Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnád le az alábbi...

Hogy reagálnád le az alábbi dolgot apaként vagy anyaként?

Figyelt kérdés
Van egy gyereked aki épp megtanult írni egy két szót, szóval még kicsi. Az udvaron parkol az autód és ő a fényezésbe karcolja hogy apa/ anya és egy szívet. :)
2016. jan. 31. 18:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Én is be akartam másolni ezt a szart. :D Hagyjuk már a hülyeséget.
2016. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

"Az csak egy autó,egy tárgy ami arra való,hogy a-ból b-be eljussak vele! Attól a karcolástól még ugyanúgy működik!A gyerekem viszont a mindenem és szeretem bármit kövessen is el! Ennyi!Elmondanám a gyereknek,hogy jobban örültem volna,ha valami erre a célra való eszközt használ,de hogy nem taposnék bele a lelkébe az biztos!"


látszik hogy nincs kocsid (nem kell hazudnod hogy van, mert nem érdekel)

egy 2-3 millió forintos autón egy ilyen karcolás kijavítása akár 100 ezerbe is kerülhet, szóval ne bagatellizáljuk már el dolgot egy kis "semmiség" jelzővel...

a gyereknek meg kell tanítani hogy ezzel anyagi kárt okoz, és tilos ilyet csinálni.

vagy ha esetleg legközelebb a gyufával játszik és leég a fél ház, akkor meg azt mondanád "ez csak egy ház, arra van hogy benne lakjunk és csak a fele égett le, simán élhetünk a lakatható részben, a gyerekem viszont a mindenem és szeretem bármit kövessen is el"

látszik hogy nincs gyereked (nem kell hazudod hogy van, mert nem érdekel)

2016. febr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, hát én sírok rajtad. :D egyébként igaza van az utolsónak.
2016. febr. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát én ismerek egy anyukát, akivel ez megtörtént. Belekarcolta az autóba, hogy szeretlek. Nem annyira örült az anyuka. Az én fiam ezt nem tenné meg, mert bár most tanul írni, de ha kint vagyunk, akkor felügyelek rá. Az autónk kint áll a hídon, közvetlenül az út mellett, egyedül pedig nem mehet ki.
2016. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 és fél éves, alap szinten ír már néhány szót. De mivel már elég nagy, azt is tudja, hogy írni csak papírra, vagy kertben földre, krétával lehet. Házfalra, kocsira stb. nem. Azért ha egy gyerek olyan nagy, mint a kérdésben említett, illene tudnia ezt az alapvető dolgot, hogy mi számít rongálásnak. Ha ezzel nincs tisztában, talán a szülőnek kellene magába nézni, mit rontott el a nevelésben. Amúgy ha ez mégis megtörténne, leszidnám, pontosan elmagyaráznám neki (megint), hogy ezt miért nem lett volna szabad megtenni, miért is rossz dolog, és kitalálnék valami büntetést.
2016. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért haggyuk már ezt a "gyereket sosem hagyunk felügyelet nélkül" dolgot. Vagy ha a férjed/feleséged elmegy valamiért a boltba, és addig te vigyázol a gyerekedre, és elmész 5 percre WC-re, oda is magaddal viszed? Jó dolog lenne, ha ez a nem hagyjuk felügyelet nélkül dolog kivitelezhető lenne, de elég egy tizedmásodpercre elfordulni tőle, és már meg is történt a baj. Egészségügynél dolgozom, tudjátok ti, hány gyereket hoznak be azért, mert leforrázta magát vagy, mert leesett a mászókáról, és eltört egy csontja? Szerintetek ezek a balesetek is feügyelet mellett történtek?


A facebookos nyáladzás vérlázítóan lesarkított és provokatív, tartalmazza a csupa jóindulat - ártatlan gyerek és a terrorista - csonkító szülő felállását. Nyilvánvalóan mindenki mérges lenne a gyerekére, hogy 100e Ft-os kárt csinált, keményebb szülők talán fel is pofoznák, de egy full részeg ember se lenne képes egy ilyenért egyetlen-egy ujját is eltörni a gyerekének.

2016. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Van autóm és bár téged nem érdekel,de használtan vettük,eleve volt rajta jó pár karc az oldalán,de mondtam a páromnak legalább nem kell minden parkolásnál azon idegbajoskodnia,hogy mi baja lesz a kocsinak!:) Gondolom Te az a tipus vagy aki egymaga elfoglal két parkolóhelyet nehogy baja legyen a drága milliós szemefényének!:)Nyilván azt máshogy reagáltam le amikor kihasították késsel két kerekünket,mert a szomszéd ház alkesz autószerelő-gumisa éppen szomjas volt!

És bár ez se érdekel elmondom,hogy van gyerekem! Három! Meg unokám is! Soha egyiknek nem jutott eszébe,hogy kárt tegyen más tulajdonába,de az itthoni ajtókra volt ragasztgatva le nem vakarható matrica és igen filctollal rajzolva a falra meg ilyesmi! Na és akkor mi van? Nyilván nevelem a gyerekemet szépre-jóra,de bizony előfordulnak minden gyereknél frappáns ötletek amire nem számíthatsz! Attól jobb lesz ha üvöltözöl,káromkodsz,szidod a gyereket,felemlegeted a javítás árát és hibáztatsz mindenkit vérvörös fejjel--attól nyilván eltűnik a karc a kocsidról!:) Megírtam,de persze értő olvasás az nem megy a lila gőztől ami az első mondatom után elborította már az agyadat,szóval leírtam,hogy megbeszélném a gyerekkel,hogy amit tett nem helyes és jobban örültem volna ha.......

Na tudom mindez téged nem érdekel,csak gondoltam leírom hátha nem csak idegbeteg vagy hanem kíváncsi is!:) Szúúúúszááááá!:)

2016. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!