhoz, albérletbe nem tudok menni pénz híján.

Folyton megy az őrjöngés, úgy beszélnek egymással, velem, mint egy ronggyal.

A veszekedés oka: pénz, hitelek.

Nem bírom már, nem tudok így aludni, tiszta ideg vagyok. Többször rám jön egy kisebb pánikroham szerűség... Fulladok és 145/105 re megy a vérnyomásom pedig 105-10/70 körül szokott lenni.

Ha szóba jön a válás akkor egyik fél azt mondja, hogy öngyilkos lesz. Kész vagyok idegileg. Néha csak úgy elkezdek sírni egy joghurt reklámon, vagy a boltban.


Beszéltem már velük, hatástalan.


Nem tudom mit tehetnék.


2016. jan. 31. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha nagykorú vagy (mivel az albérlet szóba jött gondolom az vagy) azt csinálsz amit akarsz, nincs olyan, hogy nem engednek. Fogod a cuccod és mész ahová szeretnél.

Az más kérdés, hogyha esetleg befuccsol a kapcsolat és nincs hová menned lehet nem engednek haza költözni.

2016. jan. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Én magamat ismerve elhúznék a francba. Téged viszont nem ismerlek, nem tudom bírnál el önző lenni. Ki fog csinálni ez az állapot, ugyanakkor bizonyos szintig ez is becsülendő. Ha valóban úgy bánnak veled mint egy ronggyal akkor viszont ne érezd hogy vissza képesek tartani. Az is lehet utólag kapnak észbe. Én a vitáikat messze elkerülném miután szépen nyugodtan kifejtettem a véleményemet, amennyiben azt képesek türelmesen végighallgatni..ha nem hát nem... Ha meg teheted maradj csak a barátodnál, az se kell hogy látványosan odacuccolj, de kb csak mosni járj haza..én voltam így sokáig, észre se vették ha nem aludtam otthon fél évig
2016. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
elsőnek igaza van, keress albérletet, meggondolnám azt is hogy egy barátnővel közösen
2016. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Próbálj meg minnél kevesebbet otthon lenni,ha még nincs lehetőséged elköltözni.
2016. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem mindig, csak veszekedésnél beszél velem úgy, mint a ronggyal...Velem így nem viselkedik...Megjegyzem bolhából elefánt. Csics káztatja anyát, engem is próbál de én nem csinálok meg neki semmit ( tálaljak ebédet, hozzam be a rendelt kaját.) Mondtam neki, hogy nem hozom be, nem veszem át a futártól, erre elszedte a szép kártya társkártyát tőlem. Utána fél óráig a nyakamra járt, hogy én mekkora büd ös b*ro m vagyok.

A kapcsolatom 2 éves, oda költözhetnék. De ha szóba kerül, hogy akkor én most viszlát, akkor jön, hogy miatta nem kell elmenni, majd ő megy, de aztán másnap minden rendben, happy... Aztán kezdődik minden előröl. Folyton költözik, másnap minden rendben. Őrjöngés, sírás, költözés. Másnap mintha mi sem történt volna.


Azt nem akarom, hogy a barátom tartson el. Diákmelót csak pénteken, szombaton tudnék vállalni. Reggel 8-tól 18.50 ig óráim vannak. :(

2016. febr. 1. 00:01
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó alapból a viszony velük, mindent megkaptam. De kicsinálnak idegileg. Az állandó őrjöngés. Ez a viselkedés, mindenre ordibálva válaszolni. Nem bírom... A barátom mellettem áll, mindig mondja, hogy költözzek oda. De ami itthon van mikor menni akarok... Nem is lenne jó ötlet anyámat itt hagyni vele..
2016. febr. 1. 00:03
 7/14 Költőnő? ***** válasza:
ha anyádat nézed, ott leszel még 30 évesen is. Vagy az ő életük, vagy a tiéd. Úgy manipulál mkettő, ahogy akar.
2016. febr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És magadba fojtasz mindent az utolsó szóig, vagy a barátodnak is meséled?


Mert ha igen, akkor kellemes lehet neki, hogy a barátnője egy rángó ideggörcs, de hiába ajánlja fel a megoldást, arra meg tesz nagyívben.


El kéne döntened, hogy szeretnél-e tartós egészségkárosodoást, vagy sem. :) Ennyiről szól a kérdésed, nem másról.

2016. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8 vagyok.


Hogy hogy csináld: fokozatosan. Kérd meg a barátod, hogy csak egy hétre mehess hozzájuk (kikapcsolódni az őrületből).


A szüleiddel közöld, hogy lelépsz egy hétre. Akkor kiderül, hogy hogy fogadnak az új helyen. Ha meg egyedül lakik, akkor nem értem, mi a gond.


A magas vérnyomásod állandósulhat, és ez szépen rántja magával a többi betegséget. Az élettartamodat rövidíted éppen azzal, hogy otthon laksz, pedig amúgy se sok az a kb. 75 év.


Legalább egy hetet próbálj ki, adj magadnak egy esélyt.

2016. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Hmm igaziból az is lehet te vagy aki elvan kényeztetve, talán..Mert hát nem természetes dolog hogy besegíts a háztartásba? Ha talán magadtól tennéd békén is hagynának..Mindenesetre így nehéz tisztán látni a sztorid
2016. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!